Προς το περιεχόμενο

Καλύτερος "clean" Ενισχυτής;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
Εντάξει δεν τρελλαίνομαι για κρυστάλλινα καθαρά' date=' τα θέλω λίγο πιο ζεστά. [/quote']

 

οκ τοτε θες να με ακουσεις;πηγαινε παιξε με τον bassman 4 x 10 tweed ltd και πες μου μετα πως σου φανηκε.απο οτι καταλαβα τα blackface καθαρα σου ακουγονται πολυ hi-fi ετσι οπως τα λες...

ακουσε τον και θα με θυμηθεις..εκει να δεις ογκος απο τα 4 10ιντσα και "ζεστασια" 8) συγχρονως..αυτος ο ενισχυτης απλα δεν υπαρχει (ειδικα σε σχεση με την τιμη του..1135€ αν θυμαμαι καλα...)

ελπιζω να βρω κανα matchless να την δοκιμασω αλλα δυσκολο... :cry:

 

Έχει φέρει ο Διαμαντόπουλος στη Σόλωνος έναν DC 30...αν κάποια στιγμή περνάς από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Χωρίς να είμαι ειδικός μιας και παίζω μόνο με ένα ενισχυτή εδώ και 4 χρόνια, τον γουστάρω, έχω βρει τον ήχο που θέλω και δεν την ψάχνω πλέον, πριν κάποιο καιρό άκουσα τον Mesa/Boogie Single Rectifier και μου άρεσε!

 

Βέβαια πρόκειται για κεφαλή και όχι combo και ο ήχος του εξαρτάται και από την καμπίνα που θα χρησιμοποιηθεί. Έχει ένα μόνο κανάλι και μάλιστα απίστευτα καθαρό και ευκρινές τουλάχιστον σε σχετικά χαμηλές εντάσεις. Από το 6-7 και πάνω ο ήχος έσπαγε προς ένα "ζεστό" overdrive αλλά δεν έχανε την ευκρίνειά του. Γενικά μου έκανε πολύ καλή εντύπωση σαν ενισχυτής για όσους ψάχνουν "κρυστάλλινα" καθαρά.

 

Επίσης από καλό φίλο κιθαρίστα και ηχολήπτη (αν έχει κάποια σημασία αυτό) άκουσα πολύ καλά λόγια για τον Engl Sovereign.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου