Προς το περιεχόμενο

Dream Theater in the studio


panagiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λεπόν... Πάρτε κάποια ωραία, ευχάριστα βιντεάκια με πλάνα από ηχογραφήσεις διάφορων album των Dream Theater...Πργματικά έχει πολύ ενδιαφέρον να μάθεις το πώς δουλεύουν αυτοί οι μουσικοί στο στούντιο...Προσωπικά τα απόλαυσα...

 

Τσεκάρετε λοιπόν....

 

Από τις ηχογραφήσεις του Images And Words:

 

Aπό τις ηχογραφήσεις του Awake:

 

Aπό τις ηχογραφήσεις του Falling into Infinity (όλα τα λεφτά το πλάνο όπου ο petrucci παίζει με rickenbacker. Δε με πιστεύτε;; Δείτε το...):

 

Aπό τις ηχογραφήσεις του Metropolis Pt.: 2 - Scenes From A Memory:

 

Aπό τις ηχογραφήσεις του Six Deggres Of Inner Turbulence:

 

Από τις ηχογραφήσεις του Train of Thought:

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ωραία βίντεο. είναι πολύ ωραίο να βλέπεις μουσικούς να γράφουν σε στούντιο και να γουστάρουν τόσο αυτό που κάνουν, όσο και ο ένας την παρέα του άλλου

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης απ' τα ελάχιστα συγκροτήματα αυτής της σκηνής (δεν νομίζω να υπαρχει άλλο αλλά βάζω το "από τα ελάχιστα" για να είμαι καλυμμένος) στο οποίο ΟΛΑ τα μέλη του είναι σπουδαγμένοι μουσικοί, ο καθένας στο αντικείμενό του, με απίστευτη μουσική παιδεία και άψογη συνεργασία. Τη στιγμή που και οι 5 συνεισφέρουν στις συνθέσεις το ΙΔΙΟ και δεν υπάρχουν φαινόμενα διαφωνιών για μουσικούς προσανατολισμούς της μπάντας κλπ.

 

Αλλά η μουσική παιδεία μάλλον είναι "ακατάλληλη" στις μέρες μας, ε;;; :roll: :roll:

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά η μουσική μάλλον είναι "ακατάλληλη" στις μέρες μας' date=' ε;;; :roll: :roll:[/quote']

Δεν ρίχνεις κι έναν υπότιτλο γιατί το έχεις αφήσει λίγο φλου αρτιστίκ;

 

Ωραία και τα βιντεάκια, πάντα έχει ενδιαφέρον να βλέπεις τη διαδικασία μέσα από την οποία βγαίνουν οι δίσκοι των αγαπημένων μας συγκροτημάτων, ανεξαρτήτως είδους και σκηνής.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε panagioti μάλλον έχεις βάλει λάθος εικόνα στο avatar σου. Χρειάζεσαι κάτι σαν κ το δικό μου και όχι τον Amott...

 

Αλήθεια τι εννοείς με τον όρο 'ακατάλληλη' μουσική... Τσόντες κ έτσι; :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανα edit στο ποστ μου...Είχα ξεχάσει μια λέξη....(το "παιδεία")

 

 

dp548 το avatar δεν αλλάζει...Ο Μιχάλης (πλένουμε το στόμα μας με στοματικό διάλυμα πριν μιλήσουμε για αυτόν, έτσι;) είναι κάτι το ΠΟΛΥ ξεχωριστό για μένα...Μάλλον δεν περιγράφεται...

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε panagioti μάλλον έχεις βάλει λάθος εικόνα στο avatar σου. Χρειάζεσαι κάτι σαν κ το δικό μου και όχι τον Amott...

 

Αλήθεια τι εννοείς με τον όρο 'ακατάλληλη' μουσική... Τσόντες κ έτσι; :lol:

 

+10000000 και έγω τα είχα δει πρόσφατα. Εντάξει μορέ δεν λέει και τίποτα,

πας να ηχογραφήσεις και κάνεις διακοπές. Ο labrie παίζει μπασκετάκι ο rudess ούτε και έγω δεν ξέρω τι έκανε στην κουζίνα(μάλλον θα κρεπάλιαζε τίποτα από το ψυγείο), ο myung ως συνήθως ξεσκίζται στο μπάσσο, ο petrucci(το είδωλο) τα δικά του και ο καμένος portnoi να τραβά βιντεάκια στην εξοχη. :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε panagioti μάλλον έχεις βάλει λάθος εικόνα στο avatar σου. Χρειάζεσαι κάτι σαν κ το δικό μου και όχι τον Amott...

 

Αλήθεια τι εννοείς με τον όρο 'ακατάλληλη' μουσική... Τσόντες κ έτσι; :lol:

 

+10000000 και έγω τα είχα δει πρόσφατα. Εντάξει μορέ δεν λέει και τίποτα' date='

πας να ηχογραφήσεις και κάνεις διακοπές. Ο labrie παίζει μπασκετάκι ο rudess ούτε και έγω δεν ξέρω τι έκανε στην κουζίνα(μάλλον θα κρεπάλιαζε τίποτα από το ψυγείο), ο myung ως συνήθως ξεσκίζται στο μπάσσο, ο petrucci(το είδωλο) τα δικά του και ο καμένος portnoi να τραβά βιντεάκια στην εξοχη. :lol: :lol:[/quote']

 

Kυρίες και κύριοι ορίστε τα μυστικά για να βγάλεις ένα album της κλάσης του metropolis pt 2...... :lol: :lol: :lol:

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου