Προς το περιεχόμενο

Les Paul Special project !


argytar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε μου, συγχαρητήρια για την κατασκευή σου. Πολύ καλή, και ηχητικα και ακουστικά. Είμαι και εγώ στα σκαρία για την κατασκευή μιας κιθάρας και το αρθρο σου μου φαίνεται αρκετα χρησιμο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 619
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Φίλε μου, συγχαρητήρια για την κατασκευή σου. Πολύ καλή, και ηχητικα και ακουστικά. Είμαι και εγώ στα σκαρία για την κατασκευή μιας κιθάρας και το αρθρο σου μου φαίνεται αρκετα χρησιμο

 

 

Πολύ χαίρομαι! Με το καλό και να μας ποστάρεις την πρόοδό σου!! Λίγο eye candy κακό δεν κάνει!!

 

Είναι άψογη οπτικά ΚΑΙ ηχητικά.

Συγχαρητήρια.

Παραγγελίες παίρνεις;

 

Να σαι καλά!! Παραγγελίες??? Χα χα χα με τιμάς αλλά νομίζω ότι έχω να τρίψω τα δόντια μου αρκετά ακόμη μέχρι να φτάσω σε τέτοια φάση! Σαλόνικα είσαι ? Στείλε πμ!

Αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι γιατί όχι!

 

Η μονη les paul πουα αγοραζα εαν αγοραζα ποτε....

 

κουκλα μαν! μπραβο!

 

Σάκη μεγάλε παικταρά μου θενξ βερυ ματς! με την πρώτη ευκαιρία θα σου τη φέρω να την τεστάρεις πριν ή μετα από τα γαματα live που κανετε με τον Αθανα και τον Παπαζογλου!!

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργύρη νομίζω πως αυτή η Les Paul δεν θυμίζει και τόσο Les Paul ηχητικά :o

Είναι ολίγον τι Funk Machine από ότι ακούω και μου αρέσει!!! Well Done! Και το χρώμα και τα πάντα όλα.... Τελικά τείνω να καταλήξω πως μου αρέσουν οι p90!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργύρη νομίζω πως αυτή η Les Paul δεν θυμίζει και τόσο Les Paul ηχητικά :o

Είναι ολίγον τι Funk Machine από ότι ακούω και μου αρέσει!!! Well Done! Και το χρώμα και τα πάντα όλα.... Τελικά τείνω να καταλήξω πως μου αρέσουν οι p90!

 

Χμμ συμφωνώ την ήθελα λίiiiγο πιο beefy αλλά κλασσικά το μαόνι όταν το 'σπρώξεις' με drive αρπάζει ζεστά! Και έχει και καμπανιστά καθαρά!! 'Φταιν' λίγο τα τάστα που έβαλα είναι medium jumbo και τα έχω τρίψει και λίγο. Τωρα ακόμα τη σετάρω ,έχω λιμάρει το νατ και ίσιωσα εντελώς το λαιμό με τη βέργα φτιάχνοντας και τα τελευταία τασταρίσματα ,νομίζω τώρα les pauliazei λίγο παραπάνω... θα φτιάξω καινούριο κλιπ μόλις σταματήσει να διαβάζει η σύζυγος γιατί τώρα ...ακουστικά.... θα αναψω τον αμπ να μην είναι κονεκτίλα που λέει και ο longshadow!  ;D ;D ;D

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ συμφωνώ την ήθελα λίiiiγο πιο beefy

Δεν νομίζω πως έχει θέμα στον όγκο... Μάλλον έλλειψη στα μπάσα θα το χαρακτήριζα... Που είναι καλό, διότι έχετε μπασίστα για αυτή τη δουλειά! ;) Ίσως να έχει ελάχιστα λιγότερη παρουσία σαν κιθάρα αλλά νομίζω πως αυτό χαρακτηρίζει λίγο του p90... Δεν έχω αποφασίσει ακόμα γιατί δεν τους έχει δουλέψει αρκετά κανένας κιθαρίστας μου... Πάντως για τους ΕΚΜΕΚ νομίζω πως η κιθάρα θα κολλάει ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ στη μίξη... Κι όσο για το αν στρατοκαστερίζει που είπες πριν... Πιο πολύ με ΤΟΥΜΠΑΝΙΑΣΜΕΝΗ tele μοιάζει παρά με strat... Νομίζω... :-\

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω πως έχει θέμα στον όγκο... Μάλλον έλλειψη στα μπάσα θα το χαρακτήριζα... Που είναι καλό, διότι έχετε μπασίστα για αυτή τη δουλειά! ;) Ίσως να έχει ελάχιστα λιγότερη παρουσία σαν κιθάρα αλλά νομίζω πως αυτό χαρακτηρίζει λίγο του p90... Δεν έχω αποφασίσει ακόμα γιατί δεν τους έχει δουλέψει αρκετά κανένας κιθαρίστας μου... Πάντως για τους ΕΚΜΕΚ νομίζω πως η κιθάρα θα κολλάει ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ στη μίξη... Κι όσο για το αν στρατοκαστερίζει που είπες πριν... Πιο πολύ με ΤΟΥΜΠΑΝΙΑΣΜΕΝΗ tele μοιάζει παρά με strat... Νομίζω... :-\

 

hmmm σωστό κι αυτό!!!

Για τους Εκμεκ...θα δούμε , θα την πάρω στο live στις 5.2 αλλά δύσκολο να ξεπεράσει τη Γρετςςςς έχει άλλη αίγλη η γιαγια...(κι αυτη ομως καλουλα ειναι αλήτικια  ;D)

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια ξανά!

Μετά από αρκετό παίξιμο (της έχω αλλάξει τα φώτα) νομίζω άρχισε να στρώνει και να ακούγεται σαν Les Paul ειδικά μετά το 1:10 στο κλιπάκι που παραθέτω ακούστε το είναι ένα ριφάκι που έγραψα στο πόδι τύπμπανα EZ drummer (πλην το τέλος που κοπανάω ό,τι να'ναι εγώ για κλείσιμο)

ΔΕΞΙΟ καναλι neck μαγνητης

ΑΡΙΣΤΕΡΟ καναλι bridge μαγνητης

ΣΟΛΟ στο κέντρο με τον neck μαγνητη

 

wah από τον blue pedals (εκπληκτικό wah)

rat2 χωρίς πολλά γκάζια και Dr Z JAZ 20/40 μικροφωνιασμένος με shure 58 beta (αυτο εχω μόνο) και iMac  garage band για τα υπόλοιπα

 

enjoy και πεστε καμια γνώμη! Νομίζω άρχισε να ΛΕΣΠΩΛΙΑΖΕΙ! (τη σεταρα λιγο καλυτερα σημερα)

Les_Paul_Special_2.mp3

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι αρχιζει και σε μαθαινει ;)

καταπληκτικο παιξιμο οπως παντα αλλα παλι δεν την λεω ολοκληρωτικα lespaul - οπως ειπα και σε προηγουμενο ποστ μου "εχει κατι το δικο της" το οποιο ειναι το holy grail των μουσικων οργανων κατ'εμε ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν "Les Paul" τύπου Wylde ή έστω τύπου Moore δε θα παίξει - γιατί δεν κάνει αυτή τη δουλειά.

Αν έπαιζε, ποιό λόγο ύπαρξης θα είχαν οι Standard και άνω;

 

 

Παίζει σαν Special και μάλιστα φοβερά. Μπράβο!

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω πως αυτή η Les Paul δεν θυμίζει και τόσο Les Paul ηχητικά

 

αλλα παλι δεν την λεω ολοκληρωτικα lespaul

 

ωρε συντεκνοι τι λετε ωρε? :o ;D

 

σαν ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΗ Les Paul SPECIAL με P90 ακουγεται η κιθαρα.

 

μην τη μπερδευετε με την LP Std με τους διπλους.

 

btw o ΚΑΝΟΝΙΚΟΣ ηχος μιας LP Special ειναι οντως αυτος

 

Πιο πολύ με ΤΟΥΜΠΑΝΙΑΣΜΕΝΗ tele μοιάζει

 

για αυτο και μαμει.... ;D

 

αρπάζει ζεστά!

 

που?στο ΤΖΑΚΙ? ;D..οντως ειναι καλο ...κσυλο για τα κρυα... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου