Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για διπλοπεταλο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tα μονα διπλοπεταλα που εχουν "σχεδον" μηδενικο Lag ειναι τα Direct drive πετάλια.Δηλαδη Pearl Demon drive, Axis Longboard, Trick V Pro κτλ κτλ...

.

 

Mην αναφέρεις όμως τιμές κ με πιάσει κατάθλιψη!χεχεχε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης παρατηρω οτι οσο και αν χαλαρωσω το ελατηριο του αριστερου κοπανου παντα ειναι πιο "σκληρο" απο το δεξι,αλλα ευτυχως δεν επηρεαζει στο παιξιμο καθολου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα μονα διπλοπεταλα που εχουν "σχεδον" μηδενικο Lag ειναι τα Direct drive πετάλια.Δηλαδη Pearl Demon drive, Axis Longboard, Trick V Pro κτλ κτλ...

 

Το οποίο οφείλεται κυρίως στον άξονα

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης παρατηρω οτι οσο και αν χαλαρωσω το ελατηριο του αριστερου κοπανου παντα ειναι πιο "σκληρο" απο το δεξι,αλλα ευτυχως δεν επηρεαζει στο παιξιμο καθολου

Μία λύση είναι να έχεις πάντα το αριστερό λίγο πιο σφιχτό από το δεξί ελατήριο. Πέραν αυτού όλα είναι θέμα συνήθειας και εξάσκησης. Απλά παίξε και μια σε πολύ απασχολούν ρυθμίσεις κτλ τον πρώτο καιρό πέρα από την τάση του ελατηρίου.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα!

 

Για να μην ανοιγω νεο thread σας παραθετω μια σχετικη ερωτηση.Το διπλοπεταλο που εχω παρει μπορει να "σπασει" σε δυο μονα πεταλια.Ομολογω πως σημερα δοκιμασα να παιξω σε 2 κασσες και εχω ενθουσιαστει.Στο σπιτι μου παιζω με ηλεκτρονικα και οπως ειναι φυσικο τα ενωνω παλι.Υπαρχει ομως ενα θεμα.Για να τα κανω 2 μονα πρεπει να "πειραζω" το ελατηριο του αριστερου πεταλιου για να εχει το ιδιο latency με το δεξι και γενικα παιζει λιγο βιδωμα-ξεβιδωμα.Βλαπτει καθολου το μηχανισμο του ολου πεταλιου αυτο?

 

Αν ειναι σκεφτομουνα να παρω μια επιπλεον κασσα ηλεκτρονικων (εχω roland td-4k) ωστε να μην χρειαζεται να το κανω συνεχεια αυτο.

 

Ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς απλά να πάρεις ενα  beater holder και να το αφήσεις μόνιμα πάνω στο slave και ενα δεύτερο σετ ελατήριο-κάτω βίδας-πάνω ring το οποίο θα κοτσάρεις στο slave όποτε το χρησιμοποιείς σαν μονό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου