Προς το περιεχόμενο

Αυπνιες.....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλοι θέλουν να γίνουν καλοπληρωμένοι επιστήμονες στην Ελλάδα.... γι'αυτό τούτος ο τόπος πάει απο το κακό στο χειρότερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οι ρίζες στα προβλήματα της παιδείας είναι πολύ βαθειές. Με τα αιτήματα αυτά πλέον έχω καταλήξει να μη συμφωνώ σε ένα βαθμό. Παρ΄όλα αυτά καταλαβαίνω και δικαιολογώ τα παιδιά, τα οποία κάνουν την επανάστασή τους, όπως την κάναμε και μεις στις μέρες μας. Όσοι την κάναμε βέβαια, διότι, από ότι φαίνεται, κάποιοι γεννήθηκαν διαβάζοντας Ακρόπολη.

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι θέλουν να γίνουν καλοπληρωμένοι επιστήμονες στην Ελλάδα.... γι'αυτό τούτος ο τόπος πάει απο το κακό στο χειρότερο...

 

Δίκιο έχεις. Εγώ με τον φιλο μου τον mentalvortex θέλουμε κάποια στιγμή να κάνουμε μελισσια. Και γουστάρουμε με αυτό. Και ρωτάω, για ποιο λόγο να θεωρούμαι κατώτερος επειδή δεν θα είμαι επιστήμονας?

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι θέλουν να γίνουν καλοπληρωμένοι επιστήμονες στην Ελλάδα.... γι'αυτό τούτος ο τόπος πάει απο το κακό στο χειρότερο...

 

Δίκιο έχεις. Εγώ με τον φιλο μου τον mentalvortex θέλουμε κάποια στιγμή να κάνουμε μελισσια. Και γουστάρουμε με αυτό. Και ρωτάω' date=' για ποιο λόγο να θεωρούμαι κατώτερος επειδή δεν θα είμαι επιστήμονας?[/quote']

 

μη με εκθετεις ρε μπροστα σε τοσο κοσμο!!! :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι θέλουν να γίνουν καλοπληρωμένοι επιστήμονες στην Ελλάδα.... γι'αυτό τούτος ο τόπος πάει απο το κακό στο χειρότερο...

 

τωρα ρε παιδια υπαρχει λογικος ανθρωπος που θα συμφωνησει με τον απο πανω?Καλα ρε μεγαλε,αυτη η χωρα εχει τρεις € για να δωσει για εξοπληστικα προγραμματα και για πολεμικους σκοπους σε Ιρακ Γιουγκοσλαβια Αφγανισταν και αλλες Νατοικοκτατουμενες περιοχες.Ασε τα χαρισμενα λεφτα στους επιχειρηματιες κατοχους ποδοσφαιρικων ομαδω και βιομηχανους κολωσους.Μονο στην ερημη παιδεια δεν θελουν να δωσουν λεφτα?Και οχι μονο δεν θελουν να δωσουν αλλα θελουν να βγαλουν κι ολας μετατρεποντας την σε επιχειρηση.Αλλωστε οι αποφασεις της Μπολονια ακριβως για αυτο στοχευουν

φτηστε το κουτοχορτο πια

P>ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΛΑΝΕ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ

ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΕΙΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι θέλουν να γίνουν καλοπληρωμένοι επιστήμονες στην Ελλάδα.... γι'αυτό τούτος ο τόπος πάει απο το κακό στο χειρότερο...

 

τωρα ρε παιδια υπαρχει λογικος ανθρωπος που θα συμφωνησει με τον απο πανω?Καλα ρε μεγαλε' date='αυτη η χωρα εχει τρεις € για να δωσει για εξοπληστικα προγραμματα και για πολεμικους σκοπους σε Ιρακ Γιουγκοσλαβια Αφγανισταν και αλλες Νατοικοκτατουμενες περιοχες.Ασε τα χαρισμενα λεφτα στους επιχειρηματιες κατοχους ποδοσφαιρικων ομαδω και βιομηχανους κολωσους.Μονο στην ερημη παιδεια δεν θελουν να δωσουν λεφτα?Και οχι μονο δεν θελουν να δωσουν αλλα θελουν να βγαλουν κι ολας μετατρεποντας την σε επιχειρηση.Αλλωστε οι αποφασεις της Μπολονια ακριβως για αυτο στοχευουν

φτηστε το κουτοχορτο πια[/quote']

 

Α ρε Παπαρηγα...θαυμασε τους κλωνους σου...... :D :D :D

Αν καποιοι ...τουλαχιστον αφελεις θα τους χαρακτηρισω εγω...βλεπουν επανασταση στις κινητοποιησεις των φοιτητων τοτε μαλλον σε σπασμενο καθρεφτη κοιτανε και μαλλον εχουν μπερδεψει τον Τσε Γκεβαρα με τον Ραμπο.... :D :D

Ακου εκει...επανασταση.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι θέλουν να γίνουν καλοπληρωμένοι επιστήμονες στην Ελλάδα.... γι'αυτό τούτος ο τόπος πάει απο το κακό στο χειρότερο...

 

τωρα ρε παιδια υπαρχει λογικος ανθρωπος που θα συμφωνησει με τον απο πανω?Καλα ρε μεγαλε' date='αυτη η χωρα εχει τρεις ¤ για να δωσει για εξοπληστικα προγραμματα και για πολεμικους σκοπους σε Ιρακ Γιουγκοσλαβια Αφγανισταν και αλλες Νατοικοκτατουμενες περιοχες.Ασε τα χαρισμενα λεφτα στους επιχειρηματιες κατοχους ποδοσφαιρικων ομαδω και βιομηχανους κολωσους.Μονο στην ερημη παιδεια δεν θελουν να δωσουν λεφτα?Και οχι μονο δεν θελουν να δωσουν αλλα θελουν να βγαλουν κι ολας μετατρεποντας την σε επιχειρηση.Αλλωστε οι αποφασεις της Μπολονια ακριβως για αυτο στοχευουν

φτηστε το κουτοχορτο πια[/quote']

 

Φίλε μου, μπορείς να μου εξηγήσεις ποιόν συσχετισμό μπόρεσες να κάνεις μεταξύ αυτού που παρέθεσες και των δικών σου σκέψεων; Συμφωνώ ότι η παιδεία είναι σε δυσχερή θέση στον προϋπολογισμό του κράτους αλλά αυτό τι σχέση έχει με το γεγονός ότι όλοι θέλουν να γίνουν επιστήμονες; :?

 

Υ.Γ. Είμαι φοιτητής και σε πολλά σημεία αντίθετος με το νέο νομοσχέδιο. Σε κάποια όμως υπέρ. :wink:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wasted_sunsets ούτε κι εγώ συμφωνώ με όλα... Πέφτω απο τα σύννεφα διαβάζοντας ΤΟΣΟ συντηρητικές απόψεις από μουσικούς. Δημοκρατία όμως έχουμε και ο καθένας μας μπορεί να εκφράζεται με τον πιο προοδευτικό ή με τον πιό φασιστικό τρόπο, διαλέγει ότι του ταιριάζει.

(konu57 άψογη η ιδέα σας!!! Εγώ μαζεύω χρήματα να φτιάξω ένα θερμοκήπειο για να καλλιεργώ διάφορα λουλούδια!)

aljam άσχετο τελείως...

antouan_z σαφώς και ΔΕΝ πρόκειται για επανάσταση, δεν το συζητάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μεγαλη μου αδυναμια απο ολους τους drummer εδω στο νοιζ εννοειται οτι ειναι ο harris.

 

Ευχαριστώ ρε Τάκη! Τα αισθήματα είναι αμοιβαία. :-)

(Κοίτα τώρα' date=' με τι ταχύτητα θα σκάσει το σχόλιο του antouan!)

 

Για τα πανεπιστήμια: Το στυλάκι του ΚΚΕ έχει κάνει μεγάλη ζημιά, αφού αν πει κανείς δύο τρία πράγματα που προσεγγίζουν αυτό το ύφος, αμέσως γίνεται γραφικός γιατί όντως η προπαγάνδα του ΚΚΕ είναι γραφική μέχρι αηδίας. Λοιπόν, χωρίς να μπω σε λεπτομέρειες, η άποψή μου είναι ότι όντως η συντριπτική πλειοψηφία των ανώτατων σχολών έχουν το μαύρο τους το χάλι. Η κατάργηση του πανεπιστημιακού ασύλου είναι απαράδεκτη, αλλά μην παραμυθιαζόμαστε ότι τα πανεπιστήμια παράγουν ελεύθερη σκέψη και προάγουν τη γνώση. Στην πλειοψηφία τους παράγουν ειδικότητες (που έλεγε και ο Πιλάλας), και μάλιστα περιορισμένων ικανοτήτων. Τα ιδιωτικά πανεπιστήμια δεν έχουν βασικό στόχο να αναβαθμίσουν το επίπεδο της εκπαίδευσης, αλλά να κρατήσουν το συνάλλαγμα στην Ελλάδα, και ενδεχομένως να φέρουν και ξένο. Αν η (εκάστοτε) κυβέρνηση θέλει Χάρβαρντ και MIT στην Αθήνα, να σκιστεί να αναβαθμίσει το Μετσόβειο. Τι θα πει που θα βρει τα κονδύλια; Αυτή είναι η δουλειά της, και όχι να μετατρέπει τους φοιτητές σε κομματόσκυλα. Και για τους φοιτητές που [i']έχουν[/i] μεταλλαχθεί σε κομματόσκυλα: Μην σκάτε που η σχολή σας δεν είναι πηγή προηγμένης σκέψης και γνώσης. Ούτως ή άλλως δεν θα είχατε ελπίδες να την (κατα)λάβετε.

 

Για τις αϋπνίες: Παίζω όσο πιο δυνατά μπορώ την εισαγωγή του When the Levee Breaks, και μετά κοιμάμαι μια χαρά στο τμήμα!

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝΤΟΥΑΝ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ

ΓΙΑ ΚΙΝΗΜΑ ΜΙΛΑΜΕ.ΠΟΘ ΕΙΔΕΣ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ

ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΤΣΟΝΤΕΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΙΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙΣ ΤΟ ΡΗΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ Η ΜΑΛΑΚ*Α ΤΥΦΛΩΝΕΙ

P>ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΛΑΝΕ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ

ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΕΙΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου