Προς το περιεχόμενο

Αξίζει το σκυλάδικο για τα λεφτά?


miii

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εστω λοιπόν οτι έχεις τι μπάντα σου παιζεται peppers κτλπ και ,κινγσ οφ λεον κτλπ κτλπ

 

Ενδιαφέρουσα η ερώτηση αλλα... Πιστέυεις οτι μια μπαντα που παίζει διασκευες pepper,kings κλπ στην Ελλάδα, έχει πιο αξιοπρεπείς στόχους απο μια κομπανία στο σκυλάδικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 161
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  Δεν παρεξηγιεται κανεις LK,ισα ισα τα λες κι ωραια....

 

  Δε διαφωνω σ΄αυτο που λες για τον οικοδομο. Κι η αληθεια ειναι οτι αν ηταν τοσο σκατοδουλεια το να παιζεις σε σκυλαδικο, δε θα χρειαζοταν να εισαι καραχωμενος σε κυκλωματα για να μπεις στο χωρο, αλλα θα ζητουσαν στις αγγελιες. Κι εγω νομιζω οτι ενας επαγγελματιας κιθαριστας με δουλεμενα χερια και αρτια τεχνικη μπορει να παιζει μπαρε ολη νυχτα σε ηλεκτρικη με 8αρες χωρις προβλημα, εφοσον ακουει τι παιζει. Προσωπικα εχω παιξει για λιγο καιρο (μια σεζον) κι αυτη μονο μια φορα τη βδομαδα 12 - 6 το πρωι, ΑΛΛΑ με ακουστικη και....12αρες.

 

    Το δυσκολο ειναι να φτασεις στο επιπεδο να το κανεις αυτο, που θελει ως γνωστον πολλα χρονια παιδεμα στο οργανο, τεχνικη, υφος,ρεπερτοριο κλπ. χωρια τα μπολικα λεφτα για διδακτρα - εξοπλισμο και οχι μονο. Απο αυτη την αποψη δε συγκρινεται σε δυσκολια με τον ταξιτζη - οικοδομο - σερβιτορο - περιπτερα, που μεσα σε λιγους μηνες την εχεις μαθει τη δουλεια.

 

  Παντως ενας μεγαλος κινδυνος αφορα την υγεια των αυτιων,και πρεπει να το προσεξει κανεις. Ισως ειναι απαραιτητη μια ελαφρια ωτασπιδα, γιατι το τυμπανο δεν ξαναφτιαχνεται.

 

  Νομιζω πως ναι, αξιζει για εναν επαγγελματια μουσικο,αρκει να ειναι και λιγο αλανι στη νοοτροπια και να ειναι σε θεση να μην αλλοτριωθει. Εδω ομως ειναι πια προσωπικο θεμα του καθενος και δε χωρανε πια γενικες τοποθετησεις.

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το δυσκολο ειναι να φτασεις στο επιπεδο να το κανεις αυτο, που θελει ως γνωστον πολλα χρονια παιδεμα στο οργανο, τεχνικη, υφος,ρεπερτοριο κλπ. χωρια τα μπολικα λεφτα για διδακτρα - εξοπλισμο και οχι μονο. Απο αυτη την αποψη δε συγκρινεται σε δυσκολια με τον ταξιτζη - οικοδομο - σερβιτορο - περιπτερα, που μεσα σε λιγους μηνες την εχεις μαθει τη δουλεια.

 

Μα ακριβώς γι αυτό το λόγο είπα δεν είναι δύσκολη δουλειά από άποψη άγχους ή σκληράδας. Κατά τα άλλα είναι ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ  ΔΥΣΚΟΛΕΣ (μουσικά) από άποψη τεχνικής !

 

Παντως ενας μεγαλος κινδυνος αφορα την υγεια των αυτιων,και πρεπει να το προσεξει κανεις. Ισως ειναι απαραιτητη μια ελαφρια ωτασπιδα, γιατι το τυμπανο δεν ξαναφτιαχνεται.

 

  Νομιζω πως ναι, αξιζει για εναν επαγγελματια μουσικο,αρκει να ειναι και λιγο αλανι στη νοοτροπια και να ειναι σε θεση να μην αλλοτριωθει. Εδω ομως ειναι πια προσωπικο θεμα του καθενος και δε χωρανε πια γενικες τοποθετησεις.

Συμφωνούμε απόλυτα (έβαλα το πιστόλι στη θήκη) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στην ερώτηση του topic αυτή καθαυτή -και απαντώ ως εργαζόμενος στο χώρο- η απάντηση είναι ναι.

 

Εγώ πιστεύω ότι οι ώρες που δουλεύεις με τα χρήματα που παίρνεις, -αν όλα είναι καλά δηλαδή και δεν υπάρχουν ντράβαλα-, η γνωστή παροιμία "Αν το μαγαζί δεν πάει καλά, ή η σόμπα καπνίζει ή φταίνε οι μουσικοί", είναι καλές. Και το λέω έχοντας δουλέψει και στο θεσσαλικό κάμπο -0:30 με 8:00- και όχι στις γιορτές.

 

Δυστυχώς δεν πρόλαβα τα καλά χρόνια της δουλειάς (καλά από οικονομικής άποψης εννοώ), αλλά και πάλι δεν έχω μετανιώσει που το κάνω.

 

Ο bassbill ξέρει και έχει δει περισσότερα από μένα βέβαια -και άλλοι εδώ φαντάζομαι- και έχει δίκιο με τα πιστόλια και τις απειλές και τα συναφή αλλά εγώ αν και έχω ακούσει, δεν έχω συναντήσει ποτέ.

 

Αν και εδώ που τα λέμε μια φορά σε ένα μαγαζί με τον μπασίστα ενημερώσαμε τον μαέστρο ότι "ξηλώνουμε", λίγο πριν τα μαζέψουμε για να προλάβουμε μην ειδοποιηθεί ο δεύτερος αφεντικός που είχε την μανία να κουβαλάει σίδερα και μας την πέσει στο μάζεμα.

 

Όλα εμπειρίες είναι.  ;)

I'm a bomb technician.If you see me run try to keep up.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σκυλαδικα σαν εμπειρια ηταν καλα.

Σαν μεροκαματα, ηταν καλα.

Αν σου αρεσε και η μουσικη,ησουν αρχοντας.

 

Τωρα,αν ηταν βαρια,ελαφρια,μεσαια κ.λ.π δουλεια,ειναι για να λεμε.

 

Οταν το χομπυ σου γινεται δουλεια,τελειωνουν ολα.

Δεν υπαρχει περιπτωση να την .....βρεις, με τιποτα.

Αυτο που λενε, οτι το πολυ το "Κυριε ελεησων" το βαριεται και ο παπας,ισχυει και εδω.

Ποσες φορες θα παιξω το π.χ  ;D το smoke on the ...και θα την βρω;Ποσες;

 

Απο καποια στιγμη και επειτα, αστα να πανε.

 

Μιλαω για προσωπικα βιωματα παντα.

 

Λεφτα εβγαζες και βγαζεις ακομη,φτανει να εχεις γνωριμιες.

Αυτο ισχυει παντου θα μου πεις, αλλα εδω, ακομη περισσοτερο.

 

Οποτε, για να βοηθησουμε και το παιδι που ξεκινησε το θεμα,αμα βρεις ανοικτα, μπουκα μεσα και μην φοβασαι τιποτα. ;D

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

.... το επαγγελματικό κινητό μου τηλέφωνο το έχει ο μισός Κορυδαλλός και τα μισά Γρεβενά και 3/4 η Λάρισα.  :D

...

 

ΜΕΓΑΛΕ!!!  ;D

Αυτό είναι σαν να σου λέει γιατρός "... οι μισοί μου ασθενείς είναι στο Α' νεκροταφείο και οι άλλοι μισοί το Β'... "  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ΜΕΓΑΛΕ!!!  ;D

Αυτό είναι σαν να σου λέει γιατρός "... οι μισοί μου ασθενείς είναι στο Α' νεκροταφείο και οι άλλοι μισοί το Β'... "  :P

Έγραψες  ;D ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ΜΕΓΑΛΕ!!!  ;D

Αυτό είναι σαν να σου λέει γιατρός "... οι μισοί μου ασθενείς είναι στο Α' νεκροταφείο και οι άλλοι μισοί το Β'... "  :P

;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ναι αλλά γλιτώσαμε την ηλεκτρική καρέκλα!  :P :P ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι συγχρονος αντρας,δεν εχω χρονο να διαβασω 8 σελιδες,γι αυτο απαντω στο ερωτημα του τιτλου.

 

Αν πεινανε τα παιδακια σου,ναι αξιζει.Αλλιως..μακρια.

Αλλοτριωση,ψυχοφθορα κατασταση...

Εκτος αν το δεις σαν εμπειρια,κι εχεις την πολυτελεια να την κανεις(να φυγεις) οποτε θες,οποτε βουρ.

Ολα κερδος ειναι στη ζωη,ακομα και τα χειροτερα(αν κρατανε λιγο). ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πεινανε τα παιδακια σου,ναι αξιζει.Αλλιως..μακρια.

Αλλοτριωση,ψυχοφθορα κατασταση...

Εκτος αν το δεις σαν εμπειρια,κι εχεις την πολυτελεια να την κανεις(να φυγεις) οποτε θες,οποτε βουρ.

Ολα κερδος ειναι στη ζωη,ακομα και τα χειροτερα(αν κρατανε λιγο). ;)

+123456789

 

Βρε freerock εμφανίζεσαι κάτι Παρασκευές τις "μικρές" ώρες.

Μήπως γυρνάς από την δουλειά στο σκυλάδικο? ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου