Προς το περιεχόμενο

Αγορά Les Paul Classic


Προτεινόμενες αναρτήσεις

σού κατσε?" τέρμα πάρτην! Ψυχολογικά είσαι 100% υπέρ της Gibson LP και σούκατσε στο χέρι? πάρτην και τέρμα!

 

Αυτό τα λέει ΟΛΑ. Ας σταματήσει κάπου εδώ το θέμα... ΕΛΕΟΣ!!!

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάρε μια gibson ναχεις και πάρε και μια άλλη για να παίζεις...

Έχω και εγώ και κάθεται αναπαυτικά στην βαλίτσα της... όχι οτι δεν είναι καλή κιθάρα απλά δεν μου κάνει την δουλειά που θέλω...

 

ε ναι ρε οι gibson δεν ειναι για να παιζεις και καλα κανεις και πηρες αλλη,αλλα την gibson γιατι δεν την πουλας και την εχεις στην βαλιτσα συνεχεια; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Back from the dead το θέμα!

 

Λοιπόν, αφού δοκίμασα 7 Les Paul Classic, βρήκα μία η οποία ήταν ελαφρύτερη σε σχέση με τις άλλες και τουλάχιστον στα δικά μου αυτιά με πιό πλούσιο ήχο (όχι πολλά μπάσα, ωραία μεσαία και γλυκά πρίμα - ακριβώς ο ήχος που ήθελα!). Τις δοκίμασα όλες με έναν Fender Deluxe στο καθαρό κανάλι. Μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ικανοποιημένος!

 

Ευχαριστώ όλους για τις γνώμες και τις προτάσεις σας!

 

Θα χρειαστώ και πάλι τη συμβουλή σας όμως για ένα λίγο άσχετο θέμα.

Το Σεπτέμβρη επιστρέφω Ελλάδα από Αγγλία και φυσικά θέλω να μεταφέρω και την κιθάρα. Έχω τη σκληρή θήκη που δίνει η Gibson, αλλά σε καμία περίπτωση δεν νοιώθω ασφαλής να αφήσω την κιθάρα να ταξιδέψει με τις υπόλοιπες αποσκευές - θέλω να την πάρω στην καμπίνα.

 

Η ερώτηση είναι η εξής:

τι παίζει με τις αεροπορικές, έχει μεταφέρει κανείς από εσάς κιθάρα με αυτόν τον τρόπο? Αν τελικά αναγκαστώ να την μεταφέρω ως αποσκευή, τι θήκη προτείνετε να αγοράσω για να την προστατέψω όσο πιο καλά γίνεται?

Όποια συμβουλή ευπρόσδεκτη!

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταξίδεψα πριν μια εβδομάδα από Κύπρο με αεροπλάνο για Ελλάδα και μετέφερα και μια κιθάρα μαζί μου μέσα στην θήκη της. Στο αεροδρόμιο της Λάρνακας δεν δημιουργήθηκε κανένα θέμα, η κιθάρα πέρασε από τον ανιχνευτή πριν το boarding και την πήρα κανονικά μαζί μου στο αεροπλάνο μαζί με άλλες χειραποσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.noiz.gr/postlite4607-.html

 

Kι όμως έχει συζητηθεί και αυτό :lol:

 

ΥΓ Κάτι πρέπει να γίνει με το search.Έψαξα μέσα από το forum βάζοντας αεροπλάνο και αεροδρόμιο με τόνους και χωρίς τόνους και δεν βρήκε αποτελέσματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jonn' date=' με ποιά εταιρία πέταξες και τί διαστάσεων ήταν η θήκη σου?[/quote']

 

H θήκη ήταν μια κανονική θήκη που χωράει μέσα μια κλασσική κιθάρα (δεν την έχω μετρήσει ακριβώς, αλλά νομίζω καταλαβαίνεις το μέγεθος που εννοώ) και πέταξα με την Aegean Airlines. Τσέκαρε πάντως το θέμα που παραθέτει ο blue έχει πληροφορίες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου