Προς το περιεχόμενο

Πόσοι έχουμε Kramer?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά Forum!

 

Ας ξεκινήσω με το δικό μου μωρό...

 

Kramer Focus 1000 ('85) + Kramer quadrail pickup  ;D

 

 

http://www.danwardmusic.com/Gallery/albums/My-Guitars/KramerFocus1000.jpg

(η φωτο ειναι απο νετ. μην αναρωτιεστε για τον μαγνητη  :P)

 

γράψτε μοντέλο , αν έχετε φώτο και πείτε την ιστορία σας  :P :P

We roll tonite to the guitar bite...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δυο.Μια stagey κ μια sustainer κ οι δυο απο τις american series.Δεν ειμαι ο πρωτος ιδιοκτητης καμμιας εκ των δυο,αλλα απο την στιγμη που τις αγορασα κ ηταν παικτικα κ λειτουργικα σε καλη κατασταση,no problem.Ηλικιακα θα μπορουσα να ειμαι πρωτος ιδιοκτητης,αλλα η πρωτη μου κιθαρα ηταν μια 90ς b.c.rich κ επιπλεον στην επαρχια που ζουσα,το να δεις κραμερ ηταν ονειρο θερινης νυκτος...την stagey την αγορασα απο Αγγλια,την sustainer απο Ελλαδα.Κ οι δυο διαφορετικες κιθαρες κατα την ταπεινη μου αποψη.Ευχαριστημενος ομως αρκετα κ απο τις δυο,δεν εχω παραπονο...κ επισης τις θεωρω (αυτες τουλαχιστον τις δυο που εχω) all around...ανετα μπορεις να παιξεις εκτος απο rock κ αλλα ειδη. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω μια pacer deluxe του 87 που την πηρα μεταχειρισμενη απο γειτονικο forum 

 

http://imageshack.us/photo/my-images/694/92336011.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/560/kramerf.jpg/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@studio54GR ομορφη! η υπογραφη..?

 

@scofield μια χαρα! εγω την δικη μου την πηρα πριν απο μερικους μηνες απο συμφορουμιτη.. πραγματικα αξιζει τα λεφτα και ισχυουν ολα οσα ειπες.. εψαχνα focus 1000 ασπρη κιολας πανω απο 1,5-2 χρονια και την βρηκα στο noiz  :P  περα απο το οτι ειναι παικτικα αριστη ειναι και πανεμορφη σαν χρωμα κλπ . πραγματικα απιστευτα οργανα...

 

@G.k. the greek ισχυει . απλα.  :-\

 

@ogunsoto9 πολυ ομορφα χρωματα αδερφε !  αν και γενικα παντα με τρελαινε το ασπρο-μαυρο στις super strats , πολυ vintage look και το ροζ μαυρο :)

 

We roll tonite to the guitar bite...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι οπως τωρα με τις gibson/schecter/jackson κ.α. που εχει ακομη κ η κουτση Μαρια... ;D

 

Οι Jackson την ιδια τυχη εχουνε. Οι Schecter ειχανε κανει αισθηση με τις Hellraiser πριν καποια χρονια αλλα ολους αυτους τους εχουν φαει τωρα οι LTD και οι Ibanez.

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20-25 χρονια πριν θα 'σασταν 10πλασιοι.  ;)

 

20-25 χρόνια πριν αγόρασα τη δική μου, μια Kramer Pacer Dlx '86.  ;)

 

Καινούργια από το Λάζαρο και ήταν η πρώτη μου ακριβή κιθάρα.

 

Εξακολουθεί να είναι φανταστική κιθάρα (τώρα φοράει άλλους μαγνήτες βέβαια).

 

Γιώργο, μη το λες, "τότε" ήταν μέσα στη μόδα οι Kramer (λόγω EVH, κλπ), αλλά και πάλι ο πολύς κόσμος ψαχνόταν με F-word και G-word κιθάρες.  :P

 

Οι οποίες παρεμπιπτόντως, τότε, ήταν οι ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ κιθάρες που έβγαλαν αυτές οι εταιρείες στην Ιστορία τους...

 

Δυστυχώς η Kramer πέθανε σαν εταιρεία λίγα χρόνια μετά που απέκτησα την Pacer μου...

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου