Προς το περιεχόμενο

Les Paul Special project !


argytar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το ειδα και εγω αλλα μετα ειπα δεν μπορει να εχει κανει λαθος στην γραμμη στο μεσο του μπρατσου, και αμα δεις απο πανω πως ερχεται η ευθεια (στην μπασα πλευρα του μπρατσου) καταλαβαινεις οτι λειπει κομματι. αυτα μεσα στο προγραμμα ειναι. δεν ειμαστε και cnc, ετσι ειναι το χειροποιητο. παντως θελει προσοχη στα templates, την εχω πατησει και εγω σε ανοιγμα cavity για μαγνητη. παντως το καναλι το καταφερες, ενα μεγαλο μπραβο γιατι τοση αποσταση να την πας ευθεια ειναι δυσκολο.

 

Θα δούμε ... νομιζω θα το διορθωσω...πιστεύω πως μιλάμε για λιγόοτερο απο χιλιοστο εκεί που τελειώνει το σώμα και αρχίζει το μανίκι. Στην ενωση μαγνητη- ταστιέρας ενω έχει 2+ περιπου χιλιοστα αποκλιση δεν εχει τοσο σημασια γιατι το παχος ειναι μικρο και θα κατεβει κι αλλο.. δεν ειμαστε cnc, ποσο δικιο εχεις! Μόλις το αντιληφθηκα μου ρθε να τα παρατησω αλλα λεω να το παλεψω... τοσο κοπο εκανα κριμα ειναι..

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 619
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

παρακολουθω και θαυμαζω την εξελιξη.

με το καλο να την ολοκληρωσεις και να την ακουσουμε. :D

καλη συνεχεια

Eυχαριστώ πολύ!!  :D :D :D

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειμαστε cnc, ποσο δικιο εχεις! Μόλις το αντιληφθηκα μου ρθε να τα παρατησω αλλα λεω να το παλεψω... τοσο κοπο εκανα κριμα ειναι..

σε νοιωθω - εριξες εναν διαολο και λες αστα να πανε - ομως ακου κατι......ξερω οτι δεν ειναι η πρωτη σου κατασκευη αλλα σκεψου ποσο ομορφα θα αισθανθεις οταν μετα απο αναποδιες καταφερεις και την φερεις εκει που θες..........και πεις ενα "μου εσπασε τα αρχ@#@ αλλα κοιτα τι κουκλα που βγηκε"  ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πεις ενα "μου εσπασε τα αρχ@#@ αλλα κοιτα τι κουκλα που βγηκε"  ;)

 

Ε ναι, και η κιθαρα γενους θηλυκου ειναι...τυχαιο; Χαχαχαχα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε νοιωθω - εριξες εναν διαολο και λες αστα να πανε - ομως ακου κατι......ξερω οτι δεν ειναι η πρωτη σου κατασκευη αλλα σκεψου ποσο ομορφα θα αισθανθεις οταν μετα απο αναποδιες καταφερεις και την φερεις εκει που θες..........και πεις ενα "μου εσπασε τα αρχ@#@ αλλα κοιτα τι κουκλα που βγηκε"  ;)

 

Χρήστο σ' ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη ,το εκτιμώ! Έχεις δίκιο ,θα το κυνηγήσω μέχρι να ακουστεί το Ντριιιιιιιιιιιιιιιιιν του Lollar!   :D :D :D :D

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι, και η κιθαρα γενους θηλυκου ειναι...τυχαιο; Χαχαχαχα ;D

 

!!!!!!!!!!!!  σε παιδεύει αλλά πάλι εκεί γυρνάς  ;D ;D

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι, και η κιθαρα γενους θηλυκου ειναι...τυχαιο; Χαχαχαχα ;D

!!!!!!!!!!!!  σε παιδεύει αλλά πάλι εκεί γυρνάς  ;D ;D

no comment  ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Συνεχίζοντας το πρότζεκτ και με πιο βραδείς ρυθμούς ένεκα της μετακομίσεως που λάμβανε χώρα έχω τις εξής μικρές εξελίξεις...

 

1. Επικόλληση ενός αυτομοσχεύματος που πάρθηκε από περίσσευμα του headstock ώστε να πατάει καλύτερα και πιο συμμετρικά η ταστιέρα...

 

DSC00076.jpg

 

2.Μέτρημα 24,75" scale (δεν ήθελα 24,675" για να σκάει λιιιιιιγο παραπανω)

και τρύπημα stud holes όπου ευχάριστα όπως σχεδίαζα συνάντησα το περιβόητο κανάλι για τη γείωση της γέφυρας

 

DSC00077.jpg

 

 

 

3.Κατεύθασεν η ταστιέρα (Σόρρυ Χρήστο δεν μπορεσα να αντισταθώ στο tap tone του Mdgscr Rosewood είναι πολύ κοντά στο 'θού Κύριε' οπότε είπα να το δοκιμάσω , what the heck..)

To πριόνι προϋπήρχε οπότε σήμερα κόβω τάστα...

 

DSC00079.jpg

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα ωραιος....... :D :D

θου κυριε ΑΚΡΙΒΩΣ  ;D ;D ;D

 

ωραια το προχωρας ρε αργυρη - ειδικα στην φαση που βρισκεσαι θελει λεπτομερια και προσεκτικες κινησεις......μην το βιαστεις....καλυτερα να τελειωσει 2 εβδομαδες αργοτερα παρα να γινει κατι στραβα

 

μπραβο συνεχισε ετσι δυναμικα και με μέτρο ;) ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λόγω μετακόμισης, περιρρέουσας ατμόσφαιρας απουσίας ρεύματος στο παλιό σπίτι (και κρυώματος) θα παει λίγο πίσω το πρότζεκτ , σήμερα βρήκα λίγο χρόνο να στήσω το μηχανισμό κοπής τάστων αλλά μου λείπει ένα άλλεν οπότε μάλλον μεθαύριο που θα μαι Σαλόνικα συνεχίζω...

 

DSC00081.jpg

DSC00082.jpg

DSC00083.jpg

DSC00084.jpg

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου