Προς το περιεχόμενο

Πως θα βαψω με nitro και τι θα χρειαστω?


petersp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομιζω οτι ο τιτλος τα λεει ολα! Αποφασισα να κανω αυτο που σιχαινομουν παντα - να βαψω, αλλα θελω επιτελους καποτε να μαθω. Φτιαχνω ενα 51 Precision Bass και περιμενω ενα σωμα αβαφο. Τι πρεπει να κανω βημα βημα? Sealer - finish κλπ μου ειναι αγνωστες λεξεις ακομα και τα εχω μπερδεμενα. Αν μπορει καποιος ας βοηθησει...

 

Thnx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

512123-31788532_super.png

 

trollface_3078_preview_RE_brotips_quince-s256x256-219730.jpg

 

Σοβαρά τώρα μια συμβουλή μην βιαστείς να το κάνεις στο μπάσο,όσα και να μάθεις από δω ή από site ή από οποιονδήποτε..Δοκίμασε την απόχρωσή σου σε scrap wood πρωτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οπως και αλλοι που βρηκα δεν στελνουν Ελλαδα. Και βασικα δεν θελω μονο να μαθω που θα βρω, αλλα και την διαδικασια - primer, sealer, ντουκοχαρτα & τριψιματα κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου προτεινω ενα πολυ κατατοπιστικο και λεπτομερες βιβλιο απο StewMac

 

http://www.stewmac.com/?PCR=1%3A100%3A1030%3A10560&IID=5095&actn=changedisplaycurrency&tab=Pictures&currencyid=7

 

Kαλο διαβασμα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως και αλλοι που βρηκα δεν στελνουν Ελλαδα. Και βασικα δεν θελω μονο να μαθω που θα βρω, αλλα και την διαδικασια - primer, sealer, ντουκοχαρτα & τριψιματα κλπ

 

Είσαι απρόσεχτος... :)

 

Τσέκαρε αυτό που σου παρέθεσα έχει όλα τα βήματα για την διαδικασία με νίτρο πάτα εκεί που λέει  ReRanch 101

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού κατανοήσεις τι πρέπει να κάνεις τότε θα πούμε που θα βρεις και τα υλικά σου.

 

Στο λέω αυτό γιατί η διαδικασία με νιτρο είναι πιο επίπονη και χρονοβόρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως και αλλοι που βρηκα δεν στελνουν Ελλαδα.

 

Πριν μερικά χρόνια που χρειαζόμουν για μία κιθάρα,μου είπανε πως δεν μπορεί να σταλεί με μεταφορική "nitro" (λόγω 11/9...) και οτί με λίγα λόγια είναι αδύνατον να βρω εκτός αν πάω ο ίδιος και αγοράσω. ??? Δεν ασχολήθηκα περαιτέρω και δεν ξέρω αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο,αλλά έτσι μου έιχαν πει,εκτός αν νόμισαν οτί ήθελα...νιτρογλυκερίνη... ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί στέλνουν http://www.guitarsupplies.nl/index.php?item=&action=page&group_id=10000011&lang=EN

 

Αλλά υπάρχει και άλλος τρόπος πιο φτηνός και εξίσου καλός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά υπάρχει και άλλος τρόπος πιο φτηνός και εξίσου καλός

Και γιατί δεν του τι λές? :D

 

Αλήθεια...γιατί νίτρο?...ειδικά σε Precision

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου