Προς το περιεχόμενο

Gibson Les paul Trad. Pro


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα η αποψη μ στο θεμα ειναι να παρεις αυτο π σκεφτεσαι πως θα σ ευχαριστησει. Απο θεμα ηχου λαμβανοντας υποψη οτι θα παιζεις μεταλ πιστευω οτι κιθαρα κ να παρεις με hot μαγνητες σ εναν hi gain ενισχυτη θα ακουγεται καλα. Ασε π πιστευω οτι δν θα παιξει η κιθαρα κανενα ρολο στον ηχο παρα μονο οι μαγνητες κ ο ενισχυτης.... Αρα θες κατι το οποιο να σε γεμιζει σαν οργανο εμφανησιακα κ σε θεμα playability κ θες απ οτι καταλαβα κ το mojo.... Αρα γνωμη μ να βρεις τα specs π θες κ να βρεις κ μια gibson οπως θες με τα specs αυτα κ τα χρωματα κλπ π θες... δεν βλεπω κατι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εμενα η αποψη μ στο θεμα ειναι να παρεις αυτο π σκεφτεσαι πως θα σ ευχαριστησει. Απο θεμα ηχου λαμβανοντας υποψη οτι θα παιζεις μεταλ πιστευω οτι κιθαρα κ να παρεις με hot μαγνητες σ εναν hi gain ενισχυτη θα ακουγεται καλα. Ασε π πιστευω οτι δν θα παιξει η κιθαρα κανενα ρολο στον ηχο παρα μονο οι μαγνητες κ ο ενισχυτης.... Αρα θες κατι το οποιο να σε γεμιζει σαν οργανο εμφανησιακα κ σε θεμα playability κ θες απ οτι καταλαβα κ το mojo.... Αρα γνωμη μ να βρεις τα specs π θες κ να βρεις κ μια gibson οπως θες με τα specs αυτα κ τα χρωματα κλπ π θες... δεν βλεπω κατι αλλο.

 

Ετσι ειναι... τον ηχο θα τον φτιαξω... εν τω μεταξυ οι burtsbuckers ειναι καλοι μαγνητες και πολλοι ευελικτοι... Οποτε δεν ειναι εκει το θεμα...Παντως το ζητουμενο δεν ειναι να παιζω μονο μεταλ...

 

Η ποιοτητα κατασκευης με ενδιαφερει περισσοτερο... γιατι στις φωτο ολες καλες φαινονται... Αν καποιος εχει δοκιμασει θα ξερει να μου πει περι τουτου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ποιοτητα κατασκευης με ενδιαφερει περισσοτερο... γιατι στις φωτο ολες καλες φαινονται... Αν καποιος εχει δοκιμασει θα ξερει να μου πει περι τουτου...

 

Αυτο πιστευω πρεπει να το δεις εσυ. Γιατι για τον καθενα η ποιοτητα εχει διαφορετικα στανταρ... Εγω πχ εχω μι rg2550z κ για μενα η κιθαρα ειναι απλα τελεια... για καποιον αλλο δν ξερω αν δεν του αρεσει κατι αλλα εμενα με γεμιζει απολυτα κ δν βλεπω καποιο ψεγαδι σε θεμα ποιοτητας... κ ας κανει 1000 κ οχι 3000ε π κανουν καποιες lespaul. Κ στο θεμα των lespaul τωρα επειδη κ μενα μ αρεσει σαν κιθαρα κ το εχω σκεφτει εχω καταληξει οτι οταν καποια στιγμη θα εχω τα χρηματα να παρω μια θα παρω την ltd-ec 1000 (ουτε καν eclipse) γιατι απλα ειναι ακριβως τα specs π θελω κ μ αρεσει αρκετα κ εμφανησιακα. Για το θεμα ποιοτητα τωρα για μενα μ φαινεται απιθανο να δωσεις πανω απο 700-800 ευρω για μια κιθαρα κ να μην ειναι ποιοτικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα η αποψη μ στο θεμα ειναι να παρεις αυτο π σκεφτεσαι πως θα σ ευχαριστησει. Απο θεμα ηχου λαμβανοντας υποψη οτι θα παιζεις μεταλ πιστευω οτι κιθαρα κ να παρεις με hot μαγνητες σ εναν hi gain ενισχυτη θα ακουγεται καλα. Ασε π πιστευω οτι δν θα παιξει η κιθαρα κανενα ρολο στον ηχο παρα μονο οι μαγνητες κ ο ενισχυτης....

 

Ετσι ειναι... τον ηχο θα τον φτιαξω...

 

Άρα, τα long-short tennon, chambered-unchambered body, δεν θα πρέπει να σε ενδιαφέρουν καθόλου.

 

Απο πρακτικής άποψης μάλιστα θα έλεγα οτι ένα chambered όργανο είναι χίλιες φορές προτιμότερο απο μία άγκυρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα, τα long-short tennon, chambered-unchambered body, δεν θα πρέπει να σε ενδιαφέρουν καθόλου.

 

Απο πρακτικής άποψης μάλιστα θα έλεγα οτι ένα chambered όργανο είναι χίλιες φορές προτιμότερο απο μία άγκυρα...

 

Eνταξει κοιτα , οταν ειναι να δωσει καποιος τοσα χρηματα , κοιτας να παρεις το καλυτερο... Καποια στιγμη θα μου χρειαστουν και τα λονγκ τενον και ολα...

 

Αν ειναι δυνατον , ναι τα θελω ολα τα καλα χαρακτηριστικα και ας μην τα χρειαζομαι προς το παρον... Επενδυση θα κανω , οχι αρπαχτη για 2 χρονια... Ετσι το βλεπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο πρακτικής άποψης μάλιστα θα έλεγα οτι ένα chambered όργανο είναι χίλιες φορές προτιμότερο απο μία άγκυρα...

 

Και απο ηχητικης,προσωπικα οι chambered Les Paul μου αρεσουν πολυ περισσοτερο απο τις non chambered.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επενδυση θα κανω , οχι αρπαχτη για 2 χρονια... Ετσι το βλεπω...

Mε 1500 ευρώ, δεν κάνεις επένδυση, απλά παίρνεις μία καλή κιθαρούλα...Άλωστε αν μαζέψουμε όλες τις ερωτήσεις σου για αγορές εδώ μέσα...σε έχω για 500.000 ευρώ περίπου ;D...έτσι το βλέπω

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε 1500 ευρώ, δεν κάνεις επένδυση, απλά παίρνεις μία καλή κιθαρούλα...Άλωστε αν μαζέψουμε όλες τις ερωτήσεις σου για αγορές εδώ μέσα...σε έχω για 500.000 ευρώ περίπου ;D...έτσι το βλέπω

 

Aγαπητε μου ολα οσα εχω ρωτησει κατα καιρους σιγα σιγα τα αποκταω...

 

Προσφατα απεκτησα την απιστευτη ibanez rg3620 ... Οποτε δεν ρωταω για να ρωταω...

 

Εχω πουλησει ολες τις μετριες και εχω κρατησει καποιες κιθαρες αξιας για τα δικα μου δεδομενα... Ετσι θα συνεχισω... ;) Ετσι το ξαναβλεπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος!

 

Φτανει μονο να μην στις φορολογησουν αυτοι οι αλητες της ΕΕ! ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποια μερα πραγματικα το πιστευω οτι ο Αρης θα εχει ΜΙΑ κιθαρα... με την οποια το πιο heavy πραγμα που θα παιζει θα ειναι Coldplay. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου