Προς το περιεχόμενο

Συνδεση Firewire καρτας ηχου και "sleep mode"?


Holystone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους!

Εχω την firewire καρτα ηχου Presonus Firestudio Project, και τη δουλευω με ενα macbook pro.

Ειναι αυτονοητο οτι οταν μπαινει σε "sleep mode" o mac, να χανεται η συνδεση με την καρτα ηχου;

-Ποιος ειναι ο πιο ασφαλης τροπος να μενει σταθερη;

-Να μην μπαινει καθολου σε "sleep mode"; (με την προυποθεση οτι ειναι συνδεδεμενος στην πριζα; )

 

Ευχαριστω

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xμ.Αν πάρεις βάσει λογικής οτι ακόμα και το mouse(magic mouse),όταν μπαίνει το λαπτοπ σε αναμονή χάνεται η σύνδεση του έστω και λίγε δευτερόλεπτα,ίσως το ίδιο και να γίνεται με την κάρτα!Βέβαια μπορείς να σκεφτείς και το ακριβώς αντίθετο αν σκεφτείς εξωτερικά ηχεία κλπ...:/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Χαχ....Πάλι καλά!Εγώ πάντως με το άγχος που με διακατέχει θα έκανα ολόκληρο lie σπίτι μου χωρίς κόσμο για να δω όλες τις παραμέτρους...χεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν το περιμενα πως θα ηταν τοσο σταθερη η presonus!!! Τα αξιζει τα λεφτα!!!

Τωρα ψηνομαι για την studio Live κονσολα!!!!

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μικρη παρενθεση,απορια ως προς το 1ο σκελος του θεματος:Εχω μια firewire καρτα με 2 θυρες,μπορω να συνδεσω και μια 2η πχ την καρτα που αναφερθηκε παραπανω και να συνεργαστουν σε ενα daw?Σαν επεκταση καναλιων παραδειγμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στάθη από ότι ξέρω αυτό γίνεται, αλλά πρέπει οι κάρτες να είναι από την ίδια εταιρία, και φυσικά να υποστηρίζουν κάτι τέτοιο. Με τις Presonus πχ από ότι ξέρω γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια m-audio profire 610 αγορασα πριν κανα μηνα και απλα σκεφτομαι καμια φορα πως ισως χρειαστουν μερικα καναλια παραπανω για καμια ηχογραφηση με κατι παιδια στο που και που,με πιο real time υφος,προσωπικα δεν θελω πανω απο 2 καναλια προενισχυσης...καλως θα το κοιταξω,μπορει αν χρειαστει κατι τετοιο να κοιταξω να δανειστω καμια profire 2626 ή καμια 2η 610 εφοσον ειναι εφικτη η συνεργασια.

Τhanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου