Προς το περιεχόμενο

Αν σας ελεγα...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λυκαβηττός... Θέατρο Πέτρας...οpen space ρε παιδί μου...πως να το κάνουμε...δεν το ξέρουμε το κλειστό :(

 

+10000000000000000000000000000  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Για το κάπνισμα και εσύ?

 

όχι, για το κοινωνικό κομμάτι της μουσικής. Άλλο το θεατρο, άλλο ο κινηματογράφος και άλλο η συναυλία. Αν θέλω πολυθρόνα και ησυχία προτιμώ να δω το dvd.

 

Βρίσκω εξαιρετικό χώρο το θέατρο της ρεματιάς στο Χαλάνδρι και από μεγαλύτερους αυτά που είπες, Λυκαβηττό, Πέτρας, Βράχων (λιγότερο) κλπ. Οι αριθμημένες θέσεις και οι περιορισμοί δε χωράνε σε ζωντανή μουσική και ειδικά σε μουσικές του δρόμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι, για το κοινωνικό κομμάτι της μουσικής. Άλλο το θεατρο, άλλο ο κινηματογράφος και άλλο η συναυλία. Αν θέλω πολυθρόνα και ησυχία προτιμώ να δω το dvd.

 

Βρίσκω εξαιρετικό χώρο το θέατρο της ρεματιάς στο Χαλάνδρι και από μεγαλύτερους αυτά που είπες, Λυκαβηττό, Πέτρας, Βράχων (λιγότερο) κλπ. Οι αριθμημένες θέσεις και οι περιορισμοί δε χωράνε σε ζωντανή μουσική και ειδικά σε μουσικές του δρόμου.

 

+1000000000000000 επίσης!!!

Δεν ειναι μονο το τσιγάρο...ας πούμε στο half note την παλέβω καθομαι συνήθως πίσω και βγαίνω καθε 20-30 λεπτά αλλα οκ έχει και ενα vibe ο χώρος. Τώρα τα παλλάς και τα μέγαρα ειναι ψυχρά και για αλλα πράγματα...κα στην τελική δεν μπορώ να ακούω groova και swing feel και να κάθομαι λές και βλέπω σινεμά Αγγελόπουλο.

 

Α και να προσθέσω στοα παραπάνω open και το Ιππασίας στο γουδί είναι πολύ ωραίο και άνετο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει περίπτωση (ειδικά για μας που μεγαλώσαμε έτσι) να υπάρχει καλύτερος χώρος για cool συναυλίες από τα ανοιχτά θεατράκια (πέτρινα και μη) το καλοκαίρι.

 

Κατ΄εξαίρεση και μόνο, αυτή τη φορά θα συμφωνήσω με τον Κυναίγειρο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...κα στην τελική δεν μπορώ να ακούω groova και swing feel και να κάθομαι λές και βλέπω σινεμά Αγγελόπουλο.

Πως φαίνεται...ότι δεν έχεις πάει στο Royal Albert Hall... ;D ;D

Δεν ξέρω εάν συμφωνώ σε όλα με τον Blue, χωρίς να του δίνω άδικο. ϊσως είναι και το είδος της μουσικής... Έχω δεί στα νειάτα μου τον Hacket (progressive rock), σε Louis 15 πολυθρόνες στο Mogador, με ένα κοινό που δεν έβγαζε άχνα-για τσιγάρο ούτε λόγος-...και έτσι πραγματικά ευχαριστιέσαι μουσική

 

Δεν υπάρχει περίπτωση (ειδικά για μας που μεγαλώσαμε έτσι) να υπάρχει καλύτερος χώρος για cool συναυλίες από τα ανοιχτά θεατράκια (πέτρινα και μη) το καλοκαίρι.

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα ηλικίας...τα καλύτερα live σε αυτή τη χώρα (από πλευρά ήχου), τα έχουμε δεί σε εξωτερικούς χώρους

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά, αν ήταν να δω τους portishead στο roseland ή τους radiohead στο Arte, δεν θα είχα πρόβλημα και να ήταν κάποιος από πάνω μου και να με δέρνει ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα είχα πρόβλημα και να ήταν κάποιος από πάνω μου και να με δέρνει ;D

μα αυτό θα πάθουμε στο Παλλάς με τον Μetheny...θα πάμε εν γνώσει μας να φάμε ξύλο... :-\

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως φαίνεται...ότι δεν έχεις πάει στο Royal Albert Hall... ;D ;D

 

Δεν ξέρω για το Albert Hall αλλα ξέρω οτι ο miles ήταν με τι τσιγαράκλα του στη σκήνη με το ένα χέρι έπαιζε τρομπέτα και με το αλλο το τσιγαρο. ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για το Albert Hall αλλα ξέρω οτι ο miles ήταν με τι τσιγαράκλα του στη σκήνη με το ένα χέρι έπαιζε τρομπέτα και με το αλλο το τσιγαρο. ;D

...στο Λυκαβηττό...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τους βρισκω πολυ καταλληλοτερους αυτους τους κλειστους χωρους. Ουτε στριμωξιδι, ουτε καπνα, ουτε ''πω δεν βλεπω Χριστο απο εδω'' και αλλα πολλα ''ουτε''!!

 

Εχει να κανει ξεκαθαρα με το πως ο καθενας θελει να δει/ακουσει/νιωσει ενα live.

 

Δηλαδη τα σχολια τυπου νοσοκομειο, λαπας με βραστο κοτοπουλο εκκλησιες και αγιασμους ειναι παραπανω απο περιτα μιας και σε μερικους αρεσει αυτη η κατασταση η οποια για αυτους δεν ειναι τα παραπανω σχολια.

 

 

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου