Προς το περιεχόμενο

Συνέντευξη Β. Καγμάκη - Σμιλεύοντας Ηλεκτρικές Κιθάρες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Που να δείς του Τέρρη τι γράφει!!!! ;D ;D

Φ.E.N.Δ.E.Ρ. Telebassword ?

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε πουρέ, αν το κανε κάπως έτσι (που του αρέσουν και τα maplομπρατσα) είναι αρχηγός.

Κώστα αυτό το p αν το βαρεθείς το θέλω... ;D

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώστα αυτό το p αν το βαρεθείς το θέλω... ;D

Δεν το χω δυστυχώς.

Αλλά έλα να σου δώσω το Fender.  ;)

Jazz_bass_body.jpg

Η ζώνη δεν είναι δικιά μου.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσθε όλοι άσχετοι κύριοι.

 

Είναι πασίγνωστο ότι οι μωβ κιθάρες, μπάσσα και -ειδικά- ενισχυτές και καμπίνες παίζουν και ακούγονται καλύτερα.

 

Γεγονός που δεν σηκώνει κουβέντα και αμφισβήτηση.

 

Τώρα, ΟΤ (και καλά) εμένα με σκότωσε αυτό το "Σμιλεύοντας". Κάτι σκίρτησε μέσα μου. Δάκρυα ανέβηκαν αυθόρμητα στα μάτια μου. Ένοιωσα ιδιαιτέρως υπερήφανος που διαθέτουμε έναν "σμιλευτή κιθαρών" στην πτωχή και δοκιμαζόμενη χώρα μας. Κάτι τέτοιο δεν το έχει πει (και πως θα τολμούσαν άλλωστε, οι ανύπαρκτοι) κανείς από τους κ.κ. Anderson, Tyler, Suhr, Grosh, Melancon, Baker, Vinetto, Huber, Gustavsson, Soloway, και άλλα τέτοια τυπάκια. Τυχαίο; Δε νομίζω...

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το χω δυστυχώς.

Αλλά έλα να σου δώσω το Fender.  ;)

Jazz_bass_body.jpg

Η ζώνη δεν είναι δικιά μου.

Συμβιβάζομαι με το μπάσο... Το ανταλλάσω ΤΩΡΑ με όποιο μπάσο μου θες...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβιβάζομαι με το μπάσο... Το ανταλλάσω ΤΩΡΑ με όποιο μπάσο μου θες...

μην είσαι χαζός...χωρίς τη ζώνη, δεν παίζει!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένοιωσα ιδιαιτέρως υπερήφανος που διαθέτουμε έναν "σμιλευτή κιθαρών" στην πτωχή και δοκιμαζόμενη χώρα μας. Κάτι τέτοιο δεν το έχει πει (και πως θα τολμούσαν άλλωστε, οι ανύπαρκτοι) κανείς από τους κ.κ. Anderson, Tyler, Suhr, Grosh, Melancon, Baker, Vinetto, Huber, Gustavsson, Soloway, και άλλα τέτοια τυπάκια. Τυχαίο; Δε νομίζω...

Όταν σμιλέψουν σφυροδρέπανα, μπορεί.

Μέχρι τότε, Β' Εθνική.

 

Συμβιβάζομαι με το μπάσο... Το ανταλλάσω ΤΩΡΑ με όποιο μπάσο μου θες...

Άσε τις ανταλλαγές. ;) Έχεις pm. :D

Σου χω και ζώνη special για αυτό.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην είμαστε τόσο αυστηροί με έναν άνθρωπο που έκανε ,έστω και λίγα πράγματα για ''μας'' τους οργανοπαίχτες .

Εγώ υπήρξα θύμα του ,αλλά δεν του κρατάω κακία πιστεύωντας ,ότι ο άνθρωπος προχώραγε σύμφωνα με τις γνώσεις της εποχής στην Ελλάδα .Μόλις πριν κανά μήνα πήρα στα χέρια μου ρετουσαρισμένο ένα όργανο που πολλοί θα ήθελαν να έχουν στη κατοχή τους και ο Βαγγέλης δυστυχώς είχε κάνει τραγικά λάθη πάνω του, τότε στις αρχές του 80 πιστεύοντας ότι θα το συνεφέρει. Τουλάχιστον είχε την εξυπνάδα να μην το καταστρέψει με ανεπανόρθωτες μαιμουδιές και αυτό για μένα ήταν τιμητικό για πάρτη του ,αφού μου το είχε ξεκαθαρίσει εξ αρχής,ότι η συνείδησή του δεν επιτρέπει την καταστροφή ενός αυθεντικού κομματιού.

Το άρθρο ,όπως και κάθε άρθρο σε μια εφημερίδα για ένα εξειδικευμένο θέμα ,ουσιαστικά είναι ένα διαφημηστικό για τους αδαείς αναγνώστες .

Προσωπικά εξακολουθώ να ψωνίζω τπτ πράγματα από το Βαγγέλη .Έτσι κι αλλιώς δεν ψωνίζω σοβαρά πράγματα γενικά ,τπτ χορδές ,μια ακουστική του πωπού πήρα και κανά λουρί .Απλά για τη καλημέρα και τις αναμνήσεις των εποχών .

Νάσαι καλά Βαγγέλη  ;)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ υπήρξα θύμα του ,αλλά δεν του κρατάω κακία πιστεύωντας ,ότι ο άνθρωπος προχώραγε σύμφωνα με τις γνώσεις της εποχής στην Ελλάδα .Μόλις πριν κανά μήνα πήρα στα χέρια μου ρετουσαρισμένο ένα όργανο που πολλοί θα ήθελαν να έχουν στη κατοχή τους και ο Βαγγέλης δυστυχώς είχε κάνει τραγικά λάθη πάνω του, τότε στις αρχές του 80 πιστεύοντας ότι θα το συνεφέρει.

 

δεν μας λες λεπτομέρειες και φανταζόμαστε ιστορίες τύπου "Ο σχιζοφρενής λουθίερ με τη φαλτσέτα" τώρα, το καταλαβαίνεις έτσι;

 

Μπρρρρρ...  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου