Προς το περιεχόμενο

Αξίζει το σκυλάδικο για τα λεφτά?


miii

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν φτάσεις στο επίπεδο να δουλεύεις νύχτα, να είσαι σεσιονάς, δουλεύεις και σε δισκογραφίες..τότε νομίζω όλα καλά.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 161
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ρε Κώστα, μπας και είσαι ο Τζίγκερ  και σπας πλάκα; ???

Αν ναι , συλλυπητήρια για χθες! ;D

Αν ναι, pm! :P

 

Μιας και το αναφερατε.

Ξερετε ποιος φταιει για τα σημερινα ωραρια στα μαγαζια?

Οταν εκανε το μετρο ο Παπαθεμελης να κλεινουν νωρις (τι παπαρας και αυτος, ή του υψους ή του βαθους θα ειμαστε? Μια μεση λυση δεν υπηρχε?), ποιος μπηκε στο romeo και μετα απο 5 λεπτα τελειωσε το προγραμμα λογω του μετρου, και ο ιδιος κηρυξε "πολεμο" απο το καναλι του στον Παπαθεμελη και λοιπους, με αποτελεσμα να καταργηθει το μετρο για να μη συνεχιστει το θαψιμο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oποιος ηταν εξυπνος...την μυριστηκε νωρις..και την εκανε απο τα μαγαζια ακομα πιο νωρις...

Εγω ευτυχως..η θητεια μου στα μαγαζια ηταν "επιδερμικη".

 

Πηγα...ειδα για 2-3 σαιζον οτι αυτο το πραγμα δεν μου ταιριαζει {αρα οτι δεν μπορω να το στηριξω}...και απηλθα..

Μια απο τις αποφασεις που δεν μετανοιωσα ποτε...γιατι οσοι συναδερφοι εγκλωβιστηκαν σε αυτο το λουκι λογο αναγκης..το προσωπο τους μπορει να χαμογελουσε αλλα η καρδουλα τους προτιμουσε να σκαβει τρυπες για να βρει τον υπονομο της Ευδαπ..παρα να ειναι στο παλκο.

Το χειροτερο ειναι να βρεθεις σε αυτο το χωρο και να μην γουσταρεις....Θα περασεις πολυ ασχημα -οσο και καλα λεφτα να παιρνεις..{Λεμε τωρα}

Τωρα απο συνθηκες εργασιας -ασφαλιση - αντιμετωπιση αφεντικων και μουσικης - ηχος -κοσμος απο κατω.....αστα καλυτερα να μην μιλησουμε..

Τα ειπε ο Σπυρος με γλαφυρο τροπο.

Μεινε με το γκρουπακι σου και βρες πρωινη δουλεια φιλε.

Εγω αυτο εκανα.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δουλέψει σκυλάδικο και ταβέρνα αρκετά.

Απλά αν δεν είσαι καλός σε αυτούς τους χώρους δεν μπορείς να πλησιάσεις.

Ανοίγει το μυαλό και αποκτάς και νέα ακούσματα.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν φτάσεις στο επίπεδο να δουλεύεις νύχτα, να είσαι σεσιονάς, δουλεύεις και σε δισκογραφίες..τότε νομίζω όλα καλά.

Οπως το ειπες (συμπληρωνοντας: κανωντας και μαθηματα), ειναι απλα .... καλα.

"Περιουσια" δεν κανεις, απλα συντηρηση.

Καμια 20-30αρια μουσικοι στην Ελλαδα ειναι ικανοποιημενοι αν και παραπονουμενοι γιατι ειχαν καλομαθει.

Καμια 100αρια ειναι καλα οπως ειπες και καμια 500αρια βγαζουν το νοικι τους και το σουπερμαρκετ, χρωστανε ομως ακομα.

Οι υπολοιποι νομιζουν οτι δουλευουν. Πιο πολυ για την ψυχη της μανας τους το κανουν, ή για τις γκομενες, ή γιατι γουσταρουν τη μουσικη (υπαρχουν και αυτοι οντως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και βρες πρωινη δουλεια φιλε.

 

που να τη βρει ο ανθρωπΑς? :'(

 

και αυτες ειναι πιο σπανιες απο παρθενα στα...μπουζουκια... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δε βλέπω κάτι το κακό με τα σκυλάδικα. Απλά κι εγώ επιδερμικά πέρασα απ'την νύχτα (και όχι σε βαριά πράγματα ομολογώ). 2 χρόνια στα Γιάννενα και αυτό ήταν.

 

Δε μου έκανε η φάση. Τουλάχιστον να παίζω κάτι που γουστάρω. Και δυστυχώς αυτά που γουστάρω δε πουλάνε καθόλου! :(

 

Τώρα κάποιοι μπορούν άλλοι δε μπορούν. Εγώ δε μπορώ γενικά να κάνω πράγματα που δε θέλω. μου βγαίνει πολύ εύκολα η αρνητικότητα και φαίνεται (δεν κρύβομαι με τίποτα ρε παιδί μου... όπως και εδώ στο φόρουμ... ;D). Άλλοι σου λένε "κάποιες ώρες είναι", και το υπόλοιπο κάνουν ότι αγαπούν (αν και προσωπικά νομίζω ότι η νύχτα σε καίει σιγά σιγά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως λογω εμπειριας και σαν μουσικος στο σκυλαδικο δεν υπαρχει τιποτα αλλο που να σε κραταει παρα μονο το νυχτοκαματο .

Για τεχνη ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΟ .Απλα ειναι οπως ειπα πιο πανω τιμιοτερο απο τα αλλα  ''κολπα ''.

Ναι, ακριβως, και δυστυχως ΤΩΡΑ ειναι θεμα επιβιωσης.

 

 

"Περιουσια" δεν κανεις, απλα συντηρηση.

Πιο πολυ για την ψυχη της μανας τους το κανουν, ή για τις γκομενες, ή γιατι γουσταρουν τη μουσικη (υπαρχουν και αυτοι οντως)

Και για τα παιδιά τους, η και μονο για αξιοπρεπη επιβιωση ( ΚΑΙ για να μην αναγκαζονται να ζητανε χρηματικη ενισχυση απο τους αμοιρους γονεις μεχρι τα 40 τους...και βαλε)

 

 

και αυτες ειναι πιο σπανιες απο παρθενα στα...μπουζουκια... ;D

και τι να την κανεις την παρθενα? χρησιμευει καπου? ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο "σκυλαδικο" ο κινδυνος δεν ειναι να "σκυλεψεις" παικτικα ή ερμηνευτικα,ισα-ισα καλο ειναι να ανοιξεις τους μουσικους σου οριζοντες και σε κατι αλλιωτικο ειτε το συμπαθεις ειτε οχι. Δεν νομιζω οτι ενας μουσικος ή τραγουδιστης που εχει την ταυτοτητα του θα αλλοιωθει και θα χαθει αν παιξει κατι αλλο,οτι κι αν ειναι αυτο.

Ο κινδυνος ειναι να "σκυλεψεις" σαν χαρακτηρας και σαν νοοτροπια,και αυτο δεν εχει σχεση με τη μουσικη.

Οσοι περασαν καταλαβαινουν τι εννοω.

Κατα τα αλλα συμφωνω με τον Περικλη, και γω βαρεθηκα τους αυτοαποκαλουμενους "εντεχνους" και προτιμω τους "ατεχνους" οτι μουσικη κι αν παιζουν.

Επισης βαρεθηκα τους εισοδηματιες ροκαδες που σνομπαρουν οσους δεν εχουν την τυχη να γεννηθουν με καμια δεκαρια διαμερισματα και πανε να βγαλουν ενα μεροκαματο οπουδηποτε.

Αυτοι εχουν τοση σχεση με το ροκ (ως σταση ζωης) οση εχουν και οι "εντεχνοι" με την τεχνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'οτι καταλαβα λιγο πολυ οι μισοι εχουν περασει απο το ''παλκο '' οποτε ΞΕΡΟΥΝ !!!!

SUPERFUNK  ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΕΚΤΙΜΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ σου διοτι μαλλον εχεις περασει απο την τρυπα της βελονας ......σωστα τα λες ομοιως και επαυξανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου