Προς το περιεχόμενο

Διασκευή και πνευματικά δικαιώματα.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

μαλλον δεν προσεξες τη νεα μου υπογραφη.... ;D

Δηλώνω περήφανος!  ;D ;D ;D :D :D :o :o 8) 8) :P :P (αρκετά με τα χαμογελάκια...)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Δηλώνω περήφανος! 

.. Ώρα είναι τώρα να θες και τίποτις πνευματικά δικαιώματα  :P ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον δεν προσεξες τη νεα μου υπογραφη.... ;D

Την προσεξα... ;D ;D ;D ;D

Απλα ειπα να δηλωσουμε με διαφανεια τον χρηματοδοτη για να μην αφησουμε υποψιες

καταχρηστικης δραστηριοτητας... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την προσεξα... ;D ;D ;D ;D

Απλα ειπα να δηλωσουμε με διαφανεια τον χρηματοδοτη για να μην αφησουμε υποψιες

καταχρηστικης δραστηριοτητας... ;D

Ο φίλος μας έχει offshore στο Βερολίνο... 8) με βιτρίνα σουβλατζίδικο!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....βεβαια μου κανει εντυπωση που μια εταιρεια ,κατα τα λεγομενα σου,λειτουργει παρανομα τοσα χρονια και κανεις δεν εχει κανει κατι για αυτο.

 

Σορυ φίλε superfunk, αλλά μάλλον πλάκα μου κάνεις με αυτή την παραπάνω υπόθεση. Εκτός εάν ζείς εκτός Ελλάδος, οπότε και μπορώ να το κατανοήσω.....

 

 

Γιατι,εσυ ξερεις αν η εταιρεια κινητης τηλεφωνιας της οποιας εισαι πελατης,παρανομει ή οχι?

Επειδη σου στελνει αναλυτικο λογαριασμο,αποκλειεται να παρανομει σε αλλα πεδια με βοηθεια τα χρηματα  που ΕΣΥ τους δινεις για την υπηρεσια που σου προσφερουν?

Να τα κλεισουμε ολα λοιπον,να μην υπαρχει τιποτα για να μην ειμαστε στα σκατα

που μας εχει φερει η εκ του πονηρου διαχειριση του καθενος.

 

Φιλε μου το θεμα ειναι απλο.Ή δινεις ή δε δινεις τη διαχειριση του εργου σου σε καποιον

με ο,τι αυτο συνεπαγεται.Αμα δεν τη δινεις,μην προσπαθεις να πεισεις τους παντες οτι εκανες το σωστο και οι αλλοι ειναι τα κοροιδα.Κρατα το για τον εαυτο σου και μπορει να σαι ΟΝΤΩΣ ο μαγκας.

Για κάτσε ρε αδερφέ, γιατί να κρατήσω την άποψη μου για τον εαυτό μου, εσύ το ίδιο κάνεις ??? Εκτός εάν θέλεις να μου υποδείξεις την άποψη που θα πρέπει να έχουμε όλοι στο forum ώστε να συζητάμε πολιτισμένα χωρίς να ενοχλείσαι.

 

Επαναλαμβάνω διότι προφανώς έχεις μια δυσκολία να το καταλάβεις. Το τι κάνει η ΑΕΠΙ με τα μέλη της είναι δικό της θέμα, όταν επεκτείνει όμως και χρησιμοποιεί την θέση της στο "δημόσιο χώρο " πλέον υπάρχει θέμα.

Τώρα τα υπόλοιπα περί, κλεισίματος όλων και συναφείς καταστροφολογιές τα αναφέρεις εσύ, εγώ δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο.

Η μπάλα στην κερκίδα που λένε....

 

Lk: δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλο το κείμενο που εστειλες με λεπτομέρεια, θα το κάνω

Αλλα οσον αφόρα στο τι επιδιωκουν :

 

Ο εξειδικευμένος δικηγόρος σε θέματα πνευματικής ιδιοκτησίας ΜΜΕ, Κρίτων Μεταξόπουλος, υποστήριξε ότι στο νομοσχέδιο για τον κινηματογράφο που ψηφίστηκε παρεισέφρησε διάταξη που παρέχει τη δυνατότητα σε Οργανισμούς Συλλογικής Διαχείρισης Δικαιωμάτων τη δυνατότητα να εισπράττουν δικαιώματα χωρίς να αποδεικνύουν ότι εκπροσωπούν τους δημιουργούς.

http://www.skai.gr/news/greece/article/168411/reusti-i-katastasi-me-ta-pneumatika-dikaiomata/

 

Αυτο βρήκα πρόχειρα, είχε γίνει θέμα στις ειδήσεις πριν κάνα μήνα...

 

Και εν πάση περιπτώση, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υπαρχει αυτη η εντάση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ο εξειδικευμένος δικηγόρος σε θέματα πνευματικής ιδιοκτησίας ΜΜΕ, Κρίτων Μεταξόπουλος, υποστήριξε ότι στο νομοσχέδιο για τον κινηματογράφο που ψηφίστηκε παρεισέφρησε διάταξη που παρέχει τη δυνατότητα σε Οργανισμούς Συλλογικής Διαχείρισης Δικαιωμάτων τη δυνατότητα να εισπράττουν δικαιώματα χωρίς να αποδεικνύουν ότι εκπροσωπούν τους δημιουργούς.

http://www.skai.gr/news/greece/article/168411/reusti-i-katastasi-me-ta-pneumatika-dikaiomata/

 

Αυτο βρήκα πρόχειρα, είχε γίνει θέμα στις ειδήσεις πριν κάνα μήνα...

 

Και εν πάση περιπτώση, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υπαρχει αυτη η εντάση :)

 

@ Peripatiti

Δεν ξέρω τι λένε τα νομοσχέδια, για τον απλούστατο λόγο ότι δεν μου τα στέλνουν (αλλά και να μου τα έστελναν δεν θα τα διάβαζα,). Ξέρω μόνο τι λένε οι νόμοι. Η ενημέρωσή μου δε γι’ αυτούς (τους νόμους) δεν προέρχεται από τον ΣΚΑΪ , αλλά από τον «ΠΑΝΔΕΚΤΗ» - Διαρκή Κώδικα Νομοθεσίας , όπως μου τον αποστέλλει  (κατόπιν συνδρομής) το Υπουργείο Εσωτερικών,Αποκέντρωσης και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης . Τέλος  και σε ότι αφορά  τον εξειδικευμένο δικηγόρο σε θέματα πνευματικής ιδιοκτησίας ΜΜΕ, δεν σχολιάζω πότε κρίσεις ή νομικές εκτιμήσεις συναδέλφων, απλά τις σέβομαι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εν πάση περιπτώση, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υπαρχει αυτη η εντάση

 

εμεις ενταση? ;D

 

καπου αλλου ειδα εγω...ενταση...

 

Παρεμπιπτόντως όταν μιλάμε για ΑΕΠΙ μιλάμε για ένα μάτσο απατεώνων ιδιωτική μαφία

 

φανταζομαι να γνωριζεις οτι αυτα που γραφεις  ,κατα το νομο (ο οποιος απο οτι καταλαβα λες οτι ειναι ανυπαρκτος στην Ελλαδα και μπορει να εχεις δικιο δε λεω) μπορουν ανετα να θεωρηθουν συκοφαντικη δυσφημιση ?

 

φανταζομαι αν καποιος σε αποκαλουσε σε ενα δημοσιο χωρο  μαφιοζο και απατεωνα....θα του εκανες μηνυση ετσι δεν ειναι? (ειδικα οταν εχεις και γραπτες αποδειξεις οπως συμβαινει σε αυτο τον χωρο)

 

I'm just saying......

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν σχολιάζω πότε κρίσεις ή νομικές εκτιμήσεις συναδέλφων, απλά τις σέβομαι.

και κερδίζεις δίκες έτσι? ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάτσε ρε αδερφέ, γιατί να κρατήσω την άποψη μου για τον εαυτό μου, εσύ το ίδιο κάνεις ???

Eχεις δικιο σ αυτο,παω πασο.

Σ αυτο που δεν εχεις δικιο,ειναι να χαρακτηριζεις ''ομαδα απατεωνων''καποιους χωρις στοιχεια,τα οποια,αν εχεις,πρεπει να καταγγειλεις.Μηπως αυτη η νοοτροπια μας βουτηξε στα σκατα?

Ωστοσο,θα κρατησω την αποψη μου για το θεμα,για τον εαυτο μου,αφου εκανα και την παραινεση,ως ελαχιστο δειγμα πολιτισμου και επειδη εχεις δικιο οτι η ενταση δεν εχει κανενα νοημα. ;)

Μπες στην παρεα να κανουμε την πλακα μας. ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου