Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια σε αγορά μπάσου


Mprob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ωραίο μπάσο (και ωραία μούρη! ). Το έπαιξα αρκετή ώρα (κάποτε το σκέφτηκα και εγώ). Θα το ευχαριστηθείς! Μην σκας για τη μεταφορά, ο Thomann είναι άψογος σε συσκευασία, και όχι μόνο. Καλόπαιχτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απλά επειδή έχω το ίδιο μπάσο και το πήρα απο thomann δεν έχει στο πακέτο ούτε ζώνη οπότε σκέψου μήπως βάλεις στην παραγγελία και καμιά ζώνη εκτός απο θήκη.

 

Πιθανόν να χρειάζεται και σεταπ, μην τα τσιγκουνευτείς τα 20 ευρώ του μάστορα θα δεις άλλο όργανο μετά. Οι μαμά χορδές ήταν παραπάνω απο αξιοπρεπείς θυμάμαι, δεν χρήζουν αλλαγής.

 

Καλόπαιχτο!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πιθανόν να χρειάζεται και σεταπ, μην τα τσιγκουνευτείς τα 20 ευρώ του μάστορα θα δεις άλλο όργανο μετά. Οι μαμά χορδές ήταν παραπάνω απο αξιοπρεπείς θυμάμαι, δεν χρήζουν αλλαγής.

+ +

Ναι , αυτό είναι αλήθεια. Δεδομένου ότι από Γερμανία μέχρι να έρθει εδώ το δέμα θα διανύσει μια ικανή απόσταση και αυξομειώσεις θερμοκρασίας, το μπάσο θα χρειαστεί μάλλον εκ νέου set up.

 

Όχι ότι δεν ήταν εξαρχής σεταρισμένο. Απλά σε αντίθεση με τις κιθάρες (ό,τι κιθάρα μου ήρθε από thomman ήταν jet), τα μπάσα (και το δικό μου), λόγω tension χορδών και εν γένει ιδιοτήτων, θέλουν το set-up τους.

 

Οι χορδές, jet!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά το κουμπιά στο volume είναι ψιλοστραβά.....

Δηλαδή από την μια μεριά εφάπτεται στο σώμα και από την κάτω όχι...αυτά ξεβιδώνουν??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας καλοταξιδο...

Αν τα τραβηξεις τα κουμπια βγαινουν..Δεν νομιζω να ειναι ιδιαιτερο προβλημα...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το όργανο είναι ανάγκη να πάει για setup τώτα που το έβγαλα από το κουτί και έχει κάτι μικρά τριξιματάκια όταν παίζω και fadarei η χορδή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το όργανο είναι ανάγκη να πάει για setup τώτα που το έβγαλα από το κουτί και έχει κάτι μικρά τριξιματάκια όταν παίζω και fadarei η χορδή?

 

Πιθανόν και λογικόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν περναει στον ενισχυτη και σου ειναι ανετο στο χερι αστο ως εχει..λιγο τριξιμο δεν βλαπτει..με τα ποτενσιομετρα τι εκανες?

 

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου