Προς το περιεχόμενο

Επιλογη κιθαρας κ ενισχυτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Ibanez που διάλεξες, είναι αξιοπρεπέστατη κιθάρα για τα λεφτά της, και σημειωτέον ελαφρά μεταλιάρικη. Τα τάστα σε σχέση με την κλασσική είναι θέμα συνήθειας, έτσι κι αλλοιώς θα προσαρμόσεις τελείως διαφορετικά την τεχνική σου.

 

Για τον ενισχυτή, αν τον θες μόνο για το σπίτι, δεν ξέρω τι να σου πω, εγώ πάντως έχω δυο ενισχυτές σπίτι, και κάνω εξάσκηση με πεταλιέρα και ακουστικά.

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

thx :P για τη βοηθεια

αυριο θα παω στον μαυρομουστακη κ στον ριχαρδο για να ρωτησω

ο μαυρομουστακης εχει σιγουρα ibanez τωρα για τον ριχαρδο δεν ξερω.

παιρνω 370dx και εναν ενισχυτη οχι πολυ μεγαλο ,δε μου χρειαζεται κιολας ειδικα στην αρχη, θα ρωτησω τι εχουν να προτεινουν κι αυτοι .

τελικα να παρω ενισχυτη marshall ,roland η vox ?

οταν τα αγορασω θα σας πω

:)

η βοηθεια σας ειναι ανεκτιμητη :D

Τρολολολολολολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να παρω τιποτα αλλο (πχ καμια πεταλιερα και τι ειδους?)

help :o γιατι ειδικα στο θεμα με τις πεταλιερες ειμαι βαθια νυχτωμενος

Τρολολολολολολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησε έτσι... πεταλιέρες, μπλιμπλίκια κτλ. άσταπρος το παρόν στο μπάτζετ για την ώρα δεν άξίζει κάτι παραπάνω, το οποίο πιθανώς και να μετανοιώσεις αμέσως μετά γιατί αν βάλεις και την τιμή ενός πολυεφέ και τελικά δεν το γουστάρεις να θυμάσαι ότι με αυτά τα χρήματα του πολυεφέ θα είχες πάρει μιά πιό καλή κιθάρα ή ενισχυτή.... πρόσεξε μην σε φορτώσουν ένα κάρο πράγματα που ενδεχομένως είναι για την ώρα ΑΧΡΗΣΤΑ. Επίσης αυτό που μου έκανε εντύπωση σε προηγούμενο ποστ σου είναι κάτι που λές ότι "αν με αφήσει να δοκιμάσω"!!!!!!!!!!!!!!! και είπα να το πώ πριν! Μα είμαστε καλά? Εδώ κάνεις τεστ drive σε αμάξια εκατομμυρίων 3-5 κιθάρες δεν θα ακούσεις πριν πάρεις?????? Να το απαιτήσεις! ¶σε που θα σε αφήσουν κανονικά πιστεύω.

Επίσης άλλο tip να μην ξεχνιώμαστε και θα σε βοηθήσει πολύ φίλε μου.

όταν καταλήξεις σε ενισχυτή (και είσαι στο ίδιο μαγαζί ) ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΕΝΙΣΧΥΤΗ να ακούσεις όποια κιθάρα τελικά πάρεις. Οχι σε άλλον! :wink:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok παιζω κιθαρα αλλα ΜΟΝΟ κλασσικη.Και να δοκιμασω μια ηλεκτρικη δε θα καταλαβω και πολλα .Δε λεω μπορει να φανει χρησιμο αλλα μη εχοντας προηγουμενη εμπειρια σε ηλεκτρικες κιθαρες κ στον ηχο τους μαλλον την πρωτη φορα θα παω λιγο στα τυφλα :cry:

τελικα θα ηθελα μια τελικη αποψη :

Ποιοι entry level ενισχυτες ειναι οι καλυτεροι :?: ακουσα για roland και vox . Τι πιστευετε :?:

Γιατι ενταξει ειπαμε οτι θα ειναι ο πρωτος αλλα αν μπορουμε να παρουμε κατι καλυτερο σαυτη τη κατηγορια γιατι να παρουμε σαραπατρικα? 8)

ακομη που αξιζει να ξοδεψω περισσοτερα λεφτα σε μια καλη κιθαρα η εναν καλο ενισχυτη???

Τρολολολολολολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ενταξει ειπαμε οτι θα ειναι ο πρωτος αλλα αν μπορουμε να παρουμε κατι καλυτερο σαυτη τη κατηγορια γιατι να παρουμε σαραπατρικα? 8)

 

Σωστό. Και είτε μπορείς να τον κρατήσεις και αργότερα ή να τον πουλήσεις σχετικά εύκολα.

 

ακομη που αξιζει να ξοδεψω περισσοτερα λεφτα σε μια καλη κιθαρα η εναν καλο ενισχυτη???

 

Κανονικά στον ενισχυτή :wink: Συγκριτικά πάντα.

 

Αλλά στην περίπτωσή σου απλώς πάρε τον καλύτερο ενισχυτή που μπορείς, και να είναι και ευέλικτος. Σαν αυτούς που σου προτάθηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακουσα καποια καλα λογια γιαυτον τον ενισχυτη: IBANEZ TB25R

και η τιμη του ειναι καλη 150 ευρωπουλα στο μουσικοραμα

Ειναι καλη επιλογη? :?

Τρολολολολολολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαριε τα καλα λογια απο που τα ακουσες;

απλως τυχαια κοιτουσα ενα αλλο site ψαχνοντας και επεσε το ματι μου σαυτον...

ελεγε οτι ειναι καλος για τα λεφτα του :?

Τρολολολολολολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου