Προς το περιεχόμενο

Ποια Πατριδα?


gemini

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Στους δύσκολους καιρούς που διανύουμε, το να συνειδητοποιούμε σε ποια κατάσταση κοινωνική πολιτική και οικονομική βρισκόμαστε είναι πολύ σημαντικό αλλά είναι μόνο το 1ο βήμα. Είναι μια αρχή, η οποία ξεκινάει απο την παρατήρηση του ατόμου και προχωρεί στην κρίση-επίκριση των κακώς κειμένων. Κάτι λείπει όμως στον σύνδεσμο αφύπνηση-συνειδητοποίηση-επικοινωνία-πράξη-αλλαγή. Οι νότες αισιοδοξίας!

  Δεν υπήρχαν αυτές φίλε μου στο κομμάτι που άκουσα. Και ο στίχος η διάθεση και το ύφος μελαγχολικά σχεδόν καταθληπτικά, πολύ μαυρίλα ρε αδερφέ! Θα προτιμούσα πχ μια δημιουργία που να εκφράζει κινήσεις ενοτικού χαρακτήρα, διάθεση για αληθινή επικοινωνία και οχι αποστασιοποίηση παρατήρηση και πεσιμισμός. Δεν ξέρω αν με πιάνεις αλλά στη συγκεκριμένη χρονική ιστορική συγκυρία θα προτιμούσα πχ να ακούσω κατι σαν το είμαστε 2 είμαστε 3 , είμαστε 1013 , ή ένα πονεμένο ΜΑΤΖΟΡΕ blues !

  Συγνώμη για την έντονη κριτική δεν κατακρίνω την προσωπική δημιουργία με ρίχνει όμως το ύφος!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου,σε ευχαριστω που και το ακουσες,και απαντησες,δινοντας μου την ευκαιρια,να ανταπαντησω...Προτου την αφυπνιση,λοιπον,υπαρχει το σταδιο της συνειδητοποιησης της καταστασης μας...Τα δικα μου συναισθηματα και σκεψεις κατ αρχην,ειναι πληρης απογοητευση,απο την ολη λειτουργια του συστηματος...Και ειναι η αρχη....ΠΟΙΟς ΕΙΠΕ ΠΩς ΤΟ ΒΑΖΩ-ΟΥΜΕ ΚΑΤΩ????Η αισιοδοξια,ξεκιναει παντα υστερα απο την πρωτη νικη...Προς το παρον μονα μαυριλα βλεπω,οταν δεν βλεπω να αντιδραει κανεις....Εδω που ζουμε...Και σε ευχαριστω και παλι για την κριτικη-αντιδραση σου...Καλο βραδυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ωραίο Gemini και επιτέλους κάτι όχι αποκομμένο από την πραγματικότητα.

Κι ο στίχος καλός μα αν πρέπει κάτι να βρω η ερμηνεία σου σε σημεία υποτονική.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα

Ωραίο Gemini και επιτέλους κάτι όχι αποκομμένο από την πραγματικότητα.

Κι ο στίχος καλός μα αν πρέπει κάτι να βρω η ερμηνεία σου σε σημεία υποτονική.

 

:)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αλήθεια ότι αυτά που συμβαίνουν γύρω μας είναι τόσο καταθλιπτικά που ελάχιστα περιθώρια ελπίδας υπάρχουν.. Και πως να καταθέσεις χαμόγελο οταν δεν βγαίνει.. Ίσως η συγκέντρωση στο Σύνταγμα σήμερα να ήταν ένα μηνυμα που περικλείει την ελπίδα...Καλό τραγούδι gemini.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου