Προς το περιεχόμενο

Latin Recomendations


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από tango εγώ θα πρότεινα και τον Carlos Gardel (δάσκαλο τoυ Piazzola)

 

 

:oops: :oops: τον ξέχασα τελείως αυτόν :oops: απίστευτος!!!

 

 

επίσης για tango (εξ' Αργεντινής εννοώ πάντα :lol: ) μέσα στο παιχνίδι είναι και ο Roland Dyens

 

μπορείς να τσεκάρεις ένα απίστευτο κομμάτι του εδώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επισης τσεκαρε & τον τρομερο & φοβερο bolero-tango LEO MARINI (μαζι με τον θρυλο Gardel οι δυο κορυφαιοι τραγουδιστες του ειδους κατα την ταπεινη μου γνωμη)

 

Και βεβαια την μεγαλη "αδικημενη" TONIA LA NEGRA (μια απο τις μεγαλυτερες τραγουδιστριες ολων των εποχων σε ολα τα ειδη ,οχι μονο το latin)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να τσεκάρεις ένα απίστευτο κομμάτι του εδώ

 

Πωπω, τι μου'κανες τώρα.... Ετοιμάζομαι να ξαναπιάσω την κλασσική και να δω τι μέρος αυτού του καταπληκτικού κοματιού μπορώ να βγάλω!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως οι βραζιλιάνοι είναι τρελλοί. Δείτε εδώ και δοκιμάστε να παίξετε το πιο κλασικό ίσως βραζιλιάνικο κομάτι, chega de saudade. Ίσως φταίει που δεν έχω δοκιμάσει και πολύ να παίξω τέτοια μουσική στην κιθάρα, αλλά προσωπικά μου φαίνονται τα πιο ΑΚΥΡΑ chords που έχω παίξει ποτέ.... Πώς διάολο το συνέθεσε αυτό το πράγμα; Και το καταπληκτικό είναι ότι έχει άψογη συνοχή, δεν είναι το κλασσικό "περίεργο" prog κομάτι.

 

http://www.bossanovaguitar.com/antonio_carlos_jobim/chords_lyrics/chega_de_saudade-f.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου