Προς το περιεχόμενο

Αξίζουν οι φτηνοί Orange και οι φτηνοί Vox?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καποιες λυσεις

 

1. Παιρνεις ενισχυτη μεχρι 2µΒατ

2. Παιρνεις ενισχυτη που συνεργαζεται καλα με χοτπλεητ (50βατ)

3. Παιρνεις ενισχυτη που βγαζει ΠΟΛΥ καλη βρωμα μεσω προενισχυσης (Οραντζ Ροκερβερμπ 50)

 

4.ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙΣ στο δωματιο :lol:

5.παιζεις ΑΚΟΥΣΤΙΚΗ (& γινεσαι καλυτερος κιθαριστας :lol: )

 

& για να σοβαρολογήσουμε και λιγο,ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να βγαλεις βρωμα της προκοπης σε πολυ χαμηλη ενταση! :wink: (και να βγαλεις δηλ. τι να την κανεις αφου δεν θα την ακους ΔΥΝΑΤΑ???? :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κοιτα το πολυ χαμηλη ενταση δεν σημαινει και ενταση whisper αλλα ουτε και ενταση να τριζουν πατωματα τοιχοι και παραθυρα. Αυτο που εννοω εγω σαν "λογικη" ενταση , ειναι πχ δυνατη τηλεοραση (οχι 14αρα :D ) ή σχετικα δυνατη μουσικη απο στερεοφωνικο.

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

& παλι πολυ χαμηλα ειναι...

 

εξαρταται βεβαια και απο τις απαιτησεις σου,και απο τι εχεις συνηθισει,προσωπικα αν "δεν με χτυπαει στα μπατζακια το γκαζι" δεν μπορω να ευχαριστηθω βρωμικο ηχο,"τζιτζικιζει" ρε παιδι μου! :lol:

 

βεβαια εχω κακομάθει τοσα χρόνια στα...καραβια (live & studio) :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι κατοχος ενος laney vc-15(full λαμπα) και σου προτεινω ανεπιφυλακτα να πας να τον ακουσεις .

βασικο του μειονεκτημα ειναι το 10ρι ηχειο,αν και εχει πολυ περισσοτερο headroom απο αλλους ενισχυτες της κατηγοριας του,(το οποιο ειναι jensen), και επισης η χαμηλη του ενταση στο καθαρο καναλι(το οποιο χρησιμοποιω αποκλειστικα).

θεωρω τον ενισχυτη αυτον ιδανικο για δωματιο.οσοι εχουν χρησιμοποιησει εκτενως το βρωμικο καναλι λενε οτι ειναι και πολυ καλο και πολυ δυνατο ακομα και για live.

οτι και να λεμε εμεις ομως ειναι περιττο.παρε τους δρομους και ξεκινα να ακους.

 

τωρα που το θυμηθηκα, ακου και τον tech 21 trademark 30.εχω παιξει με τον 60ρη και ειχα ενθουσιαστει.δεν ειναι λαμπατος, αλλα υβριδικος(περισσοτερα γι αυτο θα σου πουν οι ειδικοι), αλλα παρολα αυτα δεν το βρηκα να υστερει και πολυ ηχητικα σε αισθηση απο εναν λαμπατο

:wink:

 

οι τιμες και των 2 στην ελλαδα, δεν ειναι και πολυ αντιπροσωπευτικες της πραγματικης αξιας τους, γι αυτο ψαξε αρκετα και απο εξωτερικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά πουλάω και για όποιον ενδιαφέρεται τον Peavy Classic 30Watts αγορασμένο πριν 9 μήνες, τώρα κάπου 400 - 450 ευρώ θα δούμε.... ...... λόγω απόκτησης σε λίγες ημέρες του Fender twin reverb 135RMS του 1979 ο οποίος έχει δουλέψει το πολύ 20 λεπτά και φυλασόταν σαν το κρασί σε ντουλάπα 27 χρόνια ως τώρα!!!!!!

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε taq, o ενισχυτης που εχεις ειναι απο τα πιο συχνα ονοματα που αναφερονται στο noiz.

ο αντιπροσωπος στην ελλαδα, με κοροιδευε για μηνες για το ποτε θα φερει επιτελους το μοντελο αυτο για να τ ακουσω.

αυτο εχει ως αποτελεσμα, πολυς κοσμος, να θελει ν ακουσει κ να παρει αυτον τον ενισχυτη αλλα να φοβαται πριν μαθει κατι γι αυτον.

κ το πιο περιεργο ειναι οτι, παροτι τον εχετε καποιοι εδω μεσα, δεν κανατε ποτε κανενα review(μονο ο superfunk μιλαει γι αυτον), να ξερουμε κ μεις οι καημενμοι τιποτα.

οποτε μπορεσεις γραψε δυο λογακια γι αυτον :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιχάλη τον Αγόρασα από τον Διαμαντόπουλο πριν 9 μήνες. Προχτές Παρακευή κατέβηκα βόλτα πάλι και είχε 2-3!!! απορώ που Θεσσαλονίκη δεν παίζει...... για τον Peavy μου έχω αναφερθεί και γω σε παλαιότερα ποστ πολλάκις.... είναι απλά εξαιρετικότατος και παρόλο την σχετικά χαμηλή του τιμή τώρα Ελλάδα θα είναι κάπου 850 ευρά, Ευρώπη καμιά 200ρα πιό κάτω, συγκρίνεται μάλιστα με πολύ καλύτερους. έχει πάρα πολύ καλά καθαρά, και το κράντς του για λάμπα καλύπτει ροκ - μπλουζ για πλάκα. Εγώ επιπροσθέτως χρησιμοποιώ και ένα SD-1 της BOSS για λίγο περισσότερα γκαζια που χρειάζονται τα leed & legatos (στα αυτιά μου) καθώς και το Wah μου. Όποια κιθάρα να βάλω επάνω και από τις 5 κολλάς κατευθείαν. Δυστυχώς δεν έχω μικρόφωνο να τον ηχογραφήσω για να τον ακούσουμε όλοι, μιας και για τέτοια φάση "βολεύομαι" με το guitar port στο PC.

Τώρα ο ενισχυτής αυτός ώς μοντέλο παράγεται έτσι κάπου 14-15 χρόνια γιατί τους "βγήκε" άψογος στην Peavy με την μία. Από κατασκευή - χρώμα - απόδοση..... ότι και να γράψω είναι λίγο.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πριν ενα χρονο με τον Ομηρο ειχαμε βρει στον τσιτιριδι τον Πηβη τον 30ρη στα 550ευ. Για τσεκαρε το

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τόσο έκανε πέρσι 590 τον αγόρασα εγώ για την ακρίβεια :P

Φέτος και σε σάιτ του εξωτερικού αλλά και στην ελλάδα "τσίμπησε" προς τα πάνω :cry:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου