Προς το περιεχόμενο

Η καινούρια μου warmoth strat


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Συμβόλαιο ο λόγος του Harilatron, έτσι παιδιά;

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Με ενδιαφέρει πολύ το γεγονός ότι επενδύεις ξανά σε μια εταιρεία που είχες χαρακτηρίσει τότε "εξαιρετικά ασυνεπή". ...

 

Αφού είχα βάλει " :P " . Δεν νομίζω να πιστέψατε ότι εννοούσα πράγματι ότι δεν θα ξαναφτιάξω partcaster? (Πέρασαν σχεδόν 3 χρόνια όμως ε?)

 

Δεν θυμάμαι ποια ήταν η ασυνέπειά τους τότε..... νομίζω το είχαν στείλει με λάθος τρόπο και με καθυστέρησε το τελωνείο γιατί είχε έρθει με ΕΛΤΑ.

 

 

Πράγματι TGL η κιθάρα θα είναι ανατριχιαστικά κοντά στη δική σου.  Γι αυτό και γκρινιάζω για τα clips ;D

Κλειδιά έχω ήδη.

Με την γέφυρα, έχει ανακύψει ένα θέμα (ξέχασαν να τη στείλουν) αλλά υπάρχουν ήδη τα studs στο σώμα οπότε θα πρέπει να προχωρήσω με αυτήν. Απλά ίσως θα πρέπει να την προμηθευτώ από αλλού και να συνεννοηθώ να μου επιστραφούν τα λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 130
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πράγματι TGL η κιθάρα θα είναι ανατριχιαστικά κοντά στη δική σου.  Γι αυτό και γκρινιάζω για τα clips ;D

Κλειδιά έχω ήδη.

Με την γέφυρα, έχει ανακύψει ένα θέμα (ξέχασαν να τη στείλουν) αλλά υπάρχουν ήδη τα studs στο σώμα οπότε θα πρέπει να προχωρήσω με αυτήν. Απλά ίσως θα πρέπει να την προμηθευτώ από αλλού και να συνεννοηθώ να μου επιστραφούν τα λεφτά.

 

Η γέφυρα που έχεις παραγγείλει, αν δεν κάνω λάθος είναι η VS-100:

 

http://www.stewmac.com/shop/Bridges,_tailpieces/Electric_guitar_tremolos/Wilkinson_Gotoh_VS-100N_Tremolo.html?tab=Pictures#details

 

Επίσης με τα ίδια posts ταιριάζει αυτή:

 

http://www.aampselectricguitarstore.com/allparts/allparts_wilkinson_vs300.html

 

που είναι κατά τα λοιπά ίδια με τη δικιά μου. Αν μπορείς να ακυρώσεις την παραγγελία στη Warmoth, τότε αυτό νομίζω ότι είναι καλύτερη επιλογή.

 

Μια άλλη εξαιρετική επιλογή (με τα ίδια posts επίσης) είναι το VS401 που βάζει ο Wilkinson σε αρκετές κιθάρες του (Fret King).

 

Μια διαφορά της κιθάρας σου με τη δική μου θα είναι στο πόσο... παχιό είναι το μπράτσο... Χμμμ... καλή ευκαιρία να δούμε πόσο επηρεάζει ΚΑΙ αυτό τον τόνο.  ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα σομα απο stratocaster το οποιο στην θεση της γεφυρας εχει αρκετο χωρο για να χωρεσει διπλο μαγνητη, η μεσαια θεση ειναι μικροτερη και χοραει μονο και πανω πανω ειναι και αυτη μεγαλη για διπλο μαγνητη, η κιθαρα φοραγε απο την μανα της (ισιος) μονους μαγνητες, με το κλασικο καπακι για τους μονους και υποτιθεται οτι το σομα ειναι fender usa,

το ερωτημα μου ειναι: βαζει η fender στης strats της, θεσεις για διπλους, ενω βαζει μονους μαγνητες? η απλα το σομα δεν ειναι fender? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

εχω ενα σομα απο stratocaster το οποιο στην θεση της γεφυρας εχει αρκετο χωρο για να χωρεσει διπλο μαγνητη, η μεσαια θεση ειναι μικροτερη και χοραει μονο και πανω πανω ειναι και αυτη μεγαλη για διπλο μαγνητη, η κιθαρα φοραγε απο την μανα της (ισιος) μονους μαγνητες, με το κλασικο καπακι για τους μονους και υποτιθεται οτι το σομα ειναι fender usa,

το ερωτημα μου ειναι: βαζει η fender στης strats της, θεσεις για διπλους, ενω βαζει μονους μαγνητες? η απλα το σομα δεν ειναι fender? 

 

Καλώς ήλθες.

Στα περισσότερα σύγχρονα fender σώματα το  "σκάψιμο" είναι έτσι που περιγράφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderator

Update: Έχω όλα τα εξαρτήματα και ίσως σήμερα την συναρμολογήσω.  :)

 

Μοναδικός δισταγμός: Ο μαγνήτες έχουν άσπρα καπάκια. Προβάροντας, βλέπω ότι θα της πήγαινε πολύ καλύτερα να ήταν κρεμ. (Έχω ένα σετ καπάκια κρεμ). Τα καπάκια στους Bill Lawrence φαίνεται να είναι απλά στερεωμένα με λίγο κερί και μου φαίνεται απλό να τα αλλάξω. Μου διαφεύγει κάτι? Έχει δοκιμάσει κανείς να τα αλλάξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ένα ΚΟΥΜΠ-Η σαν της προηγούμενης

 

Έχει 3 κρεμ ασορτή (με συμβατικό 5-way strat wiring). mimimi.gif

 

Πέραν της πλάκας, ξέρει κάποιος αν θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα θερμαίνοντας λίγο με το πιστολάκι των μαλλιών το κάλυμμα και τραβώντας το?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καπάκια στους Bill Lawrence φαίνεται να είναι απλά στερεωμένα με λίγο κερί και μου φαίνεται απλό να τα αλλάξω. Μου διαφεύγει κάτι? Έχει δοκιμάσει κανείς να τα αλλάξει?

 

Αν το κάνεις please ενημέρωσε για τον τρόπο και τα αποτελέσματα  :)

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update: Έχω όλα τα εξαρτήματα και ίσως σήμερα την συναρμολογήσω.  :)

 

Μοναδικός δισταγμός: Ο μαγνήτες έχουν άσπρα καπάκια. Προβάροντας, βλέπω ότι θα της πήγαινε πολύ καλύτερα να ήταν κρεμ. (Έχω ένα σετ καπάκια κρεμ). Τα καπάκια στους Bill Lawrence φαίνεται να είναι απλά στερεωμένα με λίγο κερί και μου φαίνεται απλό να τα αλλάξω. Μου διαφεύγει κάτι? Έχει δοκιμάσει κανείς να τα αλλάξει?

 

OXI!

 

Απ'όσο ξέρω τα καπάκια ΔΕΝ αλλάζουν στους 280 και σχετικούς! Πριν κάνεις ο,τιδήποτε, τσεκάρισέ το με τη Becky ή στο forum του Παππού!

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου