Προς το περιεχόμενο

Κοστολογώντας το χειροποίητο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άντε φίλος - ακόμα με την τιμή; Κόκκαλα έχει;

 

Άσε ρε να ενταθεί η αγωνία,αν δεν φτάσει 15 σελίδες το θρεντ δε λέει (πλάκα θα χει να έχει κανα 700άρι η κιθάρα να πάθουμε τρελό ταράκουλο  ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 120
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εγώ που έχω 17 μικρούς σατανάδες της δευτέρας τάξης τι να πώ? ;D ;D

Λέω να τους μιλήσω για κουρδισμένα ξύλα αύριο και διαφορά maple-rosewood στην ώρα της μουσικής να σπάσω τη μονοτονία! :P

 

ΆΝΤΕ ΡΕ ΟP ΜΑΣ ΤΑ ΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΤΣΟΥΡΕΚΙΑ!! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαμβάνοντας υπ΄όψιν οτί είναι άσημος όπως λες (γι αυτό και ο σχετικά μικρός χρόνος παράδοσης) και οτί τα specs σου δεν είναι τόσο απαιτητικά,υποθέτω €1,200-1,450 την οποία συγχρόνως θεωρώ και σχετικά "δίκαια" τιμή.

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε ρε να ενταθεί η αγωνία,αν δεν φτάσει 15 σελίδες το θρεντ δε λέει

ΆΝΤΕ ΡΕ ΟP ΜΑΣ ΤΑ ΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΤΣΟΥΡΕΚΙΑ!! ;D

 

Η σταθερότητα των απόψεών σου είναι συγκλονιστική.... ;D

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που έχω 17 μικρούς σατανάδες της δευτέρας τάξης τι να πώ? ;D ;D

Λέω να τους μιλήσω για κουρδισμένα ξύλα αύριο και διαφορά maple-rosewood στην ώρα της μουσικής να σπάσω τη μονοτονία! :P

 

ΆΝΤΕ ΡΕ ΟP ΜΑΣ ΤΑ ΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΤΣΟΥΡΕΚΙΑ!! ;D

Και εγω θα πω για τα χρωματα και τα λουστρα και θα μαθουμε να κανουμε sunburst ;D

Σε τρωω mike οι δικες μου δευτερες αριθμουν 20+ :o

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια gibson sg standard κοστίζει αν δεν κάνω λάθος λίγο πάνω απο χιλιάρικο.

Ναι, δεν είναι χειροποίητη θα μου πεις, πιστεύω όμως ότι η λέξη κλειδί βρίσκεται στο πρώτο πόστ...

 

Η αφορμή: Ανταλλαγή mail με κάποιον άσημο Ευρωπαίο luthier που βρέθηκε στο δρόμο μου εντελώς τυχαία.

 

Όταν είσαι άσημος, όταν δεν έχεις σοβαρά διαπιστευτήρια, δεν μπορείς να χρεώσεις πολύ παραπάνω απο αυτό που υποτίθεται οτι χρησιμοποιείς ως "μοντέλο" για να φτιάξεις κάτι.

 

Αντιθέτως, αν έχεις μια κάποια φήμη να σε ακολουθεί,  μπορείς να πουλάς πολύ ακριβότερα γιατί το αγοραστικό κοινό ξέρει πλέον οτι δεν έτυχε...πέτυχε!!

 

Τότε μόνο μπορείς να παίξεις την κάρτα του χειροποίητου γιατί το εξειδικευμένο κοινό στο οποίο απευθύνεσαι είναι ενήμερο για την ποιότητα όλων των προηγούμενων οργάνων σου.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου