Προς το περιεχόμενο

Σας έχουν κλέψει ποτέ μουσικό όργανο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πραγματικά κουλή ιστορία αλλα θα σε συμβούλευα να πας σε εκεινο το σπίτι(βρες καπιον συνεργο να σε παει) μπες μέσα κλέψε τη κιθάρα σου χαχα και μετα πες τοθς οτι οι φίλοι σου σου έκλεψαν το ψυγείο. Κατι λενε τωρα μια παροιμία για το αν κλέψεις κλέφτη αλλά δεν τη θυμάμαι :lol: Πάντως ωραιους φίλους κάνεις :) Αντί να κάτσουν να μιλήσουν μαζί σου για το bass σε κλέβουν .Ντροπή τους

 

Αρμόνιο ήταν θυμάμαι καλά.

 

Έχω όμως μια καλύτερη πρόταση: έχω κάτι φιλαράκια αλλοδαπούς από πρώην ανατολική δημοκρατία... λοιπόν' date=' πάνε στο σπίτι και σηκώνουν [b']τα πάντα εκτός από το αρμόνιο![/b]. Καλό; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πραγματικά κουλή ιστορία αλλα θα σε συμβούλευα να πας σε εκεινο το σπίτι(βρες καπιον συνεργο να σε παει) μπες μέσα κλέψε τη κιθάρα σου χαχα και μετα πες τοθς οτι οι φίλοι σου σου έκλεψαν το ψυγείο. Κατι λενε τωρα μια παροιμία για το αν κλέψεις κλέφτη αλλά δεν τη θυμάμαι :lol: Πάντως ωραιους φίλους κάνεις :) Αντί να κάτσουν να μιλήσουν μαζί σου για το bass σε κλέβουν .Ντροπή τους

 

Αρμόνιο ήταν θυμάμαι καλά.

 

Έχω όμως μια καλύτερη πρόταση: έχω κάτι φιλαράκια αλλοδαπούς από πρώην ανατολική δημοκρατία... λοιπόν' date=' πάνε στο σπίτι και σηκώνουν [b']τα πάντα εκτός από το αρμόνιο![/b]. Καλό; :P

 

Μιλαμε εχεις γραψει οπως λεει και ο arpeggios δεν υπαρχεις....εισαι θεος!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά κουλή ιστορία αλλα θα σε συμβούλευα να πας σε εκεινο το σπίτι(βρες καπιον συνεργο να σε παει) μπες μέσα κλέψε τη κιθάρα σου χαχα και μετα πες τοθς οτι οι φίλοι σου σου έκλεψαν το ψυγείο. Κατι λενε τωρα μια παροιμία για το αν κλέψεις κλέφτη αλλά δεν τη θυμάμαι :lol: Πάντως ωραιους φίλους κάνεις :) Αντί να κάτσουν να μιλήσουν μαζί σου για το bass σε κλέβουν .Ντροπή τους

 

Αρμόνιο ήταν θυμάμαι καλά.

 

Έχω όμως μια καλύτερη πρόταση: έχω κάτι φιλαράκια αλλοδαπούς από πρώην ανατολική δημοκρατία... λοιπόν' date=' πάνε στο σπίτι και σηκώνουν [b']τα πάντα εκτός από το αρμόνιο![/b]. Καλό; :P

σωστόοοοοοοοος αρμόνιο ήταν χαχαχαχαχαχα.Καλή η σκέψη σου. Ωργανωσε το όμως καλά και σε κάθε περίπτωση συνομίλησε με τον Παλεοκώστα να φέρει ενα ελικόπτερακι (κανα Σινουκ) να σας βοηθήσει αν μπλέξετε.O άνθρωπος είναι επαγγελματίας όχι παίξε γέλασε :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο που μου εχουν κλεψει ειναι ενας ελβετικος σουγιας

μεσα απο βαλιτσα σε αεροδρομιο (καποιο λαμογιο που δουλευε εκει εβαλε την χερουκλα του και ψαχουλευε)

 

αλλα αυτο δεν πιανεται γιατι ο σουγιας δεν παιζει μουσικη :lol:

 

η παιζει και δεν το ξερω :!: :?: :idea:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο που μου εχουν κλεψει ειναι ενας ελβετικος σουγιας

μεσα απο βαλιτσα σε αεροδρομιο (καποιο λαμογιο που δουλευε εκει εβαλε την χερουκλα του και ψαχουλευε)

 

αλλα αυτο δεν πιανεται γιατι ο σουγιας δεν παιζει μουσικη :lol:

η παιζει και δεν το ξερω :!: :?: :idea:

Μωρέ φέρε μου ένα σουγιά και σου κάνω τον κλέφτη να παίξει μουσική...

  • Πέρα όμως απο την πλάκα' date='το να κλέψουν σε κάποιον κάποιο μουσικό όργανο
    ακόμα και αν έστω λέμε οτι κάποια στιγμή ξεπεράσουμε το οικονομικό,παραμένει μια πολύ δυσάρεστη εμπειρία.Αν είναι και custom βέβαια ακόμα χειρότερα.Θα συμφωνήσω με τον npap που την παρομοιάζει με τον βιασμό.[/list']
    • Γενικότερα το να πέφτει κάποιος θύμα κλεψιάς εγω το βλέπω σαν ενός είδους "εξεφτελισμό".
      Λιγότερο πάντος θα νοιαζόμουν ακόμη και αν δεν έβρισκα το όργανο μου,αρκει βέβαια να έβρισκα αυτόν που το έκλεψε... :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΙ να πώ και εγώ που μέ έναν φίλο μου ((..ξέρει ο Malakian..)) μας λήστεψαν κινητά και 100 euro (τα οποία πήγαιναν για να αγοραστεί μια συλλογή κόμιξ του κολλητού μας...) και μας απείλησαν...

 

Εν τω μεταξύ, αυτή τελικά λήστεψαν καμια τριαντάρα παιδιά και η αστυνομία δεν τους βρήκε....

 

Και η πλάκα είναι ότι άραζαν πάντα στο ίδιο ερημικό σημείο....:p

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε μικρός που είναι ο κόσμος... 8)

Με συγχωρείτε ρε παιδιά. :oops: Καποια στιγμή να βρεθούμε να σας τα επιστρέψω και ελπίζω να μην αλλάξει κάτι ανάμεσά μας...

 

Μου έκλεψαν το 92 την αγαπημένη μου τότε Krammer

 

Πριν απο 10 χρονια καποια βρωμερα σκουληκια :twisted: εσπασαν τη πορτα του σπιτιου μου & μου εκλεψαν αρκετα πραγματα μεταξυ των οποιων & μια Gibson LP CUSTOM του 69 :evil: ...τεραστια απωλεια (μια και η κιθαρα σημερα αξιζει πανω απο 15000 ευρω :twisted: )

 

Πέρα απο τη πλάκα. Πραγματικά λυπάμαι σε τέτοιες καταστάσεις. Πρόσφατα -πολλοί φίλοι γνωρίζουν- ότι μου κλέψαν μέσα απο παρκαρισμένο αμάξι την τσάντα μου. Δεν είχα μέσα ούτε ενα ευρό. Όλα τα χαρτιά μου βέβαια :oops: αλλά και πάλι πάει στο διάολο. Είχα όμως και ενα προσωπικό τετράδιο με πρωτότυπες κατασκευές ηλεκτρονικών κυκλωμάτων τα οποία δεν υπάρχουν στο εμπόριο, λογοτεχνικά κείμενα, μουσικά κομμάτια και ενα σωρό ιδέες... έφαγα όλο το τόπο και τίποτα... :oops:

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

toneless, πολύ μεγάλο κρίμα, άλλη φορά τέτοια πράγματα πρέπει να τα κρατάς και σε φωτοτυπίες... ελπίζω κάποτε να βρεθεί... αφού έχεις και τα χαρτιά σου μέσα και όχι τίποτα άμεσης αξίας, δεν νομίζω να το κράτησε κανένας το τσαντάκι, και όποιος το βρει μπορεί να σε εντοπίσει...

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιο δυστυχες που ξερω:

φιλος μπασιστας κ πορωμενος βαζελος επιβιβαζεται σε ταξι με το 2 μολις μηνων 5χορδο odyssey μπασο του το οποιο του κοστισε οικονομιες πολυ καιρου κ 2500 εουρα.ο ταριφας ακουει era sport η κατι τετοιο με live αναμεταδοση ενος αγωνα με τον βαζελο σαφως.φτανει στο προορισμο του πληρωνει σα κυριος κ ετσι κατεβαινει εχοντας αφησει μαζι με τα μυαλα του κ το μπασο στο taxi.

R.I.P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου