Προς το περιεχόμενο

Διαγωνισμός μουσικων συγκροτηματων στα Goody's: Καλό ή κακό;


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σε λίγο θα κάνουν και τα περίπτερα διαγωνισμό συγκροτημάτων, αυτό ειναι.

δώρο το ψυγείο με τα μιλκομπούκαλα.. :)

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγο θα κάνουν και τα περίπτερα διαγωνισμό συγκροτημάτων, αυτό ειναι.

 

Tα περιπτερα θα δινουν 1500 ευρουλακια στον πρωτο?Αν ναι τοτε θα παμε και εκει.

WATCH OUT! IT'S A TANK! IT'S A FUCKIN' REVERB TANK! DAMN!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγο θα κάνουν και τα περίπτερα διαγωνισμό συγκροτημάτων, αυτό ειναι.

 

Δεν καταλαβαίνω την ειρωνία.Υποτίθεται πρέπει να στηρίζουμε τέτοιες προσπάθειες.Δεν πειράζει που αποκλειστήκατε.Το θέμα δεν είναι η νίκη αλλά να ακουστεί η μουσική σας.Καλή επιτυχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω την ειρωνία.Υποτίθεται πρέπει να στηρίζουμε τέτοιες προσπάθειες.Δεν πειράζει που αποκλειστήκατε.Το θέμα δεν είναι η νίκη αλλά να ακουστεί η μουσική σας.Καλή επιτυχία.

 

Aκριβως φιλε.Καταρχην ευχαριστουμε.

 

Εκει θα βρισκεται και ο ιδιοκτητης ενος μεγαλου liveαδικου και ειπε οτι αμα του αρεσουμε θα μας κλεισει δικο μας live.

WATCH OUT! IT'S A TANK! IT'S A FUCKIN' REVERB TANK! DAMN!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι ειρωνεία ρε παιδιά και δεν απευθύνεται στις μπάντες το σχόλιό μου. Απλά δε μου φαίνεται λογικό μια αλυσίδα εστιατορίων να διοργανώνει μουσικές εκδηλώσεις.

 

@ Μike G : ποιά ακριβώς είναι η προσπάθεια και γιατί πρέπει να τη στηρίξουμε? Στο θέμα αυτό, ανακοινώνεται ένας διαγωνισμός μουσικών μπαντών, αλλά δεν αναφέρεται καμία μπάντα, παρά μόνο το όνομα του διοργανωτή. Τι υπάρχει για να στηρίξουμε και με ποιό τρόπο να το κάνουμε?

 

(το θέμα διαχωρίστηκε από εδώ : http://www.noiz.gr/index.php?topic=185404.0 )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι ειρωνεία ρε παιδιά και δεν απευθύνεται στις μπάντες το σχόλιό μου. Απλά δε μου φαίνεται λογικό μια αλυσίδα εστιατορίων να διοργανώνει μουσικές εκδηλώσεις.

 

@ Μike G : ποιά ακριβώς είναι η προσπάθεια και γιατί πρέπει να τη στηρίξουμε? Στο θέμα αυτό, ανακοινώνεται ένας διαγωνισμός μουσικών μπαντών, αλλά δεν αναφέρεται καμία μπάντα, παρά μόνο το όνομα του διοργανωτή. Τι υπάρχει για να στηρίξουμε και με ποιό τρόπο να το κάνουμε?

 

Φίλε Blue, δεν κατάλαβα γιατί σε προβλημάτισε το γεγονός ότι ''δεν αναφέρεται καμμιά μπάντα'' από τη στιγμή που

 

Το σαββατο εχει διαγωνισμο μουσικων συγκροτηματων στα goodys ηρακλειου.Εμεις αποκλειστηκαμε διοτι ρουφιανεψαν οτι ο ντραμμερ μας ειναι φοιτητης.

:o

 

Δηλαδή μιλάμε προφανώς για μαθητές λυκείου. Πού να παίξουνε τα παιδιά??

 

-Σε γνωστό live stage της πόλης?

-Support σε ''όνομα'' που θα σκάσει μύτη στο Ηράκλειο?

-Aκόμα και ''μη επώνυμος'' μαγαζάτορας να διοργάνωνε το event, σε έναν τέτοιο γεγονός που θα έχει μαζική απήχηση από γονείς, πιτσιρίκια και παρέες των παιδιών (όλα τα λύκεια της πόλης εν γένει) δεν θα κοιτούσε να βγάλει ΚΕΡΔΟΣ από (ντόπιους) χορηγούς, και από -παράνομη, εφόσον μιλάμε για παιδιά- πώληση αλκοόλ??

-Ή περιμένεις η τοπική πολιτεία να οργανώσει κάτι τέτοιο (ναι....καλά)

 

  Πολλά παιδιά καλώς ή κακώς με τέτοιο τρόπο έχουν την ευκαιρια να παίξουν LIVE και μάλιστα στο κοινό που ενδιαφέρεται για αυτό (μην ξεχνάμε ότι αυτή η αλυσίδα φαστ-φουντ στοχεύει καθαρά σε εφηβους) οπότε ας μην τα δαιμονοποιούμε όλα...Λες και εμάς αν μας κάνανε αντίστοιχη πρόταση όταν είμασταν πιτσιρικάδες με κάψα για live θα λέγαμε ''όχι, γιατί διοργανώνεται από την τάδε εταιρία και δεν αναφέρεται το ΟΝΟΜΑ ΜΑΣ''  ;D ;D

 

 

  Πάντως φίλε Duke...πως σε λένε  ;D εγώ δεν μπορώ φυσικά να παρευρεθώ, κοίτα να περάσεις καλά, να τρελάνεις-τρελάνετε τα γκομενάκια από κάτω...εγώ για να είμαι ειλικρινης μπορεί και Ηράκλειο να ήμουν να μην ερχόμουνα -όχι φυσικά επειδή δεν είστε καλοί αυτό δεν το γνωρίζω- αλλά δεν είμαι και πολύ σε φάση school-bands και εξάλλου άλλο είναι το κοινό που πρέπει να ''ψήσεις'' τώρα...  ;) ;)

  Αυτό που θέλω να σου πω ρε φίλε (εσύ δεν άνοιξες το θέμα best stratocaster albums?) είναι RESPECT γιατί οι επιλογές σου σε εκείνο το thread (για την ηλικία σου) δείχνουν ότι είσαι σε καλό δρόμο και μόνο και μόνο γι'αυτό θα είχα περιεργεια να δω την μπάντα σου λάιβ...Εγώ στην ηλικία σου...από τέτοια ακούσματα...ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Blue, δεν κατάλαβα γιατί σε προβλημάτισε το γεγονός ότι ''δεν αναφέρεται καμμιά μπάντα''

Για τον πολύ απλό λόγο πως από αυτό

 

Το σαββατο εχει διαγωνισμο μουσικων συγκροτηματων στα goodys ηρακλειου.Εμεις αποκλειστηκαμε διοτι ρουφιανεψαν οτι ο ντραμμερ μας ειναι φοιτητης.

Μας αφησαν να παιξουμε στο τελος οση ωρα θελουμε. Θα παιξουμε σιδηροπουλο, τρυπες, και δικα μας.Ο διαγωνισμος ξεκιναει 7 η ωρα.Εμεις θα βγουμε κατα τις 9-10.

 

Ούτε εγώ καταλαβαίνω ΠΟΙΟΣ διοργανώνει λάιβ. Τα Goody's? Κάποιος χρησιμοποιεί τον χώρο των Goody's? Αν παίζει κανείς άλλος ξέρουμε; Ούτε καν ΠΟΙΑ είναι η μπάντα του dukewhatshisname δε ξέρουμε...

Αλλά ας τη στηρίξουμε τη φάση  ::)

 

Παρεμπιπτόντως έχω παίξει σε Goody's κ εγώ κάποτε :P

Δεν ήταν καλά, αλλά χώραγε πολύς χαβαλές με τις παραγγελίες παράλληλα, να παίζεις και να ακούς ένα μπέργκερ, μια πατάτες κτλ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ το εξέλαβα σαν ειρωνία πάντως.Ειδικά και ο άλλος με τα μιλκο μπούκαλα από κατώ.Συγνώμη αλλά έτσι φάνηκε και σε ένα φόρουμ όπου κρίνεις με αυτά που διαβάζεις ήταν ειρωνικό.ότι και να λες.Καλύτερα να ρωτούσες για τα ονόματα μπαντών και διάφορες λεπτομέρειες ώστε o Duke να σ ενημέρωνε παρά αυτό.Τόσο δύσκολο ήταν?

 

Λόρδε Γκούμη + 10000000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου