Προς το περιεχόμενο

Μια το Andromeda...μια το Solaris....Kronos, OASYS, V Synth GT


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έτσι όπως τα λες, στο μυαλό μου έρχεται το Nord Wave

Υστερεί, αν και είναι μέσα σε άλλα σχέδια μου. Θα με βρεις στις αγγελίες ;D

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ηχητικά το solaris έρχεται πολύ κοντά στις σκέψεις μου από όσα είδα και άκουσα το τελευταίο 3ημερο.

Το Andromeda το φοβάμαι,δεν είναι λίγα τα φόρα που αναφέρουν bugs.Και η υποστήριξη μηδαμινή έως γελοία μπορώ να πω.

 

 

[move]Ελάτε βρε πληκτράδες να μιλήσουμε..... ::)...ακόμα διακοπεύετε;[/move]

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Roland FantomG-6 (5 οκτάβες) τί θα λεγες;...έχει πολύ κσλους ηλεκτρονικούς και φυσικούς ηχους οργάνων (...ΟΚ, δεν ειναι και Vienna Symphonic Library στα φυσικά οργανα αλλα για hardware synth εχει πολύ καλη ποιότητα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να μιλήσουμε παρόλο που δεν ανήκω στους πληκτράδες...  :P

Για τι είδους live το θέλεις, και σε αυτά τα live τι είδους μουσική θα προσφέρεις στο κοινό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα αγαπητέ μάλλον θα σε μπερδέψω.Παίζω ροκ από 70ς και έπειτα. Λατρεύω και παίζω φανκ,σόουλ και μπλούζ.Γράφω όμως και electronica.Κυρίως bass Intelligent θέματα, και μιξάρω και samples (βλέπε Future Sound Of London).

 

Βγάζεις άκρη;

Εγώ δεν βγάζω.

Πρώτο μου μέλλημα είναι το studio όπου θα γράφω.Αλλά μιας και παίζω ήδη σε μια κλασική ροκ μπαντα 70ς και σε μια ποπ ροκ, νομίζω ότι και εκεί θα βρεί την θέση του το όργανο.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Για το Roland FantomG-6 (5 οκτάβες) τί θα λεγες;...έχει πολύ κσλους ηλεκτρονικούς και φυσικούς ηχους οργάνων (...ΟΚ, δεν ειναι και Vienna Symphonic Library στα φυσικά οργανα αλλα για hardware synth εχει πολύ καλη ποιότητα)

+1

Αν θες και το κάνεις κέφι να φορτώσεις δείγματα, φορτώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα αγαπητέ μάλλον θα σε μπερδέψω.Παίζω ροκ από 70ς και έπειτα. Λατρεύω και παίζω φανκ,σόουλ και μπλούζ.Γράφω όμως και electronica.Κυρίως bass Intelligent θέματα, και μιξάρω και samples (βλέπε Future Sound Of London).

 

Ταπεινή μου γνώμη προσανατολίζεσαι σε λάθος μηχανήματα.

Επίσης η λογική του στυλ "τα κάνω όλα" (διότι το andromeda και το solaris απέχουν πολύ από αυτή τη λογική) επιβάλλει την αγορά τουλάχιστον 2 μηχανημάτων τα οποία θα αλληλοσυμπληρώνονται, κατεμέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα είναι το μοναδικό μου όργανο αγαπητέ. Ήδη έχω κάμποσα (Nord, Oberheim, Κοrg).

Δεν ψάχνω το κερασάκι.Κερασάκια έχω ήδη και μάλιστα σε πολύ καλά επίπεδα.Την Τούρτα θέλω να έχω και να κλείσω με το θέμα εξοπλισμού για τα επόμενα χρόνια.

 

Μάλλον δεν είμαι καταννοήτός ε;

 

Αλλά μην βάζετε εμένα μόνο στην κουβέντα. Προς Θεού δεν θέλω να είναι προσωπική η συζήτηση. Νομίζω πως και άλλους ενδιαφέρει το παρόν θέμα.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

...Την Τούρτα θέλω να έχω και να κλείσω με το θέμα εξοπλισμού για τα επόμενα χρόνια.

Fantom-G ή X. Γιά μένα είναι από τις καλύτερες επιλογές γιά βασικό όργανο. Και από πλευράς εγγύησης & υποστήριξης. Επίσης ... κατανοητό!!!

Άλλη εναλλακτική είναι ένα πολύ καλό master keyboard συνδεδεμένο με τα επιθυμητά racks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου