Προς το περιεχόμενο

Ηρθε η ώρα για upgrade(της vintage Strat '57)...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οκ, ολες οι φωτογραφίες είναι του 2003 (άρα τότε ήδη 9 χρόνια στα βρωμόχέρα μου, με συνολικά 2 refretings, αλλαγή καπακιού με ένα 3ply, μοντάρισμα για πιο λεπτό μπράτσο, κοκ)...

 

1001243uv2.jpg

 

1001978tb4.jpg

 

1002005dv0.jpg

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηλια τωρα με @αμησες... :lol:

 

Why???

 

γιατι απο την στιγμη που μου λες οτι ειναι σχετικα παχυ μου εβαλες στο μυαλο αλλα και στην τσεπη μου αλλη μια μελλοντικη αγορα.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1002009rj2.jpg

 

(ναι, η γέφυρα έχει σηκωθεί λίγο παραπανω γιατί ενώ είχα ρυθμίσει τα ελατήρια για κουρδισμά μισό ημιτόνιο κατω στις συγκεκριμένες φτογραφίες είναι κουρδισμένη κανονικά)

 

1002012gg5.jpg

 

Εδω φαινεται και με το "μάτι" το 7,25 radius...

 

1002015re0.jpg

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ φαινεται η "ταλαιπωρία" του decal απο τα 2 "βαψιματα" (λογω των 2 refretings που έχει "φαει"), αλλά δεν τρέχει τίποτα...ταλαιπωρημένο το nut και δεν ξερω αν φαινεται στην φωτογραφία (εφαγε σμικρυνση) τα ταλαιπωρημένα (όχι vintage) τάστα (περίπου 2 χρονια πρίν είχαν φάει τρίψιμο)...

 

1002018qp1.jpg

 

1002025pn7.jpg

 

1002028pk2.jpg

 

1002070iy3.jpg

 

Αυτά... :D

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα freedom η κιθαρα σου ειναι ολα τα λεφτα! :wink:

 

Σώπα βρε...σαν εμφάνιση είναι απλά μια strat... :wink:

 

Ο ήχος, φίλε μου...ο ήχος... :D

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
Εχω άλλο ένα προβληματάκι...δεν μπορώ να βρώ λεβιέ τρεμολο για την vintage... 8O

 

Εκανα παραγγελία στου "Θωμά" για το original των vintage και μου ηρθε ένα "μπασμένο" με άλλες γωνίες...πήγα και στον δικό μας τον αντιπρόσωπο' date=' με το παλιό στο χέρι, τα ίδια...και στις 2 περιπτώσεις ο κωδικός είναι 099-2039-000...μπαίνω στο site της Fender και για vintage έχει μόνο χρυσαφί με κωδικό 099-2039-200... :?:

 

Τι έγινε ρε παιδιά, αλλαξαν τα πατρόν των vintage τρεμολων??? Οχι τιποτα άλλο αλλά τα "καινουρια" ακουμπανε με την μία στα pots και δεν γινεται δουλεια... :evil:

 

Anyway, το προβλημα που έχει το παλιό μου είναι οτι έχει φύγει τελείως το χρωμιο-νικέλιο-τι-ειναι-αυτό-τελος-παντων και έχει σκουριάσει τελείως (τα τελευταία 10-11 χρόνια)... :x

 

Μπας και ξέρει κάποιος που μπορώ να παω να του κανω μια επιμετάλωση (αφου το τρίψω να φυγει η σκουριά) και αν θα πρεπει να κάνω επιχρωμίωση ή επινικέλωση??? :?:

[/quote']

 

Καλησπέρα παιδες...

 

Επαναφέρω αυτό το θέμα για να βρω μια λυση με το λεβιέ γιατί σε λίγο ερχεται το κιθαρόνι...ή εστω να βρω απο καπου να αγοράσω έναν ίδιο...

 

Για να δείτε τις διαφορές του παλιου με αυτό που και καλά δίνει η Fender ως ανταλλακτικό...

 

(το σκουριασμένο είναι το ορίτζιναλ)

 

dsc00327gx8.jpg

 

dsc00328jw5.jpg

 

dsc00329uq1.jpg

 

dsc00330rg1.jpg

 

Οταν λέμε καμία σχέση, εννοουμε καμία σχεση...μήκη, γωνίες, όλα αλλου ντ'αλλου... 8O

 

Ιδέες? :?:

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά... :oops:

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου