Προς το περιεχόμενο

bass overdrive/distortion


warchief

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εχεις δικιο τωρα το ειδα οποτε μαλλον ακυρο...ειδα youtube-ικα το EHX bass blogger και το ειχα δοκιμασει και πιο παλια.καλο μου φανηκε και μεγαλο συν η τιμη του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..ειδα youtube-ικα το EHX bass blogger και το ειχα δοκιμασει και πιο παλια.

Εγώ πάντως για το συγκεκριμένο έχω ακούσει τα χειρότερα...

Ψάξε και τα tube dreamer του JAM

http://www.jampedals.com/tubedreamer/

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και αγαπάω EHX, μακριά από το Bass Blogger. Κάνει λίγο από δύο πράγματα και τελικά δεν κάνει κανένα από τα δύο καλά.

Εκτός αν το δοκιμάσεις και σου αρέσει οπότε πάω πάσο.

Need.More.Fuzz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και αγαπάω EHX, μακριά από το Bass Blogger. Κάνει λίγο από δύο πράγματα και τελικά δεν κάνει κανένα από τα δύο καλά.

Εκτός αν το δοκιμάσεις και σου αρέσει οπότε πάω πάσο.

οταν το ειχα δοκιμασει εμεινα με καλες εντυπωσεις οποτε με την πρωτη ευκαιρια θα το ακουσει και παλι.πολλοι το κραζουν γενικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασα χ8ες το bass blogger ξανα και μου αρεσε πολυ.οχι ιδιαιτερα ωραιο fuzz αλλα το od του μου αρεσε.blendαρει απο μονο του το καθαρο με το βρομικο σημα.

πειτε με ανομαλο αλλα ειναι ενα απ τα πρωτα στην λιστα επιλογης μου:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας που η συζήτηση είναι για distortions έχω να ρωτήσω κι εγώ κάτι:

 

Έχω ένα ODB3 το οποίο μου αρέσει πολύ ως χροιά αλλά το gain του είναι όντως λίγο ασυμμάζευτο, σπάνια να το βάλω πάνω απ'τη μέση.

 

Το θέμα μου είναι ότι ορισμένες φορές αν το ανοίξω χωρίς να παίζω έχω άπειρο feedback. Και κάθομαι αρκετά μακριά απ'τον εκάστοτε ενισχυτή και πάντα πλάτη. Παίζω με jazz. Καμιά ιδέα για να περιοριστεί το φαινόμενο?

 

p.s.: δεν το χρησιμοποιώ ποτέ με πολύ gain, μέχρι τη μέση το πολύ με πρίμα κομμένα λίγο και μπάσα αυξημένα απ'το eq του πεταλιού. Το knob dry/od που είναι σαν blender το χω συνήθως από 2 μέχρι 4. Δεν το τερματίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου