Προς το περιεχόμενο

Les Paul Special project !


argytar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

xe xe xe εξου και ο σμουδ ηχος!

 

Απλά είχα 2 λόγους 1. ειναι πιο κοντα στα σπεξ τα βιντατζ και 2. εχω κανει αλλες δυο 1-πις. Η μια με 25.5 και μαονι εσκαγε καταπληκτικα και ειχε και σασταιν η αλλη με 24.675 ειχε σασταιν αλλα δεν εσκαγε καθολου (με ιντιαν) και μου εσπαγε τα νευρα αν και τα μπάσα της είχαν μπωλζ με οβερντραϊβ... οπότε καταλαβαίνεις τι με οδηγησε! Ηθελα λιγο σκασιμο εξτρα μιας και ειναι 1-πις και μικρο σκεηλ.

μα αυτο σου ειχα πει οτι φοβαμαι.....μηπως εχει υπερβολικο σκασιμο και το φοβομουν......δικαιωσε το  ;D ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 619
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

μα αυτο σου ειχα πει οτι φοβαμαι.....μηπως εχει υπερβολικο σκασιμο και το φοβομουν......δικαιωσε το  ;D ;D ;D

 

Λες να ακούγεται σαν τέλε? (Δε'ν' κακό!!)

θα δείξει στο τέλος !! Ελπίζω να έιναι έτοιμη πριν τις γιορτές.... αει να ιδούμε!!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κατι μερες ειχα ενα ραντεβου κατω απ το σπιτι σου ακριβως!!

Κοιτουσα το κουδουνι κι ημουν οριακα να χτυπησω να δω το project με τα ματια μου!! ;D

Τρομερη δουλεια ρε μαν ΜΠΡΑΒΟ!!

Hi!! I'm Paul from guitar world!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κατι μερες ειχα ενα ραντεβου κατω απ το σπιτι σου ακριβως!!

Κοιτουσα το κουδουνι κι ημουν οριακα να χτυπησω να δω το project με τα ματια μου!! ;D

Τρομερη δουλεια ρε μαν ΜΠΡΑΒΟ!!

Παίχτη παίρνε κανα τηλ οταν ερχεσαι να πιουμε κανα μουσικο καφε τζαμαροντας! Φυγαμε τελικα απο κει εχει 2 εβδομαδες, γι αυτο εμεινε και το προτζεκτ στη μέση!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κούτσα - κούτσα συνεχάω

Ετοίμασα και το εργαστήρι στο τωρινό σπίτι (οι διαπραγματεύσεις μου εξασφάλισαν κάποιο χώρο εσώκλειστο με εξαερισμό -καναδυο τετραγωνικά but still ...με πάγκο κλπ κλπ) οπότε  με το καλό από Κυριακή ξαναξεκινάω τις εργασίες!

 

Τα νέα είναι ότι έκοψα τάστα οπότε ασχολούμαι με την ταστιέρα τώρα.

 

DSC00085.jpg

DSC00086.jpg

DSC00087.jpg

DSC00088.jpg

DSC00089.jpg

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ'οτι καταλαβαινω το madagascar που κατεχεις πρεπει να εχει το ΠΟΛΥ 5% υγρασια....

παλι καλα που σου εσπασε σε μερος που θα το κοψεις.....προσοχη απο δω και περα γιατι εχεις κανει τα κοψιματα και ειναι πιο επειρεπες σε σπασιμο η σκληρη αυτη ταστιερα

 

ωραια το πας :D :D μπραβο

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κούτσα - κούτσα συνεχάω

Ετοίμασα και το εργαστήρι στο τωρινό σπίτι (οι διαπραγματεύσεις μου εξασφάλισαν κάποιο χώρο εσώκλειστο με εξαερισμό -καναδυο τετραγωνικά but still ...με πάγκο κλπ κλπ)

Κατι ειναι και αυτο μη παραπονιεσαι

 

Μπραβο Argy.

Keep walking :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα στε καλα παιδες!!

 

Πρέπει να ξεράθηκε αρκετα η ταστιέρα και ευτυχως εφυγαν κομμάτια που θα φεύγαν ούτως ή άλλως ,αλλά όντως από δω και πέρα θέλει πολλή προσοχή!!! Μάλλον θα πάω με χειροκίνητο πριονάκι και όχι με ρούτερ/σέγα προς αποφυγήν κραδασμών

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω τον φίλο E.G. και θέλω και γω τέτοιο χώρο και εργαλεία!!

 

Η πρόοδος που επετεύχθη αυτό το Σ/Κ ήταν συμμάζεμα στην αποθήκη και ψιλοστήσιμο του μίνι εργαστηρίου στο καινούριο σπίτι οπότε από Παρασκευή αρχίζουμε να ροκανίζουμε!! Πήρα τάστα/cream binding (δε θυμαμαι παλι το νουμερο των ταστων νομιζω 6130)

 

ο χώρος πριν

 

DSC00090.jpg

 

και μετά -θέλει τρελό συμμάζεμμα ακομη αλλά έστησα τα βασικά και πολλά πράγματα όπως templates router κλπ βρίσκονται στα συρτάρια  (φαίνεται και η εκκολαπτώμενη Les Paul να περιμένει δίπλα στον πάγκο)

 

DSC00091.jpg

 

Ενημερώνω όταν προχωρήσω ,τα λέμε!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω τον φίλο E.G. και θέλω και γω τέτοιο χώρο και εργαλεία!!

εμεις τι να πουμε που εχουμε χωρο αλλα δεν εχουμε εργαλεια ?  :D :D

 

Η πρόοδος που επετεύχθη αυτό το Σ/Κ ήταν συμμάζεμα στην αποθήκη και ψιλοστήσιμο του μίνι εργαστηρίου στο καινούριο σπίτι οπότε από Παρασκευή αρχίζουμε να ροκανίζουμε!! Πήρα τάστα/cream binding (δε θυμαμαι παλι το νουμερο των ταστων νομιζω 6130)

 

Ενημερώνω όταν προχωρήσω ,τα λέμε!

οτι βολευει εσενα στα ταστα...... μην αγχωνεσαι τα 6130 ειναι αρκετα καλα... :D :D

 

οπως σου εχω ξαναπει μην το βιαζεσαι.....λαου λαου  :D :D αντε καλη συνεχεια

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου