Προς το περιεχόμενο

Εκθεση Music World Expo 2011


r2d2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kατ αρχας λυπαμαι που δεν ειμαι κοντα στην Αθηνα για να ερθω και να γνωρισω απο κοντα ανθρωπους με τους οποιους εχουμε γινει καλοι συζητητες και ιντερνετικοι φιλοι..

 

Διαβαζοντας τα σχολια και βλεποντας τις φωτογραφιες και τα χαμογελα των παρευρισκομενων στο περιπτερο του φορουμ,διαπιστωνω οτι το νοιζ εχει

γινει μια ''θερμη δυναμη''στα μουσικα δρωμενα της χωρας.

Επισης οτι ΤΙΠΟΤΑ δεν μπορει να αντικαταστησει την αγαπη και το μερακι για τη μουσικη.

Η σχετικα απογοητευτικη παρουσια ή και απουσια αντιπροσωπων δε,δηλωνει την ελλειψη

-για μια ακομα φορα-οραματος για κατι καλο σ αυτη τη χωρα που περιμενει τα παντα να ερθουν ευκολα χωρις κοπο και δραστηριοτητα(κι ας απαιτει αυτη καποιες δαπανες)

λες και ολα ειναι σουπερ μαρκετ..

 

Θερμα συγχαρητηρια σε οποιον/ους (yameth?)ειχε την ιδεα να συμμετασχει το νοιζ στην εκθεση και να σχηματισει εναν πυρηνα ανθρωπων που γουσταρουν αυτο που κανουν με ειλικρινεια ειτε ειναι επαγγελματιες είτε ερασιτεχνες.

Ευχομαι και του χρονου ακομα καλυτερα! ;)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 98
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Έλεγα να ξαναπεράσω μια βόλτα σήμερα, ήμουν κ σύνταγμα πριν λίγο, αλλά λίγο η ζέστη λίγο κ το φτωχό της έκθεσης. Κρίμα που δε γνώρισα κ μερικούς παραπάνω που ήταν εκεί αλλά δε μιλήσαμε φαίνεται.

 

Όπως και να χει ας ξαναγίνει κακή δεν ήταν απλά δεν ήταν κ για χόρταση. Η δε Σερραϊκή πάντως, για όποιον ενδιαφέρεται είναι μέχρι αύριο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ενσταντανέ από το Σάββατο. Εγώ πάντως πέρασα καλά. ;)

Στην πρώτη φωτό αριστ. > δεξιά: Ανωνυμος και κυρία, jazzjoker, electric tabs, gregg, Superfunk, Marathon, Nestor Apos.

 

Στη δεύτερη :  ΑΒ, Κώστας Κακανιάρης, Nestor Apos, jazzjoker, κεφάλι electric tabs, gpiad και πλάτη TerryRoscoebeck.

 

Είμασταν μια... "ωραία ατμόσφαιρα" που ανακυκλωνόταν συνεχώς.

Ρε παιδιά ήμουν κι εγώ εκεί!! Το πόδι μου είναι αυτό δίπλα στο αριστερό πόδι του ΑΒ στη δεύτερη φωτογραφία! ;D ;D

 

Τώρα για την έκθεση, ήταν όντως πολύ μικρή, και μόνο το περίπτερο του Noiz άξιζε να αράξεις και να απολαύσεις τα όντως πολύ αξιόλογα πράγματα που φιλοξενούσε... Πάντως περάσαμε πολύ ωραία και αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους εσάς που οργανώσατε αυτήν την επιτυχημένη συμμετοχή του Noiz στην έκθεση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φτωχή η έκθεση, αλλά μια χαρά : δοκιμάσαμε το jamhub, αντε να βρεις τέτοια ευκαιρία.

Οχι επειδή είναι μπροστά το νόιζ, αλλά είχε όντως το πιο ενδιαφέρον περίπτερο, με συγκεντρωμένα must προϊόντα (μ' αρεσει να μιλαω σαν τον Κωστόπουλο).

Καταπληκτικός ο ενισχυτής του crazytubecircuits (τα πετάλια τα ήξερα πάνω-κάτω), πολύ ωραίοι οι colorsound και πολύ σημαντική η παρουσία των χειροποίητων ακουστικών κιθαρών : εξαιρετικά όργανα, πολύ ειδικά για να έχεις την ευκαιρία να τα δοκιμάσεις σε μια εκδήλωση με τα αρνητικά που παρουσιάζονται σε αυτό το thread.

 

Το πιο ωραίο βεβαια ήταν το φυσικό reverb του Ζαππείου στο χώρο έξω από την έκθεση, όπου δοκιμάσαμε ύπουλα τις ακουστικές. Μια μέρα θα το αγοράσω αυτό το reverb (και γιατί όχι και τον εθνικό κήπο? ;D).

 

H απουσία των μεγάλων αντιπροσώπων ήταν εμφανής, αλλά και η display λογική (και όχι demo) του bon (που ήταν το πιο πλήρες περίπτερο, αλλά τι να το κάνεις αν δεν μπορείς να δοκιμάσεις τα μηχανίσματα που διέθετε?).

 

Πάντως έχω πάει σε φτωχότερες εκθέσεις που είχαν εισητήριο (πχ εκθέσεις αυτοκινήτων) και δε χαλάστηκα καθόλου από το event. Και ήμουν και σε good hairday : profit. (είχα πάει παλιά στην agrotica και το μαλλί μου δεν έστρωνε με τίποτα (φριζάρισμα)).

 

Και του χρόνου εις ανώτερα (με δικό μας jamhub :)).

 

YΓ. Δε σε χάλασε που άκουσες και αληθινό hammond με leslie καμπίνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω να πω οτι πέρασα ωραία και τις 2 ημέρες που πήγα, αλλά γι'αυτό ευθύνεται περισσότερο το περίπτερο του νοιζ και η καλή παρέα και όχι τόσο αυτή καθεαυτή η έκθεση.

 

Αν απο τους 3-4 "μεγάλους του χώρου" στην Ελλάδα οι 2 είναι απόντες, δεν μπορούμε να μιλάμε για επιτυχία.

 

Ας τα βρούνε με τους διοργανωτές και μεταξύ τους για την επόμενη φορά έστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μάλιστα τσακώθηκα με έναν από τους εκθέτες (όχι τον admin μας) προσπαθώντας να τον παρακινήσω να μην συμμετέχει (δε θα σας πω αν με άκουσε).

Κρίμα για τους διοργανωτές, οι οποίοι προφανώς είχαν επενδύσει όνειρα, αλλά απέτυχαν να κάνουν τη διαφορά.

εγώ πάλι, συζητώντας το Σάββατο μέ έναν από τους εκθέτες...όταν είδα ότι δεν καταλάβαινε γρυ από αυτά που του έλεγα, αποφάσισα να μην χαλάσω τη διάθεσή μου με τσακωμούς και πήγα με τον Τέρρυ για μπύρες. Θα επαναλάβω (προσθέτωντας και διαφωνώντας τοπικά στα γραπτά του Τρόλλευ)...τί κρίμα, να είσαι εκθέτης, να πληρώνεις για τη συμμετοχή και να μην ξέρεις γιατί πηγαίνεις...και προφανώς, δεν σου φταίνε (μόνο) οι διοργανωτές.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ταν ωραιο  το νοιζ να διοργάνωνε κανα event ME WORKSHOPS απο άτομα που φτιάχνουν οργανα και ασχολούνται...δεν είναι μόνο ο μαραθον που κάνει projects... τελευταίες εβδομαδες συναντάω μέσω του νοιζ πολλα ατομα που φτιαχνουν τα παντα μονοι τους....και το κανουν πολύ καλα...με διαφορα καλητερα απο μαστορες με βιτρινες με πεταλια και κιθαρες..

 

Δλδ...υπαρχουν πολλοι μες το νοιζ που κατ'εμε θα'πρεπε να βγουν και λιγο προς τα εξω...δεν ξερουμε τι εχουμε σ'αυτο το φορουμ και σκοτωνόμαστε μεταξύ μας για ανουσιοτητες...

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ταν ωραιο  το νοιζ να διοργάνωνε κανα event ME WORKSHOPS απο άτομα που φτιάχνουν οργανα και ασχολούνται...

Μόλις βάλει όμως το εισητήριο...θα πέσετε όλοι επάνω να τον φάτε τον δόλιο Admin...εκτός έαν εννοείτε να το χρηματοδοτήσει (από την τσέπη του) το Workshop ;D ;D...έχει ξαναγίνει η κουβέντα, αλλά και οι 2 σας είστε πολύ νέοι... ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνα event με ολους τους diy.

 

+1000

Πολύ καλή ιδέα. Στην θεωρία βέβαια γιατί στην πράξη δεν έχω ιδέα πως θα μπορούσε να γίνει.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου