Προς το περιεχόμενο

Les Paul Special project !


argytar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπράβο Αργύρη. Προσωπικά θαυμάζω την τεχνογνωσία και υπομονή που χρειάζεται ένα τέτοιο project. Να μην πω για την ικανοποίηση του να παίζεις με ένα όργανο που το έφτιαξες από το μηδέν με τα χέρια σου. Εύγε!

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 619
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Κούκλα! Καλόπαιχτη!

 

νομίζω πως όλο το noiz την αισθάνεται σαν παιδί του αυτή την κιθάρα...

 

Εγώ επειδή δεν μπορώ τις υποχρεώσεις, πειράζει να την αισθάνομαι σαν ανιψιά μου;  :P :P ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι αρχιζει και σε μαθαινει ;)

καταπληκτικο παιξιμο οπως παντα αλλα παλι δεν την λεω ολοκληρωτικα lespaul - οπως ειπα και σε προηγουμενο ποστ μου "εχει κατι το δικο της" το οποιο ειναι το holy grail των μουσικων οργανων κατ'εμε ;)

 

Χρηστάρα να σ' ευχαριστήσω και επισήμως για την υποστήριξη!!!  ;D ;D ;D

 

Σαν "Les Paul" τύπου Wylde ή έστω τύπου Moore δε θα παίξει - γιατί δεν κάνει αυτή τη δουλειά.

Αν έπαιζε, ποιό λόγο ύπαρξης θα είχαν οι Standard και άνω;

 

 

Παίζει σαν Special και μάλιστα φοβερά. Μπράβο!

 

Συμφωνώ- άλλωστε είχαμε φτιάξει με τον vagabond παλια μια στανταρντ με παλιά ξυλα κλπ- και έχει τρία κανταρια @$χ%^(@ στον ήχο της οπότε εκείνον τον τομέα τον καλύψαμε! Απλά αυτή είναι τόσο ελαφρια που ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!! και ανετη . χαίρομαι δε ιδιαίτερα αν κατάφερα να είμαι στο ballpark του ήχου της κιθάρας που αντέγραψα!!

 

ωρε συντεκνοι τι λετε ωρε? :o ;D

 

σαν ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΗ Les Paul SPECIAL με P90 ακουγεται η κιθαρα.

 

μην τη μπερδευετε με την LP Std με τους διπλους.

 

btw o ΚΑΝΟΝΙΚΟΣ ηχος μιας LP Special ειναι οντως αυτος

 

για αυτο και μαμει.... ;D

 

που?στο ΤΖΑΚΙ? ;D..οντως ειναι καλο ...κσυλο για τα κρυα... ;D

 

α έκανα λάθος Κορίνα είναι !! (Καλό gia to kr'yo???)

δυστυχώς πιστεύω στα ξύλα- θα σε στεναχωρήσω (αλλά πιο πολύ πιστεύω στους μαγνήτες και τον ενισχυτή οπότε ΔΕ θα σε σταναχωρήσω!)

Ξαναλέω ότι ιτ φηλς γκουντ που μου λέτε ότι ακούγεται σαν πραγματική σπέσιαλ αισθάνομαι ότι πέτυχα το στόχο μου και μετά από αρκετό κόπο.... it feels funky good!

 

Μπράβο Αργύρη. Προσωπικά θαυμάζω την τεχνογνωσία και υπομονή που χρειάζεται ένα τέτοιο project. Να μην πω για την ικανοποίηση του να παίζεις με ένα όργανο που το έφτιαξες από το μηδέν με τα χέρια σου. Εύγε!

 

Σ ευχαριστώ πολύ! Να ευχαριστήσω επίσης όσους φίλους ασχολήθηκαν με το θρεντ και βοήθησαν με τις συμβουλές τους!! Με βγάλατε από αδιέξοδα παίδες ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!

 

Κούκλα! Καλόπαιχτη!

 

Εγώ επειδή δεν μπορώ τις υποχρεώσεις, πειράζει να την αισθάνομαι σαν ανιψιά μου;  :P :P ;D ;D

 

Όχι ανηψιά συνήγορε νονός θα είσαι για να φέρνεις και κανά ρουχαλάκι (σετ χορδές) το Πάσχα !! Μουχα χα χα χαχ χα χα ;D ;D ;D

 

Πάρτε και ένα κλιπάκι από τώρα το πρωί/μεσημέρι που δεν έχω σταματήσει να την παίζω (εεε την κιθάρα) είναι στην αρχή χωρίς βάθος νεκ μιντλε μπρητζ μετά με βάθος μπριτζ και νεκ και στο τεεεεεεελος παίζω με το ποτενσιόμετρο του νεκ μαγνήτη και της δίνει ένννααααν υπέργλυκο ήχο φλάουτο /σιρόπι.

 

enjoy

 

οποιος καταφέρει να τα ακούσει μέχρι το τέλος κερδίζει ματζούνι!

les_paul_speCial_3.mp3

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να στε καλα παίκτες! Είναι απόλαυση αυτό το πράγμα!

rewarding pos to lene sto ellinikos

Καλύτερη από αυτό που φανταζόμουν!

Έλαγα θα βγει ένα growl machine και αυτό θα είναι όλο (νόμιζα ότι θα είναι θαμπή αλλά διεψεύσθην ευχάριστα!)

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....(νόμιζα ότι θα είναι θαμπή αλλά διεψεύσθην ευχάριστα!)

 

Θαμπη??!! Τρελος εισαι ρε??  ;D

Κρυσταλλο ειναι.... ;)

Βεβαια θα μου αρεσε περισσοτερο με διπλους μαγνητες και αλλο χρωμα (αυτο ειναι αηδια  ;D), αλλα οσο αναφορα τους μαγνητες...περι ορεξεως... αλλα και αυτοι εχουν τη χαρη τους.

Ασε που αν τους βαρεθεις τους αλλαζεις και εισαι καλυτερος και απο gibson/ας  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θενξ όντως είναι αναπάντεχα καθαρή και νομίζω θα ταιριάξει και στα σκα-οφφμπητ -μπαλκαν-ροκαμπιλοειδή που παίζω με τους Εκμεκ... (Αυτή την Κυριακή 5.2.12 η κιθάρα θα μας τα πει live στο Φλου!!)

πλάκα - πλάκα όσοι είστε Σαλόνικα και έχετε όρεξη ελάτε στο τσεκ κατά τις 7.30 να την περιεργαστείτε!!

 

Έχω μαν με humbuckers , ήθελα ξανά τον ήχο των p90s που μ'αρέσει πολύ γιατί είναι 'στη μέση' έχει σκάσιμο, έχει και 'κρέας'.

 

Καλά τώρα αλήθεια δε σ'αρέσει αυτό το χρωματάκι???     ;D ;D ;D ;D

 

DSC00404.jpg

 

DSC00405.jpg

 

DSC00406.jpg

 

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμαν ομορφιές...

 

Σε ζηλεύω..το αποτέλεσμα φαίνεται να σε δικαιώνει απόλυτα (και ηχητικά από όσα κλιπ έτυχε να ακούσω και απόσο λένε και οι ειδικοί).

 

Να το προσέχεις το μωρό..άξιος!!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου