Προς το περιεχόμενο

ES-335 project


E.G.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οπως εχω πει και στον Ηλια αυτη την ιστορια θα την πω και εδω Δημοσια για να καταλαβετε τι παιζεται γενικοτερα με τα πανηγυρια (επειδη αναφερθηκε οχι οτι δεν το ξερετε ολοι (το τι παιζεται) αλλα κουβεντα να γινεται) ;D

 

Στο χωριο μου (ακους govanmaniac και bouzoukleri ?) καθε χρονο γινεται 1 διημερο πανηγυρι,εκει μαζευεται καθε καρυδιας καρυδι - και σε μια δοση σε ενα λαικο σχημα εκανα τον ηχο - ανεβαινει ο ντραμερ check - ανεβαινει ο μπασιστας - check - ανεβαινουν οι τραγουδιαρες και ο τραγουδιαρης - check - μπουζουκι - check - αρμονιο - check -  κιθαρα ? που ειναι ο κιθαριστας ρε παιδια ? (ρωταω τις τραγουδιαρες) "ααααα λεει θα ερθει σε 10 λεπτακια" "αυτος δεν χρειαζεται check" "απλως ανεβασε τον επανω και φυγαμε" ::) ::) καγκελο ο δικος σου - καλα λεω απο μεσα μου εσεις μου το ειπατε....

σκαει μυτη που λετε και ο κιθαριστας και βλεπω εναν αθιγγανο με μια hardcase......

cool τυπος ο κιθαριστας  ;D

ανεβαινει επανω στο παλκο και ανοιγει την θηκη και μου πεταει ενα καλωδιο προς το μερος μου 10 μετρα - και μου λεει το αμιμητο "κοτσαρε με στο μασινι και δωσμου πριμα"  ::) ::) ::)

οοοοκκκκκ

με το που βλεπω την κιθαρα σκαλωσα ασχημα - λεω δεν παιζει.....κοιταω στο headstock...."ελα παναγια μου"

παω κοντα και του λεω..."φιλε μου τι κιθαρα ειναι αυτη ?" "ξερω γω ? μια φτηνη που εχω για την δουλεια"

 

και το οργανο ηταν αυτο

http://www.thomann.de/gr/gibson_bb_king_lucille.htm

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 117
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τι νομίζεις θα του γιάλυζε του τύπου?

Τα χρυσά που φοράει πάνω της και για να φαίνονται καλύτερα σε μαυρο φόντο! Κατι σαν χρυσό δοντάκι..

  Του έδωσες πρίμα του ανθρώπου?

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο sinner πετυχε ακριβως την εκφραση μου  ;D ;D

 

Τι νομίζεις θα του γιάλυζε του τύπου?

Τα χρυσά που φοράει πάνω της και για να φαίνονται καλύτερα σε μαυρο φόντο! Κατι σαν χρυσό δοντάκι..

  Του έδωσες πρίμα του ανθρώπου?

δεν το ειχα σκεφτει ετσι να σου πω την αληθεια χααχαχα - 3 κιλα πριμα του εδωσα  ;D

 

παντως περα απο την πλακα - καταλαβαινω ως ενα βαθμο γιατι παιζουν πολλοι με 335 σε λαίκα - εχει ωραια χροια και γλυκο tone

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει ωραια χροια και γλυκο tone

 

Ειναι "καθαρες" (χωρις τουαγκ),  χτυπανε δυνατες μουργκανιες (μπασσαδουρες) λογω διπλων μαγνητων, και ειναι μεγαλες (να φαινονται)  ;D

Μου κανει εντυπωση το "μαυρο",  :o συνηθως με κοκκινες παιζουν (σημαδουρες  ;D)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι "καθαρες" (χωρις τουαγκ),  χτυπανε δυνατες μουργκανιες (μπασσαδουρες) λογω διπλων μαγνητων, και ειναι μεγαλες (να φαινονται)  ;D

 

Αυτο ακριβως (ναι, ΚΑΙ το οτι ειναι μεγαλες και φαινονται).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

α ρε Ηλια τωρα ειδα το ποστ με τις φωτο ολοκληρωμενη,τι ειναι τουτο ρε συ?την ειχα δει οταν ηταν αβαφτη αλλα δεν περιμενα οτι θα γινοταν τοοοοοοσο ομορφη.απο ηχο τελεια και απο ομορφια δεν το συζητω.την επομενη φορα που θα τα πουμε θελω να ριξω μια πενια.πωωωωωωωωωω αρρωστησα.καλα εγραψες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την επομενη φορα που θα ερθεις θα τις εχω ολες στο σπιτι. πρεπει να τις συμαζεψω γιατι μαλλον θα κανουμε εκθεση οι ερασιτεχνες οργανοποιοι. ετσι θα τις δοκιμασεις ολες  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου