Προς το περιεχόμενο

Βίντεο για youtube


RaistMagus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά

 

Έχω δύο ενδιαφέροντα πετάλια σπίτι κ σκέφτηκα να κάνω ένα A-B test και να το ανεβάσω στο youtube.

 

Η ηχογράφηση θα γίνει στο video mode μιας φωτογραφικής μηχανής, το δοκίμασα και το αποτέλεσμα είναι πολύ ικανοποιητικό.

 

Η ερώτηση μου είναι σχετικά με το πώς να επεξεργαστώ το video ώστε να πέσει η ποιότητα της εικόνας και να διατηρηθεί, όσο γίνεται, η ποιότητα του ήχου ώστε το τελικό video που θα ανέβει στο youtube να είναι μικρό και λειτουργικό. Να έχει δηλαδή καλό ήχο αλλά στοιχειώδη εικόνα (ίσα για να φαίνεται ποιο πετάλι είναι αναμένο κάθε φορά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με οποιοδηποτε πρόγραμμα επεξεργασίας video.

Εγω χρησιμοποιω το pinnacle studio για τα ευκολα (οπως αυτο) και το after effects για δυσκολα πραγματα (δεν ειναι ακριβως προγραμμα επεξεργασίας αλλα κανει και αυτο)

 

Στις ρυθμισεις οριζεις χαμιλη ποιοτητα video και καλη ηχου...

Απλο προγραμμα με φλασ αρχειο με οδηγιες.

Υπαρχουν και μικροτερου μεγεθους προγραμματα, που δεν εχω ασχοληθει... Αυτο είναι μεγαλο. Βρες παλια εκδοση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ!

 

Το ανέβασα χτες όπως ήταν, το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό και θα το αφήσω έτσι. Κάνει ένα decode και re-encode το Youtube όταν το ανεβάζεις.

 

Θα έχω υπόψιν το πρόγραμμα όμως για μελλοντικά uploads, να κόβω από το οπτικό μέρος για να μειώνεται το μέγεθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου