Προς το περιεχόμενο

Αγορά ενισχυτή για ηλεκτρική κιθάρα (15-30 watt)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Διάβασα τις απόψεις όλων και έπειτα αφού έψαξα και στο ίντερνετ τέλει μάλλον καταλήγω σε κάτι μεταξύ Mustang ή Bugera V5.

Υπό διαφορετικές συνθήκες θα έπαιρνα κατευθείαν τον Bugera V22 αλλά πρώτον το οικονομικό και δεύτερον το γεγονός ότι οι γείτονες είναι σπασ...... (καταλαβαίνετε) δε θα με αφήσει να τον ευχαριστηθώ όσο θα ήθελα...

Για τον V5 έχετε κάποια άποψη παραπάνω; Γιατί πραγματικά δεν αγαπάω καθόλου την Fender, την έχω μια μεγάλη αντιπάθεια τολμώ να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί πραγματικά δεν αγαπάω καθόλου την Fender, την έχω μια μεγάλη αντιπάθεια τολμώ να πω...

 

ποδοσφαιρο βλέπουμε? ;D

 

 

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποδοσφαιρο βλέπουμε? ;D

Σωστή η παρατήρησή σου ωστόσο θεωρώ πως είναι ιδιαίτερα υπερτιμημένα κάποια προϊόντα τους. Δεν λέω πως ο συγκεκριμένος ενισχυτής επιβεβαιώνει αυτή την άποψη και σίγουρα ποιος είμαι εγώ για να το κρίνω. Απλώς από την πολύ-πολύ μικρή εμπειρία μου με μια κιθάρα τους της πλάκας (θα μου πείτε της Squier είναι αλλά έχει επάνω το όνομά της και φέρουν ευθύνη για τα προϊόντα τους) απογοητεύτηκα πλήρως από την ποίοτητα κατασκευής και κυρίως των υλικών. Μπορεί σε πιο ακριβές κιθάρες να βάζουν ό,τι καλύτερο υπάρχει, ούτε έχω όμως ούτε και θα έχω σύντομα την οικονομική άνεση για να το διαπιστώσω. Γι' αυτό έκτοτε, από τις Fender είμαι μακρυά.

Συν το γεγονός ότι θέλω να είναι όσο το δυνατόν πιο φυσικός ο ήχος του ενισχυτή. Δε θέλω να ακούω κομπιούτερ να παίζει όπως με τον Spider της Line 6. Γι' αυτό και λίγο περισσότερο με τσιγκλάει το να πάρω τον Bugera που και εξ όψεως δείχνει να είναι κάτι το διαφορετικό (όσο βέβαια είναι κάτι τέτοιο δυνατόν στις μέρες μας που όλα κατασκευάζονται ιν Τσάινα...)

 

Φίλε DAK σ' ευχαριστώ για το βιντεάκι, μιλάω και Γερμανικά και είναι ό,τι πρέπει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε φιλε μου hijack5, ειχα και εγω εναν line 6 spider 3 75watt και ηταν ο απολυτος ψηφιακος ηχος, σε σημειο που οταν σταματουσα να παιζω και ηταν ανοιχτος ο ενισχυτης ακούγονταν κατι διαστημικοι ηχοι ειτε με εφε ειτε χωρις...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα επιμείνω να σου προτεινω να προσέξεις στον ενισχυτή που θα πάρεις να έχει 12άρι μεγάφωνο.

 

δεν ξέρω τι μεγάφωνο φοράνε οι ενισχυτες που σου πρότειναν, αλλά το θεωρώ πάρα πολύ σημαντικό να είναι 12ιντσο.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε φιλε μου hijack5, ειχα και εγω εναν line 6 spider 3 75watt και ηταν ο απολυτος ψηφιακος ηχος, σε σημειο που οταν σταματουσα να παιζω και ηταν ανοιχτος ο ενισχυτης ακούγονταν κατι διαστημικοι ηχοι ειτε με εφε ειτε χωρις...

Ακριβώς!!

Και χώρια το digital σκέψου πως το ίδιο σε 15άρη έχει επάνω μονάχα εφφέ Crunch, Metal και Insane! Που πέρα από το crunch βαριά-βαριά τα άλλα δύο δεν πρόκειται να τα χρησιμοποιήσω στον αιώνα του άπαντα!

 

Φίλε Ηρακλή αυτά έχουνε 8ιντσο. Για ποιο λόγο επιμένεις τόσο πολύ στο να είναι 12άρι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου