Προς το περιεχόμενο

Θορυβος κατα τη χρηση του επιλογεα μαγνητων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν χρησιμοποιω τον επιλογεα για να αλλαξω μαγνητη ακουγεται ενας θορυβος σαν χρατς χρουτς  ;D ;D. Οι μαγνητες μου ειναι hum single hum και εχω επιλογεα 5 θεσεων. Ειναι φυσιολογικος ο θορυβος? Η πρεπει να κανω κατι για να τον ξεφορτωθω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα σε ενοχλει πολυ γιατι οχι.

Το καλαι δεν ειναι και οτι πιο ευκολο για να το κανεις μονο σου, οποτε ενέμενε συμβολες για καποιον μαστορα κοντα στην περιοχη σου, που ειναι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω προβλημα με το καλαϊ. Προσφατα αλλαξα κ volume pot οποτε το πηρα το κολαϊ με το καλαϊ  ;D

Ε ειναι καπως ενοχλητικο. οταν αλλαζω μαγνητη ακουγεται λιγο αλλα αν το ακουμπησω λιγο κ κουνηθει ελαχιστα χωρις ομως να αλλαξει επιλογη παλι ακουγεται θορυβος... Μηπως θελουν οι επαφες λιγο wd 40?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wd40 στον επιλογεα δεν εχω δοκιμασει ακομα

οποτε περιμενε να σου απαντησει καποιος που να εχει ομοιο προβλημα,

αν και αφου τα καταφερνεις με το καλαι αλλαξε τον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μπορεί να έχει σκόνη και να θέλει απλό καθάρισμα.

Αφού αφαιρέσεις την σκόνη με αέρα, χρησιμοποίησε σπρέυ επαφών.

Παράλληλα έλεγξε τις κολλήσεις.

Εάν είσαι επαγγελματίας και δεις ότι είναι ταλαιπωρημένος ο διακόπτης, άλλαξέ τον.

Όχι WD40 σε επαφές.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαγγελματιας δεν ειμαι. αλλα ποσο να εχει ταλαιπωρηθει? Ενα 5 μηνο την εχω την κιθαρα. Θα το δω με καθαρισμα κ σπρευ επαφων. Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ibanez rg2550z Αυτον τον θορυβο εχει λιγο καιρο που τον κανει... Απλα τωρα ειπα να το ψαξω

Να πας στο κατάστημα απ'όπου την αγόρασες ή στην αντιπροσωπεία να σου ρυθμίσουν το πρόβλημα. Είσαι εντός εγγύησης.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ενταξει τωρα να τρεχω με την εγγυηση για εναν διακοπτη που κανει 3 ευρω... σιγα... το κανω κ μονος μ και μαθαινω κιολας  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου