Προς το περιεχόμενο

Chart Show Countdown *Rock*


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Η ποζα ειναι το τελευταιο ! Οχι το παν ! Πρωτη ειναι η τεχνικη !

 

 

Διαφωνώ καθέτως, οριζοντίως και πλαγίως. Σε καταγγέλλω δε διότι περνάς λάθος μηνύματα στη νεολαία!  ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν ειναι κατι το τρελο . . . Καλα εγω ειμαι ντραμερ αλλα ο κολλητος μου ειναι κιθαριστας και ηταν το πρωτο κομματι που εμαθε . . .

Το σόλο ή το ριφ?

 

Φυσικά και υπάρχουν παιδιά θαύματα, σαν εμένα π.χ. που το 1ο πράγμα που έμαθα ήταν το σόλο του All along the watchtower. :D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετυχε να δω καποιο κομματι αυτης της εκπομπης απο μακρυα και αδιαφορα, και το κομματι αυτο ξεκινουσε την ωρα που επαιζε ο Καζακος. Εντυπωσιαστικα πραγματικα γιατι δεν ηξερα οτι ηταν μουσικος. Εμενα προσωπικα μου αρεσε παρα πολυ.

Μερικων απο σας για ποιο λογο δεν σας αρεσε?? Γιατι δεν απεδωσε το σολο η γενικα ολο το κομματι smoke on the water πιστα??

 

Κατα τα αλλα ολο το τσιρκο ειχε και καλα, ειχε και κακα, ειχε και κρυοκωλα, ειχε και κρυωμαρες ειχε και ομορφα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετυχε να δω καποιο κομματι αυτης της εκπομπης απο μακρυα και αδιαφορα, και το κομματι αυτο ξεκινουσε την ωρα που επαιζε ο Καζακος. Εντυπωσιαστικα πραγματικα γιατι δεν ηξερα οτι ηταν μουσικος. Εμενα προσωπικα μου αρεσε παρα πολυ.

Μερικων απο σας για ποιο λογο δεν σας αρεσε?? Γιατι δεν απεδωσε το σολο η γενικα ολο το κομματι smoke on the water πιστα??

 

Κατα τα αλλα ολο το τσιρκο ειχε και καλα, ειχε και κακα, ειχε και κρυοκωλα, ειχε και κρυωμαρες ειχε και ομορφα.

 

 

Επαναλαμβανομαι, αλλα θελω να γινω αναλυτικοτερος, αφου ρωτα ο φιλος.

Ως κιθαριστας, εδειξε οτι ξερει να παιζει. Αλλά IMHO επαιξε πολυ επιθετικα και χωρις δυναμικες, μελωδια κλπ. Κατι σαν επιδεικτικο κιθαριστικο φαστ φουνΤ. Φιγουρα στην Γερμανου εκανε?

Ως τραγουδιστης , στο τραγουδι που τον ειδα εγω (smoke) ηταν απλως απαραδεκτος. Βλαχοπροφορα και λαθος επιλογη στο στυλ φωνητικων. Το κομματι το τραγουδαει ο Ian Gillan φορ φαΚ ΣΕΗΚ.Δε λεω καντο δικο σου ρε φιλε. Καντο ελληνοβλαχοροκ- αλλα καντο. Και τραγουδα το ελληνικα 'η κανε κατι. Η φωνη σε ενα μουσικο συνολο ειναι και αυτη ενα οργανο- τι το θελεις τον αγγλικο στιχο αφου δεν εχεις μεινει 5-10 χρονια σε αγγλοφωνη χωρα να εχεις σωστη προφορα. Για μενα ειναι απλως σαν ενα απο τα πεντε οργανα να ειναι τελειως ξεκουρδιστο. Αρα τι ρωτας αν αρεσε- χαλια ηταν.

 

Για να τελειωσω με την χολη, δειχνει δυνητικα πολυ ικανος καλλιτεχνης, αλλα που κανει πολυ-μα πολυ λαθος καλλιτεχνικες επιλογες. Ειδα οτι και στον δισκο του εβαλε να τραγουδησει το ενα κομματακι του στα αγγλικα. Really?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάμε για το σόλο του Smoke on the water, από πότε είναι για αρχαρίους? :o

πεστα χρυσόστομε

γιατι εκει που εχουμε καταντησει αν δεν ειναι του vai, του satriani η του χοντρού (οκ χοντρος ειμαι και γω) δεν θεωρειται σολο.Τέλος πάντων, πάντως η εκτελεση του smoke δεν με τρελλανε και το σολο δεν ηταν note to note απο το original προφανως αυτοσχεδιασμος επι τοπου.Παντως σε μια αλλη εκπομπη που τους ειχα πετυχει και παιζανε μπλουζ δεν ήταν κακοί.

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει ο πληκτράς πρέπει να έχει δουλέψει πολλά βράδια σε μαγαζί με λαϊκό πρόγραμμα. Εκτός κ αν φταίει κάποιος άλλος και δεν το αντιλαμβάνομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλο ....ειναι...αλλα λειπει το ΜΠΑΛΕΤΟ ρε μαμωτο.....

 

δεν μπορω τις μισες δουλειες... ;D

 

 

Ντάξει ο πληκτράς πρέπει να έχει δουλέψει πολλά βράδια σε μαγαζί με λαϊκό πρόγραμμα. Εκτός κ αν φταίει κάποιος άλλος και δεν το αντιλαμβάνομαι.

 

ενω οι υπολοιποι μολις εχουν τελειωσει την περιοδεια τους με τον Nick Cave...... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παίζει απο τα 13 και έχει τέτοια αντίληψη του ρυθμού, άστα να πάνε...

Vintage δερμάτινο jacket με ΣΤΑΡΑΚΙΑ ρε αθεόφοβε? ;D Relic μπότα χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου