Προς το περιεχόμενο

Εντουράς και κιθαρίστας , γίνεται ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χου χου , ένα δύο, ένα δυο, σσσσσ,    121212,  τστστσ.

Με το λοιπόν.

 

Θα πάω διακοπές, ξέρω χεστήκατε. Με enduro-on off. Που σημαίνει δεν έχω χώρους φόρτωσης Varadero, δεν έχω άπλες BMW 1200 GS δεν κουβαλάω σαλονοτραπεζαρία ala Caponord.

 

Έτσι κι'αλλιώς θα έκανα την αγορά. Αλλά φωστήρες μου, φωτίστε με. Τι κιθάρα μπορεί να με συντροφέψει εκεί στις ελληνικές εξοχές ;

Πρέπει να είναι μικρή, άθραυστη  ;D ;D ;D ;D ;D ;D και ακουστική , travel guitars τις λένε οι αμέρικανς.

Η λύση jumbo δοκιμάσθηκε ανεπιτυχώς, κάθε δεύτερο ακόρντο κούρδιζα. Στο τρίτο μπαρέ έγινε τόξο (και πέτυχα λαγό, εκτός κυνηγητικής περιόδου  :(  ).

 

Επαναλαμβάνω θα την κουβαλάω με μηχανή εκτός δρόμου. Θα παρακαλέσω να απαντήσουν όσοι έχουν ιδία εμπειρία , βύθισης Takamine Santa Fe σε παραπόταμο, όσοι γνωρίζουν το κρακ του σπασίματος της Taylor 810 στην ανηφορική κροκάλα, όσοι έχουν νιώσει την αμμοβολή πάνω σε μια Ovation Celebrity ή τέλος πάντων όσοι σπάραξαν πάνω στα αποκαΐδια μιας Red Hill Natural  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τι κιθάρα μπορεί να με συντροφέψει εκεί στις ελληνικές εξοχές ;

Πρέπει να είναι μικρή, άθραυστη  ;D ;D ;D ;D ;D ;D και ακουστική , travel guitars τις λένε οι αμέρικανς.

Για ακουστική δεν ξέρω...αλλά μπορείς να πάρεις αυτή ;)

http://www.thomann.de/gr/hohner_g3t_gs.htm

με αυτό

http://www.thomann.de/gr/vox_amplug_ac30.htm

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

πραγματικα αξιαγαπητη κιθαριτσα τσαμπε 77ευρω γιατι ξές τι είναι να μυριζει λουκανικο κάνα μηνα η κιθάρα

gibson j 200 όχι ότι εγω ξέρω αλλά και στην crafter sj 390 ήταν άσχημο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χου χου , ένα δύο, ένα δυο, σσσσσ,    121212,  τστστσ.

Με το λοιπόν.

 

Θα πάω διακοπές, ξέρω χεστήκατε. Με enduro-on off. Που σημαίνει δεν έχω χώρους φόρτωσης Varadero, δεν έχω άπλες BMW 1200 GS δεν κουβαλάω σαλονοτραπεζαρία ala Caponord.

 

Έτσι κι'αλλιώς θα έκανα την αγορά. Αλλά φωστήρες μου, φωτίστε με. Τι κιθάρα μπορεί να με συντροφέψει εκεί στις ελληνικές εξοχές ;

Πρέπει να είναι μικρή, άθραυστη  ;D ;D ;D ;D ;D ;D και ακουστική , travel guitars τις λένε οι αμέρικανς.

Η λύση jumbo δοκιμάσθηκε ανεπιτυχώς, κάθε δεύτερο ακόρντο κούρδιζα. Στο τρίτο μπαρέ έγινε τόξο (και πέτυχα λαγό, εκτός κυνηγητικής περιόδου  :(  ).

 

Επαναλαμβάνω θα την κουβαλάω με μηχανή εκτός δρόμου. Θα παρακαλέσω να απαντήσουν όσοι έχουν ιδία εμπειρία , βύθισης Takamine Santa Fe σε παραπόταμο, όσοι γνωρίζουν το κρακ του σπασίματος της Taylor 810 στην ανηφορική κροκάλα, όσοι έχουν νιώσει την αμμοβολή πάνω σε μια Ovation Celebrity ή τέλος πάντων όσοι σπάραξαν πάνω στα αποκαΐδια μιας Red Hill Natural  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Εχεις χιουμορ κ εισαι ωραιος.!!

Ασχετο ομως.. Με τις μανετες που ειναι σκληρες πως τη παλευεις??? δε σου ζοριζουν τα δακτυλα? Εγω κ ποδηλατο να κανω μετα ξεχναω το legato.... ;D

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κιθάρα μπορεί να με συντροφέψει εκεί στις ελληνικές εξοχές ;

Μονοκύλινδρο ή δικύλινδρο;

Αερόψυκτο ή θού κύριε τω στόματί μου;

Μονός ή διπλός; (σε επιβάτη αλλά και αναρτήσεις)

Βουνό ή θάλασσα;

 

Ένα, ένα θα τα λέμε ;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ukulele.

Παντος καιρου και εποχης.Βουνο ή θαλασσα.

Χωραει παντου. Κατω απο τον προφυλακτηρα, μεσα στο ντεποζιτο..!

 

Πλακα κανω αλλα.. ειναι μια ιδεα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις χιουμορ κ εισαι ωραιος.!!

Ασχετο ομως.. Με τις μανετες που ειναι σκληρες πως τη παλευεις??? δε σου ζοριζουν τα δακτυλα? Εγω κ ποδηλατο να κανω μετα ξεχναω το legato.... ;D

 

Μόνο όταν ετοιμάζομαι για live σταματώ τελείως τα χώματα, η τενοντίτιδα καραδοκεί. Εξ'άλλου ποιες μανέτες ; Αλλαγές ταχυτήτων με την μπότα μόνο, φρένο πατάνε οι κότες  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D (πλάκα κάνω κοκοκο).

 

Μονοκύλινδρο ή δικύλινδρο;

Αερόψυκτο ή θού κύριε τω στόματί μου;

Μονός ή διπλός; (σε επιβάτη αλλά και αναρτήσεις)

Βουνό ή θάλασσα;

 

Ένα, ένα θα τα λέμε ;

 

Μονοκύλινδρο KTM 620 με μανιβέλα ΜΟΝΟ ή  Husky 610 με μίζα ΜΟΝΟ.  Μη ζηλεύεις αν θες κερνάω βόλτα από Σεπτέμβρη.

 

Για αναρτήσεις τι να λέμε .... ότι τα εργοστασιακά αγωνιστικά  ;)

 

Μονός χωρίς συνεπιβάτη από βουνό μέσα από ποτάμια να φτάσουμε θάλαττα, ελπίζω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, πάρε άλλη μια μοτοσυκλέτα σε ανταλλακτικά μαζί σου και όταν κάθεστε το βραδάκι με τον άλλο πικραμένο και λέτε τις περιπέτειες της ημέρας και δεν βογγάτε από τη μέση, βγάλτε μια φυσαρμόνικα και παίχτε.

Ασε που είναι το λιγότερο επώδυνο όργανο όταν οι άλλοι το τελευταίο που θέλουν να ακούσουν είναι μουσική.  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου