Προς το περιεχόμενο

ES-335 project


E.G.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε μάγκα ειλικρινά σε θαυμάζω, ειδικά για την υπομονή σου να κάτσεις και να κάνεις μια τέτοια κατασκευή. Αν και συμφωνώ ότι έπρεπε να την κάνεις ολόμαυρη, πάω πάσσο αναλογιζόμενος τι τράβηξες για να την φτιάξεις, υπολογίζοντας και τα ράβε-ξήλωνε. Αλήθεια γιατι αποφάσισες να βάλεις χορδιέρα και όχι την γέφυρα που φοράει κανονικά η 335?

 

Σου μιλά ένας άνθρωπος που είναι παντελώς άσχετος με την κατασκευή οργάνων και τις επισκευές. Αλλα παρακολουθώ με μεγάλο ενδιαφέρον όλα τα θέματα με κατασκευές που ανεβαίνουν στο φόρουμ και αυτό είναι απο τα πιο ενδιαφέροντα.

 

Αλήθεια δεν θα ήταν καλύτερα να κάνουμε μια υποκατηγορία με κατασκευές και να τα μαζέψουμε όλα εκει? κάτι μου λέει ότι θα έχουμε και συνέχεια.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 117
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ευχαριστω για τα καλα σου λογια, χρειαζονται και αυτα για να περνουμε κουραγιο και να συνεχιζουμε. επειδη εχω μια λες πολ με κανονικη γεφυρα ειπα να βαλω χορδιερα ετσι για την αλλαγη, μου αρεσε οπτικα. οσο για την υποκατηγορια με τις κατσκευες εχει ειπωθει και μαλλον θα γινει, αν θυμαμαι καλα το ειχε πει ο yameth. οσο για συνεχεια, θα εχουμε μπολικη, να φανταστεις εχω ξυλα για 60 ταστιερες  ;D . μετα απο πολλα αποτυχημενα χομπυ (και πολλα πεταμενα λεφτα) βρηκα αυτο που με γεμιζει και με ευχαριστει πραγματικα. υγεια να υπαρχει και θα φτιαξουμε πολλα ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο πολλα αποτυχημενα χομπυ (και πολλα πεταμενα λεφτα) βρηκα αυτο που με γεμιζει και με ευχαριστει πραγματικα. υγεια να υπαρχει και θα φτιαξουμε πολλα ακομα.

στο εύχομαι και εγώ:το ότι σε γεμίζει και σε ευχαριστεί, φαίνεται και στα αποτελέσματα της δουλειάς σου. Και πάλι ευχαριστούμε που μοιράζεσαι μαζί μας τα βήματα της διαδικασίας που ακολουθείς και τις γνώσεις σου.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευγε!

Εμενα παντως μ αρεσει πολυ αυτο το χρωμα.Δεν το λες sunburst αλλα εχει καμια

σημασια?Ειναι πολυ ομορφο.Το προτιμω απ το σκετο μαυρο-γουστα ειν αυτα βεβαια.

Συνεχισε το γιατι περα απο σενα αρεσει και σ εμας αυτο που κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευγε!

Εμενα παντως μ αρεσει πολυ αυτο το χρωμα.Δεν το λες sunburst αλλα εχει καμια

σημασια?Ειναι πολυ ομορφο.Το προτιμω απ το σκετο μαυρο

Κι εγώ! ;)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αισθάνομαι την ανάγκη να σε συγχαρώ πρώτον για την κιθάρα αυτή καθαυτή που είναι άψογη και θα κούγεται σίγουρα τζάμι...και δεύτερον για την ΥΠΟΜΟΝΗ σου...

 

δεν ξέρω πόσα καντήλια θα είχα κατεβάσει αν τα περνούσα εγώ....!!!! ...δεν φημίζομαι για την υπομονή μου....Το πιθανότερο θα ήταν να την είχα πετάξει απο το μπαλκόνι μαζί με τα συρματα και τα σχοινακια!!!

 

και πάλι ενα τεράστιο ΕΥΓΕ

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταστική η κιθάρα!!!!Πολλά συγχαρητήρια φίλε!!Θα συμφωνήσω και εγώ για το χρώμα, είναι πολύ καλό όπως είναι!!

I can change one note and make you cry

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το χρώμα γλύκανε με τα ηλεκτρικά πάνω της!

 

Θέλουμε sound clips!!!

 

Ένα τεράστιο μπράβο κι από μένα ,respect!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι να το κανονισουμε. παντως σημερα επιχειρησα να περασω τα ηλεκτρικα. μανικι η υποθεση. δεν ειχα προβλεψει οτι τα long pots που πηρα στις ακρες δεν χωρανε να στριψουν για να μπουν στην τρυπα, δεν εχει το απαραιτητο παχος η κιθαρα. θα κατσω αυριο με καθαρο μυαλο και θα προσπαθησω να βρω λυση. αν και βλεπω να ανοιγω στο τελος καμια τρυπα στην πισω πλευρα και να τελειωνει το θεμα  ;D

 

να ρωτήσω κάτι μπορεί να είναι κ βλακεία!! αν ετοίμαζες τ ηλεκτρικά κ τα έβαζες πριν κολλήσεις τ καπάκι δεν θα ήταν ποιο εύκολο?

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου