Προς το περιεχόμενο

Αυπνιες.....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν και ο Wow! άφησε να εννοηθεί παραπάνω ότι θα ήταν δίκαιο ο Slash να έχει την τελευταία λέξη' date=' με αφορμή το τελευταίο του post δεν μπορώ παρά να κάνω μια παρατήρηση που έχει διαφύγει -και κατά συνθήκη 'διαφεύγει'- [b']από όλους μας.[/b]

 

Εδώ δεν μιλάμε για Παιδεία. Εδώ μιλάμε για επαγγελματική εκπαίδευση και αποκατάσταση. Ο καημός του κάθε γονιού είναι ο γιος του ή η θυγατέρα του να γίνουν 'υψηλά αμοιβόμενοι επιστήμονες' με 'πρόσωπο' στην κοινωνία. Και αυτή η προδιεγεγραμμένη πορεία γίνεται συνείδηση στους νέους από τα γυμνασιακά χρόνια κιόλας.

 

Ας διαχωριστεί το σύστημα των εξετάσεων από την εισαγωγή στην Ανώτερη/Ανώτατη (ηλίθιος διαχωρισμός) 'Παιδεία', και θα σας πω εγώ ποιος θα βγει στο δρόμο να διαμαρτυρηθεί.

 

Όλα για το (στενόμυαλο και ακραία μικροαστικό) συμφέρον.

 

Όταν δω παιδιά στο δρόμο να διαμαρτύρονται γιατί στα σχολεία δεν διδάσκονται περισσότερη Μουσική, Λογοτεχνία, Ζωγραφική και λοιπές Καλές Τέχνες, γιατί δεν τα πηγαίνουν εκδρομές κάθε εβδομάδα σε χώρους Πολιτισμού (εντός και εκτός Ελλάδας), γιατί δεν τους δίνουν τη δυνατότητα και τα εφόδια να εκφράζονται μέσα από το χώρο του σχολείου όπως αυτά επιθυμούν, μέχρι να δω διαμαρτυρίες που δεν υπάρχουν όλα αυτά που στοιχειοθετούν την πραγματική Παιδεία, θα βλέπω τις 'καταλήψεις' και τις λοιπές μπούρδες όπως όλες τις κινητοποιήσεις που κάνουν οι διάφορες συντεχνιακές παρεούλες.

 

 

Αυτη την στιγμη οφειλω να πω φιλε μου πως ζωγραφισες....και σε αυτο που λεω δεν υπαρχει κανενα στοιχειο ειρωνιας!!!!Δεν υπαρχεις....!!!! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν δω παιδιά στο δρόμο να διαμαρτύρονται γιατί στα σχολεία δεν διδάσκονται περισσότερη Μουσική' date=' Λογοτεχνία, Ζωγραφική και λοιπές Καλές Τέχνες, γιατί δεν τα πηγαίνουν εκδρομές κάθε εβδομάδα σε χώρους Πολιτισμού (εντός και εκτός Ελλάδας), γιατί δεν τους δίνουν τη δυνατότητα και τα εφόδια να εκφράζονται μέσα από το χώρο του σχολείου όπως αυτά επιθυμούν, μέχρι να δω διαμαρτυρίες που δεν υπάρχουν όλα αυτά που στοιχειοθετούν την πραγματική Παιδεία, θα βλέπω τις 'καταλήψεις' και τις λοιπές μπούρδες [b']όπως όλες τις κινητοποιήσεις που κάνουν οι διάφορες συντεχνιακές παρεούλες[/b].

 

+1.000.000

 

Αλλά δυστυχώς ορισμένοι βλέπουν με γυαλιά και παρωπίδες και συνέχεια ψάχνουν να βρουν κόμματα και προπαγάνδες πίσω από τα πάντα...Ο Abraxas τα είπε όλα με τη μια...Ανοίξτε τα μάτια σας και δείτε πως παίζουν το παιχνίδι στις πλάτες σας όλες οι "παρεούλες"... δεξιές, αριστερές και σοσιαλιστικές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω έκλεισε το αίσια το θέμα της παιδείας.. με συμφωνία των παρατάξεων :) αλλά δεν βλέπω άλλους άυπνους απόψε :-(

Εγώ συνήθως έπαιζα στα πλήκτρα μου (με ακουστικά) όταν δεν είχαν ύπνο αλλά πρίν κάποιες μέρες είχα παρατήρηση από τους από πάνω οτι ακούγομαι.. κι όχι μόνο αυτό, αλλά είπαν να μην βάζω τουμπερλέκια να χτυπάνε τέτοιες ώρες! 8O :) Δεν ξέρω πόσο δυνατά χτυπούσα τα πλήκτρα αλλά περίεργο μου φάνηκε :roll:

Τέλος πάντων..στο περι ανέμων και υδάτων είναι λογικό πάντως να ξεφεύγουμε από το θέμα.. αλλιώς δεν θα ήταν περί ανέμων.. :wink: :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ επιμένω να είμαι άυπνος και μιας και το θέμα είναι αυπνίες και είμαι και εντός θέματος συνεχίζω σταθερά... και σήμερα :P Μάλλον με ενοχλεί η ζέστη σήμερα... :( Εσείς πως τη βγάζετε; έχετε κλιματιστικό και κοιμάστε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι σκέφτομαι να την βγάλω στο στούντιο όλο το καλοκαίρι... εκεί υπάρχει κλιματιστικό... σπίτι μου όχι... :(

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου