Προς το περιεχόμενο

Les Paul Special project !


argytar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 619
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ξεκινα με τελε. ειναι απλη κατασκευη και δεν θα σου κοστισει πανω απο 200-250

Σκεφτομουν σε lespaul σχημα αλλα καστομια.... flat top, wraparound γεφυρα για να μην χρειαζεται κλιση το μανικι και γιατι μ φαινεται πιο ευκολοπαιχτη η κιθαρα με χαμηλη γεφυρα, 24 ταστα (γιατι μ αρεσουν  ;D) κ μαστερ volume κ tone.

 

Edit: ααα και 25.5 κλιμακα ;D. ακουγεται λιγο φρανκεσταιν η κιθαρα ;D αλλα πιστευω κατι τετοιο θα μ αρεσε να κανω... specs δλδ που να ξερω οτι μ αρεσουν κ στο σχημα π μ αρεσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομουν σε lespaul σχημα αλλα καστομια.... flat top, wraparound γεφυρα για να μην χρειαζεται κλιση το μανικι και γιατι μ φαινεται πιο ευκολοπαιχτη η κιθαρα με χαμηλη γεφυρα, 24 ταστα (γιατι μ αρεσουν  ;D) κ μαστερ volume κ tone.

το μανικι μπορει να μην χρειαστει κληση αλλα το headstock θα χρειαστει και μαλιστα δεν ειναι και το πιο ευκολο κομματι στην κατασκευη - ο E.G. σου προτεινε να ξεκινησεις με τελε γιατι ειναι οτι πιο ευκολο σε σωμα και μπρατσο θα συναντησεις - λιγα τριψηματα λιγα κοψιματα σχεδον μηδεν χρησημοποιηση ρασπας και πανευκολο routing - και εγω στην θεση σου με τελε θα ξεκινουσα  ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μανικι μπορει να μην χρειαστει κληση αλλα το headstock θα χρειαστει και μαλιστα δεν ειναι και το πιο ευκολο κομματι στην κατασκευη - ο E.G. σου προτεινε να ξεκινησεις με τελε γιατι ειναι οτι πιο ευκολο σε σωμα και μπρατσο θα συναντησεις - λιγα τριψηματα λιγα κοψιματα σχεδον μηδεν χρησημοποιηση ρασπας και πανευκολο routing - και εγω στην θεση σου με τελε θα ξεκινουσα  ;)

Αυτα δεν με πειραζουν. για το headstock απ οτι ειδα κοβεις διαγωνια κ το κολλας απο πισω... Για routing κλπ θα βαλει το χερι του ο θειος που ξερει να χειριζεται τα μηχανηματα  ;D εγω θα βρω τα σχεδια κ θα βλεπω τι κανει σε τετοιες δουλειες (routing, κορδελα κλπ) για να μαθαινω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία σου βγήκε...μπράβο!!!

 

Και το χρώμα μια χαρά...

 

Βγάλε και καμιά φωτό στο φως του ήλιου κάποια στιγμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουκλα η κιθάρα , πολλά μπράβο για την υπομονή σου να την καταφέρεις!

Και ο ήχος πολύ κάλος! Περιμένουμε και άλλα κλιπς και κανα βίντεο.

 

Μεγειές!

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπράβο ρε φίλε καλόπαιχτη άξιος, να τ χαρείς τ καινούριο κιθαρόνι σου  ;) πες μας κανένα συναίσθημα!! :),

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παρακολουθήσει το thread με μεγάλες...διακοπές, κι αυτό γιατί οι φωτογραφίες δεν εμφανίζονται στο PC της δουλειάς.

Χθες το πήρα απ' την αρχή και μιας και ουσιαστικά έφτασες στο τέλος της διαδρομής, νομίζω μπορώ να υποβάλλω τα σέβη μου για το επίπεδο της δουλειάς και το αποτέλεσμα. :D

 

Πρέπει να ομολογήσω ότι με τσιμπάει μια κάποια νοσταλγία. :-\

 

Μπράβο σου!

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου