Προς το περιεχόμενο

Αυπνιες.....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αντε ρε κουκουεδες' date='βρομωπασοκοι,σκατοδεξιοι.

Αν δεν απαντήσει κανένας σημαίνει πως λυθηκε το πρόβλημα της αυπνιας[/quote']

 

Εγώ είμαι Χρυσαυγίτης, γιατί με αφήνεις απ' έξω; :lol: :lol: :lol:

 

Όπως καταλάβατε, δεν λύθηκε το πρόβλημα ακόμα... 8)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι μου τη χαλάς?εσείς οι χρησαυγίτες πρεπει να παίρνετε το χαπι σας.

εγω απλα δεν κοιμάμαι γιατι είμαι τεμπέλης άεργος κι ελπίζω να μην μισήσετε γι' αυτό.Κατι τετοιο θα ήταν ρατσισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον οπως λεει και η παροιμια

 

δουλεια δεν ειχε ο διαολος γ...... τα παιδια του

 

κοφτε τους φραπεδες (και για μενα μιλαω) γιατι μυριζομαι αυπνιες 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Slash' date=' πάντως δεν είναι τυχαίο ότι το θέμα για τις αϋπνίες το ξεκινά ένας... φοιτητής, ο οποίος προφανώς δεν εργάζεται αλλά θεωρεί ως "έργο" της ημέρας την συμμετοχή του στην κατάληψη.

 

Σε διαβεβαιώνω ότι όλοι όσοι εργάζονται, δεν έχουν κανένα πρόβλημα να κοιμηθούν το βράδυ... αλλά ακόμη και έτσι, μερικές φορές δεν κοιμούνται διότι έχουν ακόμη πολλά πράγματα να κάνουν.

 

Το εκπαιδευτικό σύστημα (το οποίο τόσο πολύ σε ενδιαφέρει το να μην αλλάξει) φτιάχνει ανθρώπους που υποφέρουν από αϋπνίες από τα 25 τους, αλλά μην στενοχωριέσαι... άσε τους χαζούς να πηγαίνουν να σπουδάσουν έξω και εσύ κοίτα να βρεις καμιά δουλειά σαν σερβιτόρος τα επόμενα χρόνια ώστε να σερβίρεις τους ίδιους και τα παιδιά τους - στην Κρήτη, κάτι ξέρετε από τουρισμό, έτσι δεν είναι;

 

¶ντε, γιατί αρκετή προπαγάνδα του ΚΚΕ διάβασα πρωί-πρωί...[/quote']

 

Καταρχας φιλε μου να σε εξηγησω πως δεν ανηκω σε καμια πολιτικη παραταξη και οτι η πολιτικη ειναι κατι που συχενομαι απιστευτα!!!!!!Γιατι απο οτι εχω καταλαβει στα 20χρονια της ζωης μου μονο σκωτονει τον ανθρωπο κ τιποτα αλλο οσο για τον τουρισμο φιλε μου εγω δεν ειμαι κρητικος αυτα να τα πεις στους ντοπιους εγω ειμαι γεννημα της Δραμας κ μαλιστα απο ενα χωριουδακι της Δραμας οποτε τα περι ανεργιας στον 2νομο με μεγαλητερη ανεργια με μια αδερφη που προσπαθει να δουλευει εδω κ 2 χρονια κ κανεναν γονιο δημοσιο ηπαλληλο νομιζω πως τα ξερω εσυ τι λες????κ να σου πω κατι αλλο γι αυτο ελεγα πως τον συγκεκριμενο θεμα ειναι υποκειμενικο γιατι εγω αν το παμε ετσι κανονικα αρχαιολογος ηθελα να γινω αλλα τι να το κανει γαμημενο συστημα ετσι τουλαχιστον επειδη η οικογενια μου δεν εχει τα φραγκα για εξωτερικο σπουδαζω διαιτολογος που δεν μπορω να πω ηταν απο τις πρωτες μου επιλογες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ο Wow! άφησε να εννοηθεί παραπάνω ότι θα ήταν δίκαιο ο Slash να έχει την τελευταία λέξη, με αφορμή το τελευταίο του post δεν μπορώ παρά να κάνω μια παρατήρηση που έχει διαφύγει -και κατά συνθήκη 'διαφεύγει'- από όλους μας.

 

Εδώ δεν μιλάμε για Παιδεία. Εδώ μιλάμε για επαγγελματική εκπαίδευση και αποκατάσταση. Ο καημός του κάθε γονιού είναι ο γιος του ή η θυγατέρα του να γίνουν 'υψηλά αμοιβόμενοι επιστήμονες' με 'πρόσωπο' στην κοινωνία. Και αυτή η προδιεγεγραμμένη πορεία γίνεται συνείδηση στους νέους από τα γυμνασιακά χρόνια κιόλας.

 

Ας διαχωριστεί το σύστημα των εξετάσεων από την εισαγωγή στην Ανώτερη/Ανώτατη (ηλίθιος διαχωρισμός) 'Παιδεία', και θα σας πω εγώ ποιος θα βγει στο δρόμο να διαμαρτυρηθεί.

 

Όλα για το (στενόμυαλο και ακραία μικροαστικό) συμφέρον.

 

Όταν δω παιδιά στο δρόμο να διαμαρτύρονται γιατί στα σχολεία δεν διδάσκονται περισσότερη Μουσική, Λογοτεχνία, Ζωγραφική και λοιπές Καλές Τέχνες, γιατί δεν τα πηγαίνουν εκδρομές κάθε εβδομάδα σε χώρους Πολιτισμού (εντός και εκτός Ελλάδας), γιατί δεν τους δίνουν τη δυνατότητα και τα εφόδια να εκφράζονται μέσα από το χώρο του σχολείου όπως αυτά επιθυμούν, μέχρι να δω διαμαρτυρίες που δεν υπάρχουν όλα αυτά που στοιχειοθετούν την πραγματική Παιδεία, θα βλέπω τις 'καταλήψεις' και τις λοιπές μπούρδες όπως όλες τις κινητοποιήσεις που κάνουν οι διάφορες συντεχνιακές παρεούλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου