Προς το περιεχόμενο

Συνέντευξη Β. Καγμάκη - Σμιλεύοντας Ηλεκτρικές Κιθάρες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

.

 

sorry ρε παίδες είχα το λαπτοπ ανοιχτό και το βρηκα κολημενο και σβησμένο πως εγινε αυτο τωρα ??? μάλλον το φάντασμα του "λαξευτη¨ με κυνηγα χαχαχα αυριο θα ξαναγραψω την ταπεινη γνωμη μου.. καλο βραδυ

www.analogdesignaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

+1000

 

ακομα δεν καταλαβαινω (και ισως μπορουν να το εξηγησουν οι πιο παλιοι)  πως καταφερε και εκανε κιθαρες που ακουγονται σαν stratocaster αλλα κοστιζαν τα μισα λεφτα ? ???

Γιατι η Fender φίλε μου ειναι η πιο κοπιαρισμένη κιθάρα στη ιστορια των κατασκευών.

Τρείς μαγνήτες και ενα μπράτσο κανανε την πιο ομορφη κιθαρα και απλη κιθάρα που κατασκευαστηκε ποτέ..Τωρα το τι λεει το αρθρο λιγη σημασια εχει..Στην χωρα της παραπληροφορησης θα ξεφευγαν τα η κιθαρες?Αστο να παει.Κοστιζαν τα μισα λεφτα γιατι συναρμολογουσαν οτι πιο φτηνο μπορουσαν να βρουν στην αγορα.Με σωματα και μπρατσα του κιλου βαμενα εξαιρετα προσεφεραν στον μουσικο της εποχης (78-90) την ψευδαισθηση οτι του ειχαν φτιαξει μια κιθάρα "ειδικα γι'αυτον".Αστα να πανε...βρωμαει η δουλεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σήμερα δεν νομίζω ΚΑΝΕΝΑΣ να μου φτιάξει ένα μπάσο που να ακούγεται σαν Fender με κάτω από 300 ευρώ...

(Ο τιμοκατάλογος της Fender ξεκινάει από τα 500 ευρώ τα MEX)

 

αμ και εσυ δεν ψαχνεις καλα καημενε.... ;D

 

http://www.thomann.de/gr/fender_sq_vintage_modified_precision.htm

 

http://www.thomann.de/gr/fender_sq_vintage_modifiedprecisiontb.htm

 

http://www.thomann.de/gr/fender_squier_vint_mod_jazz_3ts.htm

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι η tele φίλε μου ειναι η πιο ωραία κιθάρα στη ιστορια των κατασκευών.δύο μαγνήτες και ενα μπράτσο κανανε την πιο ομορφη κιθαρα και απλη κιθάρα που κατασκευαστηκε ποτέ..

fixed

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:D :D μ'αρεσει που οταν σε ειχα ρωτησει για την σειρα αυτη μου ειχες πει "εε καλη ειναι"  ;D ;D

(πλακα κανω) σκοτωνουν τα vintage mod

 

Γιατι η Fender φίλε μου ειναι η πιο κοπιαρισμένη κιθάρα στη ιστορια των κατασκευών.

Τρείς μαγνήτες και ενα μπράτσο κανανε την πιο ομορφη κιθαρα και απλη κιθάρα που κατασκευαστηκε ποτέ..Τωρα το τι λεει το αρθρο λιγη σημασια εχει..Στην χωρα της παραπληροφορησης θα ξεφευγαν τα η κιθαρες?Αστο να παει.Κοστιζαν τα μισα λεφτα γιατι συναρμολογουσαν οτι πιο φτηνο μπορουσαν να βρουν στην αγορα.Με σωματα και μπρατσα του κιλου βαμενα εξαιρετα προσεφεραν στον μουσικο της εποχης (78-90) την ψευδαισθηση οτι του ειχαν φτιαξει μια κιθάρα "ειδικα γι'αυτον".Αστα να πανε...βρωμαει η δουλεια...

αν ισχυει αυτο που λες (περι φτηνων εξαρτηματων) τοτε ο Καγμακης λεει .χμμμμ ασε δεν το λεω γιατι θα το σβησει ο κακος moderator  ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν τον ξερω τον ανθρωπο αλλα εχω ακουσει διαφορες ιστοριες.

 

ο δημοσιογραφος ομως ειναι για σφαλιαρες.....

Είναι ο μοναδικός σοβαρός κατασκευαστής ηλεκτρικής κιθάρας στην Ελλάδα.

 

ΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧ

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν τον ξερω τον ανθρωπο αλλα εχω ακουσει διαφορες ιστοριες.

 

Και εγώ έχω ακούσει διάφορες ιστορίες, αλλά όσες φορές έχω πάει στο μαγαζί, ναι μεν έχει ένα βαριεστημένο ύφος, αλλά πάντα με εξυπηρετούσε μια χαρά..

I can change one note and make you cry

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να συζητήσω για τον Β.Κ., το άρθρο είναι για πέταμα και θα έστελνα το δημοσιογράφο και τον αρχισυντάκτη πίσω στο σχολείο να μάθουν τα βασικά (όχι για κιθάρες, τα πολύ βασικά λέω). Χωρίς να ξέρω τον Β.Κ. θεωρώ (ελπίζω) οτι κανείς δεν θα ήθελε μια τέτοια προβολή, ειδικά αν έχει τέτοια διάρκεια και ιστορία στο χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
Αστα να πανε...βρωμαει η δουλεια...

Κι εμένα κάτι μου βρωμάει... για να ανοίγεις το θέμα σαν beermagedon και να απαντάς σαν Guitartherapy7 στον εαυτό σου...

 

Οπως αναφέρεται και στους κανονισμούς:

 

Η διατήρηση 2 ή περισσοτέρων usernames απαγορεύεται στο φόρουμ γενικότερα, κυρίως για να αποφεύγονται "ανώνυμα" ανταγωνιστικά, αρνητικά ή θετικά tips.

 

Σχετικά με τον Βαγγέλη Καγμάκη ένα θα πω: Οποιος κάνει κάτι στη ζωή του αποκτά φίλους αλλά και εχθρούς αναπόφευκτα. Λίγο πολύ, είναι γνωστή σε εμάς τους μουσικούς η ιστορία του, αφού είναι ένα από τα μεγαλύτερα και διαχρονικότερα μουσικά μαγαζιά στην Αθήνα. Δεν περιμένουμε εμείς να τη μάθουμε από το Εθνος που απευθύνεται σε μη μουσικούς.

 

Το θέμα κλειδώνεται, αφού δεν είναι σαφείς οι λόγοι που ξεκίνησε.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου