Προς το περιεχόμενο

Κοστολογώντας το χειροποίητο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

το ξανασκεφτηκα ...

Αύτος για να μην το παρουσιασε με εναν ελκιστικο τροπο, απλα λεγοντας σου τα ξυλα και μαγνητες, και αφου σου πε και τιμη... αυτο που εκλαμβανω γω ειναι οτι ψιλοβαριεται να ασχοληθει ( για διαφορους λογους οπως αποστολη στην ελλαδα, συνενοηση μεσω νετ κλπ) .

Οποτε θα σου πε καμια τιμη γυρω στο 3000 ετσι ωστε να μην ασχοληθεις περεταιρω!

Ετσι πιστευω  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 120
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καλησπερα παιδια...ειμαι τεραστιος fan του χειροποιητου-custom φτανει να μου καλυπτει καποιες προδιαγραφες

α.θελω να ξερω τον κατασκευαστη και την δουλεια του εχοντας παιξει οργανα του

β.θελω ο κατασκευαστης να δωσει την ιδια σημασια σε μενα οπως θα εδινε σε ενα πασιγνωστο μουσικο

γ.θελω τις διαστασεις ξυλα μαγνητες κλπ κλπ να ειναι επιλεγμενα απο μενα σε συνεργασια με τον κατασκευαστη

δ.θελω να μου κοστισει πολυ λιγοτερο απο το να παρω ενα ετοιμο με τα ιδια χαρακτηριστικα

ε.θελω εγγυηση απ τον κατασκευαστη για τουλαχιστον 10 χρονια

Αν μου καλυπτει αυτες τις προδιαγραφες το περνω και ας ειναι και στην Ζιμπαπουε ο κατασκευαστης...

Χρηματα που θα ξοδευα ειναι απο 1500 μεχρι 2500...

 

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας έχω στα υπόψιν μου αν ποτέ πουλήσω την Telecaster μου....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Αν μου καλυπτει αυτες τις προδιαγραφες το περνω και ας ειναι και στην Ζιμπαπουε ο κατασκευαστης...

Χρηματα που θα ξοδευα ειναι απο 1500 μεχρι 2500...

 

 

Αγαπητέ μου Warwick - και παίρνω πάσα από τον studio 54 GR- το θέμα είναι ότι το να σκάσεις πολλά για ένα όργανο χειροποίητο, του κατασκευαστή κ. Χ, έχει τα ρίσκα του και από μεταπωλητικής άποψης.

 

Μπορεί το όργανο να πετάει, να το έχεις χρυσοπληρώσει, αλλά επίσης μάλλον το έχεις... παντρευτεί  ;D  Δύσκολα θα βρεθεί άνθρωπος να πάρει κάτι που δεν γράφει τα... καθιερωμένα στο headstock και αυτό είναι κάτι που πρέπει να συνυπολογίζεται.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ μου Warwick - και παίρνω πάσα από τον studio 54 GR- το θέμα είναι ότι το να σκάσεις πολλά για ένα όργανο χειροποίητο, του κατασκευαστή κ. Χ, έχει τα ρίσκα του και από μεταπωλητικής άποψης.

 

Μπορεί το όργανο να πετάει, να το έχεις χρυσοπληρώσει, αλλά επίσης μάλλον το έχεις... παντρευτεί  ;D  Δύσκολα θα βρεθεί άνθρωπος να πάρει κάτι που δεν γράφει τα... καθιερωμένα στο headstock και αυτό είναι κάτι που πρέπει να συνυπολογίζεται.

Terry το πηγες πολυυυυυυ μακρια...εδω αν δεν γραφει Φεντερ η Gibson δεν εχει αξια μεταπωλησης...

ΑΠ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΕΡΝΕΙΣ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΟ ΞΕΧΝΑΣ ΤΗΝ ΜΕΤΑΠΩΛΗΣΗ...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Terry το πηγες πολυυυυυυ μακρια...εδω αν δεν γραφει Φεντερ η Gibson δεν εχει αξια μεταπωλησης...

ΑΠ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΕΡΝΕΙΣ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΟ ΞΕΧΝΑΣ ΤΗΝ ΜΕΤΑΠΩΛΗΣΗ...

 

Σε αυτό πάω πάσο...  ;) Όταν κάνεις custom όργανο σημαίνει ότι ξέρεις τι θέλεις και το φτιάχνεις «tailor made»  ;D... για πάρτη σου.

 

Ναι και θα συμφωνήσω στο «εδώ» που λες. Το βλέπουμε άλλωστε και στις αγγελίες, που τα χειροποίητα όργανα κουνιούνται μάλλον δύσκολα, σε σχέση με τα «επώνυμα». 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστα να πανε...μου τρεχουν τα σαλια οταν βλεπω μερικα μερικα...αλλα τη να λεμε τωρα...εδω τα corvette Πουλουνται κατω απο μιση τιμη που η warwick δεν ειναι και καμια αγνωστη εταιρια...

Pop κουλτουρα και σ αυτο τον τομεα...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας έχω στα υπόψιν μου αν ποτέ πουλήσω την Telecaster μου....

 

Αν είναι handmade in ireland και τη δίνεις 2.500 euro, κάποια άλλη χρονιά ίσως, πρώτα ο Θεός, που δεν το βλέπω... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου