Προς το περιεχόμενο

Latin Recomendations


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello! Παίδες ψάχνω απεγνωσμένα να "γνωρίσω" νέους (για εμένα) καλλιτέχνες από τη Νότια Αμερική. Λατρεύω τον ήχο αυτής της ηπείρου, από τα παραδοσιακά κομάτια της Χιλής, μέχρι τα τανγκο και τη bossa nova! Θέλω λοιπόν να μου προτείνετε όσοι ξέρετε (και θέλετε :)) κάποια cd που αξίζει να ακούσω. Ακόμα και τα πιο βασικά, γιατί αρκετά από αυτά μου λείπουν :( Θα σας ευγνωμονώ για πάντα, and you know you want that :lol: ΣΑΣ ΙΚΕΤΕΥΩ!!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

λοιπον...για TANGO (και ΟΧΙ μουφες) θα ακουσεις piazzolla :wink: ΔΕΝ υπαρχει αλλος.

 

 

 

για latin φάση τσέκαρε τον tito puente. (o οποίος είναι ΑΠΛΑ ο άρχοντας στο είδος). :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις Κουβανέζικη μουσική δοκίμασε το αρκετά διαδεδομένο πλέον buena vista social club. Επίσης ακούω αρκετά Ibrahim Ferrer. Πραγματικά ωραία μουσική.

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Antonio carlos jobim. (πραγματικη σαμπα και οχι πανηγυριώτικη.)

κανε ενα search στο google για το "the girl from ipanema" το οποιο ειναι απο τα κλασικα του για να παρεις μια ιδεα.

Επισης θα σου συνιστουσα μουσικη των Ανδεων απο τους "ιντι λιμανι" ( καμια σχεση με το δικο μας λιμανι :) απλα δεν θυμαμαι πως γραφονται στα λατινικα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ παιδιά! :)

 

Από tom jobim από πού να αρχίσω; Έχω αρκετά κομάτια του (από Caetano, από Maria Bethania, Gilberto Gil κλπ), αλλά μήπως υπάρχει κανένα album του να μου προτείνετε;

 

Αίολε, αυτό το των άνδεων πρέπει να μου πεις πώς γράφεται, γιατί αλλιώς δεν υπάρχει περίπτωση να βρω πληροφορίες γι αυτούς ποτέ :(

 

Konu57, thanks, θα τα checkάρω άμεσα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να ασχοληθείς και με ska έχω αρκετά πράγματα να σου πω...

 

Βασικά η Ska έχει αρκετά στοιχεία απο τις μουσικές που σε ενδιαφέρουν άρα θα σου αναφέρω μερικά συγκροτήματα να ψάξεις...

 

Αρχικά chekαρε τους Madness...Στη συνέχει μπες εδώ και δες τα γνωστά συγκροτήματα της εποχής όπως επίσης και την ιστορία της ska..

 

Ska

Ska μουσικοί και συγκροτήματα...

 

Πιστεύω να σου αρέσουν...

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ!!! Εδώ μιλάμε για πηγή άφθονης μουσικής!! Μπορείς μήπως να μου προτείνεις 2-3 καλά και χαρακτηριστικά album και από το group που προανέφερες και από κανα-δυο άλλα που θεωρείς καλά;;

 

THANKS :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοίπον κοίτα η ska δεν έχει άμεση σχέση με αυτό που ψάχνεις.... Και εντάξει για να μην σε επιβαρύνω οικονομιά σου προτείνω να πας http://www.amazon.com/gp/product/B0009IW9RU/qid=1148812265/sr=1-1/ref=sr_1_1/103-1704143-5225406?s=music&v=glance&n=5174 και να ακούσεις το bestaki των Madness που είναι απο τα πιο αντιπροσωπευτικά συγκροτήματα (κατα την γνώμη μου πάντα...) για ska....

 

Αν σου αρέσουν πες μου να σου προτείνς και άλλα ...

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου