Προς το περιεχόμενο

ES-335 project


E.G.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το βερνίκι έχει πέσει πολύ ωραία,τι χρησιμοποιείς?

αυτη την φορα δεν εμπλεξα με νιτρο, εβαλα πολυουρεθανης το στιλπνο της vernilac 2 συστατικων. επειδη δεν γραφει το κουτι για αραιωση, μετα απο πολλες αστοχες προσπαθειες σε διαφορα project ειδα οτι θελει αρκετη αραιωση για να πεσει ωραια. ουτε πορτοκαλι μου εκανε ουτε να μενει σαν στεγνο χωρις να γυαλιζει οπως αλλες φορες. πιστευω οτι βρηκα την συνταγη. αφου σκεφτομαι να μην κανω καθολου sand and buff. η γυαλαδα ειναι απιστευτη, δεν φαινεται καλα στην φωτογραφια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 117
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Η πολυουρεθάνη που χρησιμοποίησες ειναι πρώτη επιλογή τουλάχιστον σε αυτούς που βάφουν μπουζούκια για επάγγελμα, με λιγότερα χέρια δίνει στιλπνότητα καί αν είσαι μάστορας και το κατέχεις δεν χρειαζεται γυάλισμα με αλοιφές , ξεμπερδεύεις γρηγορότερα άσε που στεγνώνει σημαντικά πιο γρήγορα και έχεις το όργανο σου πιο γρήγορα στα χέρια σου για τη πολυπόθητη πρώτη δοκιμή!!!

Περιμένουμε νεα!

 

Υγ. Φυσικά και δεν ειναι ευκολη στη κατασκευή η 335, το όργανο αυτό θα ακούγεται υπέροχα ΣΑΝ μια ES 335.

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουκλα ειναι!

Δεν χρειαζεται να τη πας στο δάσκαλο σου, θα τις φερεις εδω να τις ακουσουμε,μαζι με την tele σου και άλλες 4-5 διπλοπήνιες που έχω σε τρεις διαφορετικούς λαμπάτους, ελπίζω να φτάνουν.

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι να το κανονισουμε. παντως σημερα επιχειρησα να περασω τα ηλεκτρικα. μανικι η υποθεση. δεν ειχα προβλεψει οτι τα long pots που πηρα στις ακρες δεν χωρανε να στριψουν για να μπουν στην τρυπα, δεν εχει το απαραιτητο παχος η κιθαρα. θα κατσω αυριο με καθαρο μυαλο και θα προσπαθησω να βρω λυση. αν και βλεπω να ανοιγω στο τελος καμια τρυπα στην πισω πλευρα και να τελειωνει το θεμα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεψου το πρώτα, τα long pots εχουν τπτ διακοπτες? γιατι δεν βαζεις απλά 500κ ? εκτος αν σκάψεις την κατω πλευρά του bridge μαγνήτη και περάσουν όλα απο κεί αλλα μάλλον παλι δεν θα χωράει να στρίψει.

  Προσωπικά έχω καταργήσει το δευτερο ζευγάρι pots και τα δουλεύω με ένα volume και ένα tone γιατί πανω στο ζόρι κάποιου live θέλω μονο τα απαραίτητα.

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου