Προς το περιεχόμενο

got to funk me a womam


gregg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εν οψει μιας δουλειας που ετοιμαζω εδω και (αρκετο) καιρο θα ηθελα να σας παρουσιασω ενα απο το κομματια που εγραψα και θα συμπεριλαβω.

 

Θα μου ηταν χρησιμες οι παρατηρησεις σας :)

 

Καλη ακροαση.

 

got_to_funk_me_a_woman.mp3

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολύ μου άρεσαν όλες οι αλλαγές του κομματιού. Πάντα πίστευα ότι μια αλλαγή που σπάει το 12μετρο είναι πάντα +.

Αυτή τη φορά ήσουν καλύτερος στη φωνή από τη προηγούμενη.

Αν βέβαια ήταν και στο επίπεδο της κιθάρας, τότε θα ήταν σούπερ. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε επιτέλους...

 

Τράβα τη φωνή πιο πίσω. Autotune ?

Μη φοβάσαι να το φας το μικρόφωνο. Mean what you sing.

 

Η κιθάρα μ' αρέσει και μ' αρέσει πολύ. Ειδικά τα "φρεναρίσματά" σου.

Το break ενδιαφέρον.

Η δεύτερη κιθάρα αξίζει μεγαλύτερης προσοχής.

To μπάσο είναι απλά άθλιο. ;)

 

Καλή προσπάθεια.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ μου άρεσαν όλες οι αλλαγές του κομματιού. Πάντα πίστευα ότι μια αλλαγή που σπάει το 12μετρο είναι πάντα +.

 

Σ'ευχαριστω Νεστωρα. Σχετικα με τη δομη του κομματιου και το "σπασιμο" του δωδεκαμετρου συμφωνουμε πληρως.

 

Αν βέβαια ήταν και στο επίπεδο της κιθάρας, τότε θα ήταν σούπερ. ;)

 

Δυσκολα. Το αθλήμα της φωνης δε με παει και δεν το παω. Αλλα πρεπει να επιδιδομαι σ'αυτο.

 

Τράβα τη φωνή πιο πίσω. Autotune ?

 

θα το ξαναμιξαρω, οντως ειναι πολυ μπροστα. Δεν εχει autotune.

 

To μπάσο είναι απλά άθλιο. ;)

 

Αν και λογικο το βρισκω μιας και μπασο δεν ξερω (αν και θα πρεπε) και αυτο το εχω γραψει/παιξει εγω, ειναι αθλιο απο πλευρας ηχου; παιξιματος; γραμμης; ολα;

 

 

   

 

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αν και συμφωνώ με τα σχόλια των audiokostas και Nestoras, να προσθέσω πως η γαλήνια φωνή του ευγενικού γίγαντα με εκπλήσει ευχάριστα. Σίγουρα το κομμάτι υπολείπεται σε παραγωγή και εκτός από το προβλέψιμο παίξιμο του μπάσου όλα τα υπόλοιπα διορθώνονται με μια καλή μείξη, αν υποθέσουμε πως πρόκειται για release material.

Μπράβο Γρηγόρη! ;)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και συμφωνώ με τα σχόλια των audiokostas και Nestoras, να προσθέσω πως η γαλήνια φωνή του ευγενικού γίγαντα με εκπλήσει ευχάριστα. Σίγουρα το κομμάτι υπολείπεται σε παραγωγή και εκτός από το προβλέψιμο παίξιμο του μπάσου όλα τα υπόλοιπα διορθώνονται με μια καλή μείξη, αν υποθέσουμε πως πρόκειται για release material.

 

Ειναι φτιαγμενο στο σπιτι το συγκεκριμενο, δεν το εχω παρει ακομα στο studio μιας και ειναι σχετικα προσφατο. Θα ξαναηχογραφηθει (με μπασιστα). Σ'ευχαριστω Γιαννη :)

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και λογικο το βρισκω μιας και μπασο δεν ξερω (αν και θα πρεπε) και αυτο το εχω γραψει/παιξει εγω, ειναι αθλιο απο πλευρας ηχου; παιξιματος; γραμμης; ολα;

Το bassline είναι τυπικό (και loopαρισμένο?) και εντάξει, παλεύεται.

Ο ήχος του όμως είναι σαν από παλιό bontempi

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το bassline είναι τυπικό (και loopαρισμένο?) και εντάξει, παλεύεται.

Ο ήχος του όμως είναι σαν από παλιό bontempi

 

i see. Ναι ειναι λουπαρισμενο. Ηχος λοιπον περισσοτερο. Παω να το tweekαρω μπας και φτιαξει.

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλος!!!! Αυτο το τραγουδι Robben-Fordίζει επικυνδυνα  8). Αμα πετουσες και μερικες outside νοτες ή τα double stops του στα σολο θα επεφτες ακομα πιο κοντα... Η φωνη μου αρεσει πολυ!

 

+1 Για το οτι ξεφευγεις απο το κλασσικο 12μετρο.

Το μπασσο ισως ήθελε που και που ενα "τσαλιμακι" για καρυκευμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικώς πολύ ωραίο. Εμένα μου αρέσει πολύ και η φωνή.

 

Παρατηρήσεις:

 

- Συμφωνώ με προλαλλήσαντες περί μπάσου αλλά δέχομαι ότι στην τελική εκτέλεση θα είναι παιγμένο αλλιώς.

 

- Ήθελα την ρυθμική κιθάρα πιο κινητική και πιο πληθωρική ρυθμικά. Υπάρχουν σημεία που μου ακούγονται πολύ άδεια. Βέβαια αν σου παίξει μάγκας ντράμερ ή/και μπασίστας μπορείς να την αφήσεις κι έτσι.

 

- Δε μου άρεσε η μετατροπία στο bridge. Το κομμάτι είναι μπλουζ όσο δεν παίρνει. Ούτε η αρμονία του κυρίως κομματιού, ούτε το εξαιρετικό παίξιμό σου δίνουν κάποιο hint ότι εδώ μπορεί και να υπάρχει υποψία άλλου ύφους. Υπό αυτό το πρίσμα, η ενδιάμεση αρμονία (μου) ακούγεται εμβόλιμη και άσχετη με το υπόλοιπο. Η άποψή μου θα ήταν ή να την ξεφορτωθείς ή αν θέλεις πραγματικά να την κρατήσεις, να κοιτάξεις να τη χρησιμοποιήσεις στη μελωδία της κιθάρας ή να μπουν φωνητικά από πάνω ώστε να φανεί ότι είναι εκεί για κάποιο λόγο. 

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

 

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου