Προς το περιεχόμενο

Vintage Fetish Club, Greece


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Gibson Les Paul Standard 1978. ;)

 

Ε, αφού είναι έτσι...Gibson Les Paul Custom 1978  ;) ;D 8)

 

GibsonLesPaulCustom78.jpg

 

...και μια ΕΚΟ μοντέλο "τρεχαγύρευε" από τότε που "ήμανε" :P 17 (αγοράστηκε μεταχειρισμένη)

oldeko.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ε, αφού είναι έτσι...Gibson Les Paul Custom 1978  ;) ;D 8)

 

GibsonLesPaulCustom78.jpg

 

...και μια μοντέλο "τρεχαγύρευε" από τότε που "ήμανε" :P 17 (μεταχειρισμένη)

oldeko.jpg

 

Μα γιατί έτσι? καταρχήν είπαμε "όχι gibson και fender"  έχουμε 3 στις 10 gibson...

Κατά δεύτερον, η δεύτερη (που είναι και on-topic) είναι μια ωραιότατη EKO Ranger! Όχι "τρεχαγύρευε"!

 

(συγνώμη αν το ύφος μου είναι λίγο έντονο, αλλά ας μείνουμε εντός θέματος...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...η δεύτερη (που είναι και on-topic) είναι μια ωραιότατη EKO Ranger! Όχι "τρεχαγύρευε"!

 

 

Ωραιότατη μεν (στο μάτι γιατί από ήχο...μην τρελαθούμε κιόλας) "τρεχαγύρευε" δε γιατί δεν έχω ιδέα που-πως-πότε (λέμε τώρα...).

 

Η Gibson μπήκε για να "πειράξω" λίγο το Nestor. Ας μην το κάνουμε θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ωραιότατη μεν (στο μάτι γιατί από ήχο...μην τρελαθούμε κιόλας) "τρεχαγύρευε" δε γιατί δεν έχω ιδέα που-πως-πότε (λέμε τώρα...).

 

Η Gibson μπήκε για να "πειράξω" λίγο το Nestor. Ας μην το κάνουμε θέμα.

 

Ε, καλά, δεν το κάναμε και θέμα  :P... πάντως εμένα η ranger, τουλάχιστον η εξάχορδη, μου αρέσει κάπως και ηχητικά (για folk και τέτοια). Οκ, δεν είναι martin, αλλά, αυτό είναι το θέμα!

Ένας από τους λόγους που άνοιξα το θρεντ με τόσο μεγάλη εισαγωγή, ηταν ακριβώς για να μη μπούμε στη διαδικασία να συγκρίνουμε ΕΚΟ με Gibson,  θα ήταν λίγο άδικο ματς...

 

Α! και το θέμα με το "τραχαγύρευε είναι το άλλο σκέλος! Ορίστε, τώρα ξέρεις πως λέγεται, το ίδιο και όποιος πιθανό να έχει μια και θέλει να μάθει κάποια πράγματα παραπάνω.

 

http://www.fetishguitars.com/html/eko/catalogues/83/6.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως και ενα θεμα με vintage fender + gibson θα ηταν ενδιαφερον!! ;)

 

 

Σίγουρα θα ήταν! Ας το ξεκινήσει κάποιος (εγώ δεν έχω τίποτα από τα δυο, δυστυχώς)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γιατί έτσι? καταρχήν είπαμε "όχι gibson και fender"  έχουμε 3 στις 10 gibson...

Που ακριβώς το είπατε?

Η Gibson μπήκε για να "πειράξω" λίγο το Nestor. Ας μην το κάνουμε θέμα.

Που είδε και τους δίσκους και "πειράχτηκε" περισσότερο. :D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ακριβώς το είπατε?

 

Στο πρώτο ποστ

 

"Προτείνω λοιπόν το εξής (αν έχει ήδη γίνει, διαφωτίστε με και αγνοήστε όλο το υπόλοιπο):

Να φτιάξουμε μια υποκατηγορία στο φόρουμ, κάτι σαν το fetishGuitars, στην οποία να ποστάρουμε φωτογραφίες από τα δυσεύρετα (χωρίς απαραίτητα αυτό να σημαινει ακριβά) ευρήματά μας και -αν υπάρχει- μια σύντομη ιστορία του οργάνου/ενισχυτή για το πως έφτασε στα χέρια μας και τί έχει περάσει ως τώρα. Δηλαδή, δεν νομίζω πως έχει κάποιο νόημα κάποιος να ποστάρει μια Fender του '60, όσο θρυλικό και αν είναι το όργανο, τόσο εύκολο είναι να βρει τα ΠΑΝΤΑ σχετικά με αυτό στο ιντερνετ. Αλλά μια global...",

 

οκ εδώ δε λέω gibson, αλλά το είχα πει παραπάνω... ίσως να μην ήμουν σαφής. Εννοώ ας ποστάρουμε παλιά, δυσεύρετα, φτηνά όργανα. Που να μην τα βλέπουμε συχνά στο νετ ή δια ζώσης.

 

Τέλος πάντων, ας μην κολάμε σε αυτό τώρα, η αλήθεια είναι πως, αν και μπασίστας, δεν με χαλάει καθόλου να βλέπω παλιές les paul... ας ποστάρουμε κι άλλα, είμαι σίγουρος πως υπάρχουν κι άλλα μέλη με "περίεργα" όργανα!

 

Υ.Γ. πάντως καταπληκτικες οι gibson που ποσταρατε, και οι τρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου