Προς το περιεχόμενο

Λυπημένο κομμάτι για πιάνο


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Έλειπα για το ΣΚ και δε μπόρεσα να απαντήσω εως τώρα.

 

Σας ευχαρισώ όλους. Είναι ένα "πολύ απλό" κομμάτι, ακριβώς γιατί θα ήλπιζα να μπορεί να το παίξει κάποιος που κάνει λίγο καιρό πιάνο.

 

Τρίτονα: Δε μου φαίνεται και τόσο σκοτεινό προσωπικά, αλλά δεν έχεις και άδικο.

 

Δημήτρη: Βεβαίως! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου Νικόλα, τώρα το άκουσα! Πολύ όμορφο. Ο ήχος του δίνει μια παλιατζούρα σαν από χαλασμένο παλιό ράδιο. Θα μπορούσα να το φανταστώ σαν soundtrack σε σκηνή αποκάλυψης σκοτεινού παρελθόντος, απαραίτητα σε θρίλερ όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσα να το φανταστώ σαν soundtrack σε σκηνή αποκάλυψης σκοτεινού παρελθόντος, απαραίτητα σε θρίλερ όμως.

 

Ακριβως!

 

Ακομα και σε horror game(silent hill πχ) ταιριαζει αψογα!!

 

Nicola , θελω να σε ακουσω και σε κατι ρομαντικο , οταν εχεις χρονο και διαθεση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καταλαβαίνω τι λέτε, αλλά θα σχολιάσω ότι ακριβώς αυτή η "άρωστη" διάθεση του silent hill (για παράδειγμα) είναι που κάνει κάπως ετερόκλυτες αισθητικές να ταιριάζουν.

 

Τρίτονα: http://www.noiz.gr/index.php?topic=183301.0 ;) ή εννοείς το ρομαντικό σε κάτι προς Rachmaninov? Γιατί δε νομίζω να έχω κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρίτονα: http://www.noiz.gr/index.php?topic=183301.0 ;) ή εννοείς το ρομαντικό σε κάτι προς Rachmaninov? Γιατί δε νομίζω να έχω κάτι τέτοιο.

 

απλο και ομορφο!! :)

 

αν και θα ηθελα κατι προς rachmaninof μιας και ειναι ο αγαπημενος μου (fanboy mode on ;D ;D)

 

mind blowing αλλαγες συγχορδιων , προοδευτικα ανεβασματα με εξαρσεις και αλλα τετοια..

 

ηταν θεος ο @@στης!! ;D ;D

 

Τωρα που ξανα ακουω το κομματι σου ειναι οτι πρεπει για τετοιου ειδους παιχνιδι.

 

Πολλες φορες οταν παιζω τετοιου ειδους games και παιξει τετοιου επιπεδου λυπητερο κομματι , σταματαω επιτοπου για να ακουσω.(oταν επαιζα πχ  Penumbra σκαλωσα με αυτο

)

 

Και παλι , εξαιρετικο το κομματι σου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό φίλε! εδώ είναι που βρίσκει πλήρη εφαρμογή το "less is more"! μπορείς να μου πεις πως ηχογράφησες το πιάνο? έχει μια vintage αισθητική που με ιντριγκάρει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Παιδιά ευχαριστώ πολύ. Χαίρομαι που σας άρεσε.

 

Απλά να σημειώσω ότι ΔΕ γράφω μονάχα για παιχνίδια Η/Υ (αν και αυτά προβάλω συνήθως εδώ). Γράφω και αρκετά κλασσική μουσική, από τα πιό ευκολά (όπως αυτό) στα πιο δύσκολα (και ο Θεός βοηθός).

 

Κωνσταντίνε: Είναι απλά τo pianoteq 3.5 στο Cubase 5.1 που ανέφερα στην αρχή. Έχω μια εντύπωση (γιατί είναι μέρος από 21 τέτοια μικρά κομματάκια) ότι μπορεί να ξέφυγε και κάπου να παραμόρφωσε (γιατί επιπλέον το έκανα mp3 στο Audacity αφού δεν είχα το cubase εύκαιρο)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου