Προς το περιεχόμενο

Αξίζει το σκυλάδικο για τα λεφτά?


miii

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μακάρι να βρω ξανά μια τέτοια δουλειά.

 

δυσκολα τα πραματα,φετος το βλεπω μονο Σαββατο να δουλευουν τα μαγαζια.

 

Καλά, τι λεφτά βγάζεις στο σκυλάδικο σήμερα;

 

οτι και σε ΟΛΕΣ τις δουλειες: ΠΟΛΥ λιγοτερα απο...χθες... :'(

 

 

Όταν δούλευα νύχτα, έβγαλα και ένα αυτοκίνητο τοις μετρητοίς.

 

εγω δυο (και ενα μεταπτυχιακο στο NYU STERN... ;) και ενα χρονο ρεμπελη ζωη ταξιδευοντας σε ολες τι ΗΠΑ....ΚΑΘΟΛΟΥ κακο deal..)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 161
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

δυσκολα τα πραματα,φετος το βλεπω μονο Σαββατο να δουλευουν τα μαγαζια.

 

οτι και σε ΟΛΕΣ τις δουλειες: ΠΟΛΥ λιγοτερα απο...χθες... :'(

Τα ξέρω αγαπητέ μου.Και έχω συναδέλφους..με οικογένειες πλέον...που απέκτησαν πολλές σκοτούρες με τις αλλαγές αυτές προς τα κάτω..

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της μέρας είναι καλύτερα δηλαδή;

Όταν δούλευα νύχτα, έβγαλα και ένα αυτοκίνητο τοις μετρητοίς.

Σωστός ό Κώτσος. Αν πέφτει η χαρτούρα, κάνεις και το κομμάτι σου παγκουί στην αμαξάρα.

Μερτσεντέ ή Μπεβέ μεγάλε;  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε με πρωϊνιάτικα ρε Κώστα.... :'(

Δεν είχαμε χαρτούρα. Όλα κανονικά.Δελτίο παροχής ,μισθός,σίτιση, ένδυση,πληρωμένες πρόβες και προκαταβολή του 30% των μισθών. Σαιζόν 10μηνη και καλοκαιρινή τουρνέ από Ιούλιο έως Αύγουστο.

Ιούνιο ρεπό.

 

(HF 2.0 Martini Delta).

 

Πού είναι αυτές οι εποχές ρε πστ μου....γμτ..

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της μέρας είναι καλύτερα δηλαδή;

 

Έλα ντε, άσε που δεν υπάρχει περίπτωση να μου ρίχνουν γαρδένιες όποτε κάνω καλά τη δουλειά μου :P

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ντε, άσε που δεν υπάρχει περίπτωση να μου ρίχνουν γαρδένιες όποτε κάνω καλά τη δουλειά μου :P

Δώσε διεύθυνση, στέλνω γλάστρα ολόκληρη με service manual για κάλλιστη απόδοση στον χώρο σου.  ;D

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Απο το να δουλευεις σε μια μαμωδουλεια 9 με 5 (τι 9 με 5 δηλ. αν δεν εισαι ΔΥ 9 με...9 θα δουλευεις) για το 1/5 των χρηματων ΚΑΛΥΤΕΡΑ ειναι (και οτι και να'ναι ΜΟΥΣΙΚΗ ειναι )

3.Μια χαρα ειναι τα "σκυλαδικα" (πολυ πιο τιμια και straight απο οτι στην υποτιθεμενη εγχωρια "ροκ" & "ποιοτικη" σκηνη) και αν δεν εισαι κομπλεξικος θα περασεις και πολυ ωραια,το επιπεδο των μουσικων ειναι υψηλο και οι περισσοτεροι ειναι επαγγελματιες που ζουνε τις οικογενειες τους με τον καλυτερο δυνατο τροπο που μπορει καποιος μουσικος (που δεν εχει μπαμπα τον Βαρδινογιαννη)   στην Ελλαδα .

4.Ναι,εχω δουλεψει χρονια σε σκυλαδικα (στο εξωτερικο κυριως) και αν δεν ηταν τα σκυλαδικα δεν θα μπορουσα ουτε να σπουδασω ουτε να ζησω στις ΗΠΑ για αρκετα χρονια,εμαθα δε πολλα  πραγματα μεσα σε αυτα και δεν το μετανοιωνω ουτε μια στιγμη.

5.Και η μουσικη δεν ειναι και τοσο κακη μια και στα περισσοτερα μαγαζια περισσοτερο απο το 50% του προγραμματος (οταν τελειωσουν δηλ. οι λαϊκοποπ λαλακιες της μοδας και ο κοσμος πρεπει να χορεψει) ειναι κλασσικα λαϊκα ελληνικα τραγουδια που μονο αν εχεις καλο στον εγκεφαλο δεν θα σου αρεσουν.  

7.Τελος αν εισαι ελευθερος θα γνωρισεις ΠΟΛΥ ωραιες γυναικες (και απο μεσα και απο εξω...)...στα ..σκυλαδικα ,πολυ ωραιοτερες απο αυτες των..ποιοτικων και των ροκαδικων..αυτο στο υπογραφω

1. Δεν συμφωνω.

Ξεχνα τις παλιες καλες εποχες οταν δουλευες.

Για το συντριπτικο ποσοστο των δουλειων:

Για το ωραριο 11.30μμ-06.30πμ (συνηθως), και νυχτοφυλακας να ησουν πιο καλες αμοιβες και ασφαλιση θα ειχες.

Να μην αναφερω στη συγκριση για τα συνολικα ημερομισθια το ετος, τις αργιες, τις αδειες, την διαρκεια μεσα στα χρονια που μπορει να εργασθει καποιος (δεν βλεπεις πολλους πανω απο 45 να δουλεουν. Μεχρι τα 65 τι θα κανουν?) κλπ

Αυτο το ωραριο θα σου κοψει τελειως την ορεξη για μελετη και προοδο, και το πιθανοτερο θα σου φερει και καμια αρρωστια στα χερια.

Δεν αναφερω τους κινδυνους απο τα αφεντικα που πλεον ειναι σχεδον ολοι δολοφονοι (πληρωμενοι) και οχι επιχειρηματιες, οπως και απο τους πελατες που εκει παιζει το ιδιο.

Ηχητικο παραδειγμα σε παραλιακο καταστημα.

Ο 3ος τραγουδιστης του καταστηματος, βγαινει στις 5.30 να κανει "σκουπα" (να "διωξει" τον κοσμο σιγα σιγα)

http://www.box.net/shared/k1n81fgpso

Ακουστε προσεκτικα στο 0'.13"

 

3. Οι μουσικοι μονο. Γιατι απο υπομαεστρο και πανω. αστο.

Παντου ιδια ειναι.

 

4. Παλια εχτιζες σπιτι ακομα και σε σκυλαδικακια της επαρχιας να δουλευες.

(αν εκανες καλο κουμαντο και δεν ησουν τυπος "οσα βγαλατε στα ξενα ... στο μ@υνι και στην ταβερνα" που ελεγε και η Στανιση)

Τωρα ουτε τα τσιγαρα και τις βενζινες για τις προβες δεν βγαζεις.

Οι "καλες" δουλεις τελος.

Οι καλες δουλειες ειναι σαν τις μετριοτατες πριν απο 20 χρονια.

Λιγες καλες δουλιτσες ακομα υπαρχουν (τουλαχιστον απο συνθηκες) και αυτες κουτσουρεμενα πολυ τα λεφτα

Οπως λεει ο Αντουαν ο Μιτζελος, επρεπε να γινουμε επαγγαλματιες προβιστες.

Να πληρωνοματε γαι τις προβες και να παιζουμε αφιλοκερδως στα live. (και αυτο το ειπε πριν 10 χρονια)

 

5. Τα τραγουδια δεν ειναι ασχημα. Το πως εκτελουνται και πως ακουγονται ηχητικα ειναι αλλο ομως.

 

7. Εδω θα συμφωνησω ;D

Ασχετα αν σχεδον παντα ειναι του στυλ κοιταμε και δεν ακουμπαμε (για πολλους λογους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

τον καλυτερο δυνατο τροπο που μπορει καποιος μουσικος (που δεν εχει μπαμπα τον Βαρδινογιαννη)   στην Ελλαδα .

 

(HF 2.0 Martini Delta).

 

Ρε Κώστα, μπας και είσαι ο Τζίγκερ  και σπας πλάκα; ???

Αν ναι , συλλυπητήρια για χθες! ;D

Αν ναι, pm! :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Κώστα, μπας και είσαι ο Τζίγκερ  και σπας πλάκα; ???

Αν ναι , συλλυπητήρια για χθες! ;D

Αν ναι, pm! :P

 

Ακόμα χωνεύω...άστα.

Πλάκα...δεν έσπασα ποτέ...πλέον τα νεύρα μου σπάω.Να δω μετά τα νεύρα..τι άλλο θα αρχίσω να σπάω.

 

Με στενοχωρήσατε σήμερα.

Πώληση των συνθ, λοβοτομή....και εύχομαι να γίνω ένας Forest Gump.

 

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oλα καλα λοιπον,

αλλα σαν ειναι και λιγο αδιεξοδη η φαση με το σκυλαδικα.

δλδ χρηματα ισον αμοιβη ισον επαγγελμα ισον σκυλαδικα ισον χρηματα

ενω σπουδες  ισον κοπος ισον τελεντο ισον μελετη ισον χρηματα ισον αμοιβη ισον επαγγελμα ισον σκυλαδικο ισον χρηματα ισον γυναικες ισον αυτοκινητα ισον γαρδενιες ισον σκυλαδικα ισον επαγγελματιας μουσικος.

IF THE SHIT FITS    ,  WEAR IT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου