Προς το περιεχόμενο

Ηρθε η ώρα για upgrade(της vintage Strat '57)...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε Abraxas πρωτα απο ολα να σε ευχαριστήσω για τον χρόνο σου και για τις πληροφορίες που μου δινεις... :D

 

Σου γράφω παράγραφο-παραγραφο μονο για να μην "χαθουμε", για κανεναν άλλο λόγο...

 

To 'κιθάρα-καραγκιόζης' πήγαινε ουσιαστικά στο τελευταίο που περιγράφεις... δηλαδή' date=' να προσπαθήσεις να κάνεις την κιθάρα [b']κάτι που δεν είναι και που δεν της 'αξίζει' να είναι[/b] :wink:

 

Βρε σε καταλαβαίνω απολυτα...αλλά εξηγησα οτι μπορεί οταν την πήρα (για λαθος λόγους) να εβλεπα ένα "vintage" οργανο, αλλά πολύ γρήγορα σταματησα να την βλεπω ετσι την κιθαρα...την "ειδα" μονο σαν ήχο, βελτίωσα αρκετά (μιλαω καθαρα για μενα) το playability για να ερθει στα μετρα μου...αλλά στα οπα-οπα ουτε την είχα ουτε την εχω...θα κανω οτιδήποτε ουτως ώστε να την φερω ακομα πιο κοντα στα μετρα μου (αποφευγοντας πασει θυσια να αλλάξει ο ήχος της εστω και ελαχιστα) και ας γίνει και η κιθαρα του κλόουν...ουτως ή άλλως δεν την "βλέπω" εδώ και πολλάααααααα χρονια την κιθαρα...την ακουω και την νιώθω μόνο... :wink:

 

 

Τώρα ως προς τις προτάσεις. Ο βασικός στόχος είναι να διατηρηθεί ο 'vintage' προσανατολισμός του οργάνου' date=' αλλά παράλληλα να βελτιωθεί δραματικά το playability. Ως προς αυτό λοιπόν έχω βρει τα εξής:

 

1) Μπράτσο: αν επιλέξεις να το αλλάξεις, δες και την επιλογή που ακούει στο όνομα usacustomguitars.

 

Ειδικά ένα μπράτσο τους το θεωρώ ιδανικό για ουσιαστική αναβάθμιση των '50s Strats. Είναι αυτό με το προφίλ '54, το οποίο ξεκινάει από ένα soft V και καταλήγει σε C shape.

 

To radius που θα επέλεγα προσωπικά, είναι το [b']combound 7,25-9,5[/b] που δεν θα το βρεις και εύκολα. Συνδιάζει εύκολο chording στα πρώτα τάστα (σε συνδιασμό και με το V) με εύκολο bending στα ψηλά τάστα. Επίσης δουλεύει μια χαρά με staggered polepieces στους μαγνήτες, κάτι που απορώ που δεν σημείωσε ο SF, τα 16άρια κλπ δεν είναι ότι καλύτερο για staggered polepieces. Δες και στο kinman.com για περισσότερες λεπτομέρειες επ'αυτού.

 

Εναλλακτικά πας σε ένα radius 10-12, επίσης καλή επιλογή, πάντα βέβαια σε συνδιασμό με κάποια 6105 τάστα, που πιστεύω ότι ταιριάζουν ιδανικά εδώ.

 

Μπορείς να παραγγείλεις quartershawn one piece maple μπράτσο, το οποίο θα έχει και υποδειγματική σταθερότητα. Δυστυχώς αυτό θα έχει τη ρύθμιση από κάτω... βέβαια το πρόβλημα λύνεται με λίγο λιμάρισμα του pickguard, όπως κάνανε τόσες δεκαετίες όσοι είχαν Strat! :wink:

 

Χρησιμότατες πληροφορίες και ειδικά αυτό το "δουλεύει μια χαρά με staggered polepieces στους μαγνήτες, κάτι που απορώ που δεν σημείωσε ο SF, τα 16άρια κλπ δεν είναι ότι καλύτερο για staggered polepieces."...φαινεται να έχει λογική, κατσε να το ψαξω το θέμα... :?

 

 

2) Τα ατσάλινα τάστα θεωρώ ότι θα αλλάξουν ουσιαστικά τον ήχο της κιθάρας' date=' πράγμα που μάλλον δεν θέλεις. Δηλαδή, για μένα, καλύτερα να κάνεις ένας τριψιματάκι κάθε 2-3 χρόνια και ένα refret στα 7-8.

[/quote']

 

Τερμα, απορριπτονται με την μία...αλλά δυστυχώς στην περίπτωση μου και το τρίψιμο και το refreting φοβαμαι οτι θα γινεται στους μισους χρόνους απο οτι ανεφερες (οπως εχει δείξει η "ιστορία")...δεν πειραζει...και την πίτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτάτο δεν γινεται... :D

 

3) Για το φινίρισμα του μπράτσου' date=' καλύτερα θα ήταν να εμπιστευτείς έναν καλό και γνωστό μάστορα εδώ στην Ελλάδα (κι'όταν λέω ΄έναν καλό και γνωστό', οι περισσότεροι ξέρουν και σε ποιον αναφέρομαι). Αυτοκόλλητα μπορείς να βάλεις μετά το φινίρισμα και να πέσουν ένα-δυο χέρια clear από πάνω. Έτσι κι'αλλιώς όλες οι '50s Strat είχαν [u']αυτοκόλλητο[/u] το σήμα

 

Εδω δυστυχώς είμαι "κολλημενος"...το 93' την πήρα την κιθαρα και απο τοτε μόνο ο Πήτερ μου την αγγιζει (2 refretόπουλα, αρα και 2 φινιρισματα, καστομαρισμα μπρατσου, δεν θυμαμαι και εγώ ποσα τριψίματα ταστων και πόσα σερβις γενικότερα)...ευχαριστώ για τις πληροφοριες για το decal... :lol:

 

4) Δεν λες τίποτα για μαγνήτες οπότε να υποθέσω ότι είσαι ικανοποιημένος μ'αυτούς που έχεις και δεν ασχολείσαι

 

Σωωωωωωατότατος... :D

 

5) Γέφυρα: και εδώ φαίνεται να είσαι ικανοποιημένος' date=' αν πάντως σκοπεύεις να αλλάξεις, ως γνωστόν, η καλύτερη vintage είναι η Callaham και ακολουθούν πολύ κοντά (αλλά πολύ φτηνότερα) διάφορες επιλογές με ατσάλινο μπλοκ.

[/quote']

 

Yeap... τουλαχιστον δεν βρισκω κατι που θα με βοηθήσει να λύσω καποια απο τα "προβληματα" που έχω αναφέρει... :D

 

6) Κλειδιά: μακράν η καλύτερη επιλογή' date=' Gotoh Vintage Lock. Είναι... lock, είναι... vintage και είναι ελαφριά. Και αρκετά φτηνά.

[/quote']

 

Θα τους ρίξω μια ματια...σε περίπτωση όμως που απλα πλαναρω την υπαρχουσα ταστιέρα (και δεν παω για καινουριο μπρατσο) μαλλον θα εχω προβλημα με τις διαστάσεις των τρυπων αυτών των tuners, ετσι δεν είναι??? Χμμμμμμμ... :)

 

7) Νut: θεωρώ σαν καλύτερη επιλογή το tusq nut. Θα διατηρήσει και θα εμπλουτίσει τον ακουστικό τόνο της κιθάρας σου (στον οποίο με ευχαρίστηση παρατηρώ ότι δίνεις μεγάλη σημασία :wink: ) οπότε καταλαβαίνεις ότι και στον ενισχυτή όλα θα ακούγονται καλύτερα. Και δεν θα ξεκουρδίζει.

 

Μου αρέσει!!! Θα το ψάξω!!! Ευχαριστώωωωω!!! :D

 

(είμαι ο΄"τύπος" του μια κιθαρα' date=' ένα καλώδιο και ένας λαμπατος ενισχυτής στο τέρμα, αντε και ένα wah-wah οπότε ο "ακουστικός τονος" για μενα είναι το παν...και για αυτό ακριβώς δεν την έχω "ξεφορτωθεί" και ουτε θα την "ξεφορτωθώ" ποτε την συγκεκριμένη κιθαρα...)

 

8 ) String trees. Εδώ είμαι λίγο διχασμένος. Τείνω να πω ότι η καλύτερη λύση είναι ένα στρογγυλό string tree (απερίγραπτη βινταζιά!). Στη Strat που έφτιαξα δεν έβαλα καθόλου, αλλά το nut τοποθετήθηκε κατάλληλα ώστε να κάνει λίγο περισσότερη γωνία.

 

Μπα, δεν νομίζω να σχοληθω καν με το θέμα του string tree...το πολύ πολύ να βάλω της graphtech...ουτως ή άλλως στο σημείο που είναι δεν νομίζω να επηρρεάζει τον ήχο καθόλου (ελα, μην μου το "χαλας" τωρα) και ίσως επειδή είναι πιο "γλιστερο" να βάλει και αυτό άλλο ένα λιθαράκι στον πολεμο κατά του ξεκουρδισματος... :D

 

9) Saddles. Σαφώς τα graphtec αλλάζουν τον ήχο' date=' αλλά τα μεταλλικά δεν ευθύνονται για το ξεκούρδισμα, μόνο για τυχόν σπάσιμο. Αν δεν έχεις τέτοιο πρόβλημα, θα έλεγα να αφήσει τα ατσάλινα, μιας και σ'αρέσει ο ήχος τους.

[/quote']

 

Κατι μου λεει οτι δεν θα αλλάξω τελικά τα saddles...το πραγματικό προβλημα που έχω με τα μαμα ειναι οτι φευγει το "χρωμιο" (ή τι διαολο ειναι αυτό) και σκουριαζει πολύ γρηγορα (στα δικα μου χερια) ή κανει "λακουβάκι" (κυρίως στις 3 λεπτες) και μαλλον αυτό ευθύνεται για καποια απο τα σπασιματα (εχω αντικαταστήσει τα οριτζιναλ παλι με οριτζιναλ τουλαχιστον 2 φορες)...το καλό στην όλη υποθεση είναι οτι το να αγοράσω τα graphtech και να τα εγκαταστήσω και να τα δοκιμασω είναι ευκολη υποθεση...οπότε ισως να το κανω... :D

 

Αυτά μπορώ να θυμηθώ. Όπως θα είδες' date=' εκτός από το playability οι παραπάνω αλλαγές θα διατηρήσουν και την εμφάνιση της κιθάρας, αυτό είναι η προσωπική μου προτίμηση, έγραψες ήδη ότι δεν σε απασχολεί η εμφάνιση.[/quote']

 

Χιιιιιιιιιιιλια ευχαριστώ!!!! :D

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

(vintage ξε-vintage δεν με ενδιαφέρει)- δεν ειμαι κολλημενος ουτε με τα vintage οργανα' date=' ουτε με την εταιρία της Fender... [/quote']

 

Σε πάω!!! :wink:

 

με ενδιαφέρει να μου καθεται στο χέρι οσο πιο καλά γινεται' date=' να κάνει αυτά που γουστάρω και κυρίως να ακουγεται όπως γουστάρω...οπότε ναι, είμαι διατεθημενος να κανω οποιεσδήποτε εμφανισιακες αλλαγές που θα βοηθήσουν στο να ερθει η κιθαρα πιο κοντα σε εμένα πρακτικα πλεον (και όχι εμφανισιακά)...[/quote']

 

Συμφωνώ απόλυτα!!! :wink:

 

Ακριβώς αυτά εγώ θεωρώ τα πιο σημαντικά, απλά εγώ θα έδινα έμφαση ΚΑΙ στην εμφάνιση, ως δευτερεύον βέβαια, αλλά αρκετά σημαντικό για μένα.

 

Μακρυά δηλαδή από κολήμματα vintage εμφανισης, χαρακτηριστικών παρά μόνο αυτό που ταιριάζει στη δική μας αισθητική και ευκολία - δική μου άποψη πάντα- Κι ας έχει άλλα χαρακτηριστικά η κιθάρα του Gilmour πχ. Το ότι βολεύει το Vai η συγκεκριμένη κιθάρα δε σημαίνει ότι βολεύει κι εμένα φυσικα....

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Abraxas πρωτα απο ολα να σε ευχαριστήσω για τον χρόνο σου και για τις πληροφορίες που μου δινεις... :D

 

Σώπα ρε συ.... :oops:

 

Χρησιμότατες πληροφορίες και ειδικά αυτό το "δουλεύει μια χαρά με staggered polepieces στους μαγνήτες' date=' κάτι που απορώ που δεν σημείωσε ο SF, τα 16άρια κλπ δεν είναι ότι καλύτερο για staggered polepieces."...φαινεται να έχει λογική, κατσε να το ψαξω το θέμα... :?

[/quote']

 

www.kinman.com

 

Εδω δυστυχώς είμαι "κολλημενος"...το 91' την πήρα την κιθαρα και απο τοτε μόνο ο Πήτερ μου την αγγιζει (2 refretόπουλα, αρα και 2 φινιρισματα, καστομαρισμα μπρατσου, δεν θυμαμαι και εγώ ποσα τριψίματα ταστων και πόσα σερβις γενικότερα)...ευχαριστώ για τις πληροφοριες για το decal... :lol:

 

Στον Πήτερ πηγαίνω κι'εγώ, οπότε το Σάββατο το πρωί αν έχεις χρόνο πέρνα καμιά βόλτα, θα είμαι εκεί να τα πούμε και από κοντά. :wink:

 

Και ο γνωστός βαφέας, είναι αυτός που συνεργάζεται ο Πήτερ, βέβαια... :wink:

 

 

 

Θα τους ρίξω μια ματια...σε περίπτωση όμως που απλα πλαναρω την υπαρχουσα ταστιέρα (και δεν παω για καινουριο μπρατσο) μαλλον θα εχω προβλημα με τις διαστάσεις των τρυπων αυτών των tuners, ετσι δεν είναι??? Χμμμμμμμ... :)

 

Είναι 8,5 χιλιοστά τα Gotoh, οι υπάρχουσες πόσο είναι;

 

 

Μου αρέσει!!! Θα το ψάξω!!! Ευχαριστώωωωω!!! :D

 

Και καλύτερα διάλεξε blank και συνενοήσου με τον Πετράν να στο κόψει αυτός. Τις προάλλες με έβριζε που του πήγα το -καμπυλωμένο- έτοιμο tusq. :oops: :P

 

(είμαι ο΄"τύπος" του μια κιθαρα, ένα καλώδιο και ένας λαμπατος ενισχυτής στο τέρμα, αντε και ένα wah-wah οπότε ο "ακουστικός τονος" για μενα είναι το παν...και για αυτό ακριβώς δεν την έχω "ξεφορτωθεί" και ουτε θα την "ξεφορτωθώ" ποτε την συγκεκριμένη κιθαρα...)

 

M'αρέσεις! Έχεις το σωστό attitude!

 

 

Μπα, δεν νομίζω να σχοληθω καν με το θέμα του string tree...το πολύ πολύ να βάλω της graphtech...ουτως ή άλλως στο σημείο που είναι δεν νομίζω να επηρρεάζει τον ήχο καθόλου (ελα, μην μου το "χαλας" τωρα) και ίσως επειδή είναι πιο "γλιστερο" να βάλει και αυτό άλλο ένα λιθαράκι στον πολεμο κατά του ξεκουρδισματος... :D

 

Καθόλου δεν επηρεάζει τον ήχο, εκτός αν παίζεις... πίσω από το nut!

 

Ωστόσο κοίτα και τη λύση 'καθόλου' τελικά είδα ότι παίζει μια χαρά και ίσως κάνει μια διαφορά στις ανοιχτές (λίγο πιο soft attack? πιο 'στρογγυλός' ήχος? παίζει ρόλο το tusq? ). ¶κου το πάντως... και μετά καρφώνεις και ένα tree αν θέλεις.

 

 

Κατι μου λεει οτι δεν θα αλλάξω τελικά τα saddles...το πραγματικό προβλημα που έχω με τα μαμα ειναι οτι φευγει το "χρωμιο" (ή τι διαολο ειναι αυτό) και σκουριαζει πολύ γρηγορα (στα δικα μου χερια) ή κανει "λακουβάκι" (κυρίως στις 3 λεπτες) και μαλλον αυτό ευθύνεται για καποια απο τα σπασιματα (εχω αντικαταστήσει τα οριτζιναλ παλι με οριτζιναλ τουλαχιστον 2 φορες)...το καλό στην όλη υποθεση είναι οτι το να αγοράσω τα graphtech και να τα εγκαταστήσω και να τα δοκιμασω είναι ευκολη υποθεση...οπότε ισως να το κανω... :D

 

Υποψιάζομαι ότι ευθύνεται η οξύτητα του ιδρώτα σου, γι'αυτό χαλάς και τάστα (και τις χορδές πρέπει να τις σκίζεις...).

 

Δεν σε γλυτώνει τίποτα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πάω!!! :wink:

 

Και εγώ σε πάω!!! (ταδε εφη Χριστόδουλος)

 

:D

 

Συμφωνώ απόλυτα!!! :wink:

 

Ακριβώς αυτά εγώ θεωρώ τα πιο σημαντικά' date=' απλά εγώ θα έδινα έμφαση ΚΑΙ στην εμφάνιση, ως δευτερεύον βέβαια, αλλά αρκετά σημαντικό για μένα.

 

Μακρυά δηλαδή από κολήμματα vintage εμφανισης, χαρακτηριστικών παρά μόνο αυτό που ταιριάζει στη δική μας αισθητική και ευκολία - δική μου άποψη πάντα- Κι ας έχει άλλα χαρακτηριστικά η κιθάρα του Gilmour πχ. Το ότι βολεύει το Vai η συγκεκριμένη κιθάρα δε σημαίνει ότι βολεύει κι εμένα φυσικα....[/quote']

 

Δεν μπορώ να διαφωνήσω...αν δεν είχα την Strat και εψαχνα για καποια καλή κιθαρα που να μπορεί να ικανοποιήσει τα περισσότερα μου βιτσια ειμαι σχεδόν βεβαιος οτι ΔΕΝ θα εδινα τα 2000ευρώ (τιμή λιστας ελληνα αντιπροσωπου) για να παρω την συγκεκριμένη (ή αν "ήξερα" τότε τις απαιτήσεις μου μετά απο 3-5-10 χρόνια δεν θα εσκαγα 315.000δρχ στην συγκεκριμένη)...είμαι σχεδον σιγουρος οτι θα επαιρνα μια κλασσεις πιο "συγχρονη" αλλά δεν ξερω για πόσα χρόνια θα ψαχνόμουν με τον ήχο της...

 

Δεν βγάζω την ουρά μου απ'εξω στο θεμα της εμφάνισης, αλλωστε το μεγάλο headstock για αυτό θα το ήθελα...αλλά ρε παιδιά πως να το κανουμε, δεν με ενδιαφέρει να βλεπω μια κιθαρα...με ενδιαφέρει να παιζω με αυτή...αν μου (και καλά) μου προτεινε ανταλλαγή της κιθάρας μου με μια άλλη (προσοχή, που να έχει ΑΚΡΙΒΩΣ τον ΙΔΙΟ ήχο) και το playability και τις υπολοιπες βελτιώσεις που θελω να κανω, αλλά σε ροζ χρώμα σε βεβαιώ οτι θα δεχόμουν χωρίς να έχω κανένα πρόβλημα... :D

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σώπα ρε συ.... :oops:

 

Nope...εχεις γραψει ένα κατεβατό...αλλά και να μην ειχες γράψει ένα κατεβατό μπήκες στον κόπο να μου δώσεις τα "φωτα" σου οπως και τα υπολοιπα παιδιά...αυτό για μενα λέει πολλα...

 

 

www.kinman.com

 

Φτιαχνω γκαϊφε και ξεκιναω την "μελετη"...

 

Στον Πήτερ πηγαίνω κι'εγώ' date=' οπότε το Σάββατο το πρωί αν έχεις χρόνο πέρνα καμιά βόλτα, θα είμαι εκεί να τα πούμε και από κοντά. :wink:

 

Και ο γνωστός βαφέας, είναι αυτός που συνεργάζεται ο Πήτερ, βέβαια... :wink:

[/quote']

 

Χαιρομαι που "επιβεβαιωσες" αυτα που ηξερα για τον Πήτερ απο πρωτο χέρι...απο τον Πήτερ πήρα την πρωτη μου κιθαρα-ενισχυτή το '89 και απο το 94 και μετα (εναν χρόνο μετά που ελιωσαν τα ταστα της Strat) του εγινα "στενος κορσες"...τότε είχα μονο την Strat και καθε φορά που του αφηνα την κιθαρα για μικρό ή μεγαλο σερβις τον επαιρνα τηλέφωνο 30 φορές την ημερα... :?

 

Μακαρι να μπορουσαμε να συναντηθουμε και ειδικά εκει αδελφέ...αλλά λογω ενος ατυχήματος ας πουμε οτι δεν μπορώ να κινηθώ με άνεση (προς το παρόν, γιατί σιγά σιγά γινομαι cyborg)...πριν απο κανα δυο ωρες γυρισα απο τον Πήτερ (το είχα "προγραμματισει" εδώ και μια εβδομαδα ως εκδρομή ενα πραγμα) και συζητήσαμε τα περισσότερα απο αυτά...:D

 

 

Είναι 8' date='5 χιλιοστά τα Gotoh, οι υπάρχουσες πόσο είναι;

[/quote']

 

Χμμμμ...Fender/Gotoh vintage ειναι αυτά που φοράει...θα ψάξω για specs για να δώ τι γινεται αργότερα...

 

 

Και καλύτερα διάλεξε blank και συνενοήσου με τον Πετράν να στο κόψει αυτός. Τις προάλλες με έβριζε που του πήγα το -καμπυλωμένο- έτοιμο tusq. :oops: :P

 

Χαχαχαχαχαχα...ΟΚ' date=' ουτως ή άλλως πριν καταλήξω στο τι ακριβώς θελω να κανω θα τον ξαναεπισκεφτώ (παλι προγραμματισμενη εκδρομή) τουλαχιστον άλλη μια φορά και θα τα συζητήσουμε και αυτά... :D

 

 

M'αρέσεις! Έχεις το σωστό attitude!

 

Μακαρι να μην το είχα αδελφέ...γιατί είναι δύσκολο να ικανοποιηθώ... :(

 

 

Καθόλου δεν επηρεάζει τον ήχο' date=' εκτός αν παίζεις... πίσω από το nut!

 

Ωστόσο κοίτα και τη λύση 'καθόλου' τελικά είδα ότι παίζει μια χαρά και ίσως [b']κάνει[/b] μια διαφορά στις ανοιχτές (λίγο πιο soft attack? πιο 'στρογγυλός' ήχος? παίζει ρόλο το tusq? ). ¶κου το πάντως... και μετά καρφώνεις και ένα tree αν θέλεις.

 

Yeap...κανένα πρόβλημα, ίσως να είναι και το τελευταίο πραγμα με το οποίο θα ασχοληθώ... :D

 

 

Υποψιάζομαι ότι ευθύνεται η οξύτητα του ιδρώτα σου' date=' γι'αυτό χαλάς και τάστα (και τις χορδές πρέπει να τις σκίζεις...).

 

Δεν σε γλυτώνει τίποτα. :P[/quote']

 

Πιο "μεσα" δεν θα μπορουσες να πέσεις...εγώ και τα ¶λιενς ένα πραγμα...οτι πιάνω καταστρεφεται... 8O

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιαχνω γκαϊφε και ξεκιναω την "μελετη"...

 

Θα σε πάρει το βράδυ' date=' ο Αυστραλός είναι ψυχασθενής και πολύ αναλυτικός, αλλά έχει δίκιο σ'αυτά που γράφει ο μπαγάσας...

 

 

Μακαρι να μπορουσαμε να συναντηθουμε και ειδικά εκει αδελφέ...αλλά λογω ενος ατυχήματος ας πουμε οτι δεν μπορώ να κινηθώ με άνεση (προς το παρόν, γιατί σιγά σιγά γινομαι cyborg)...πριν απο κανα δυο ωρες γυρισα απο τον Πήτερ (το είχα "προγραμματισει" εδώ και μια εβδομαδα ως εκδρομή ενα πραγμα) και συζητήσαμε τα περισσότερα απο αυτά...:D

 

Φίλε περαστικά και ελπίζω να τα πούμε από κοντά. Θα τον πάρω σε λίγο τηλ. να του ευχηθώ για τη γιορτή του

 

Χμμμμ...Fender/Gotoh vintage ειναι αυτά που φοράει...θα ψάξω για specs για να δώ τι γινεται αργότερα...

 

Κανονικά δεν θα υπάρχει πρόβλημα και δείχνουν μια χαρά. 60κάτι ευρώ στο Rockinger.

 

Μακαρι να μην το είχα αδελφέ...γιατί είναι δύσκολο να ικανοποιηθώ... :(

 

Δεν έχεις άδικο, αλλά είναι κι'αυτό μέσα στην ομορφιά της μουσικής αναζήτησης... όπως τη βρίσκει ο καθένας

 

Πιο "μεσα" δεν θα μπορουσες να πέσεις...εγώ και τα ¶λιενς ένα πραγμα...οτι πιάνω καταστρεφεται... 8O

 

:lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ασχετο αλλα εκτος απο το οτι ο πητερ ειναι γαματος και σαν τεχνιτης και σαν ατομο ειναι και αυτος που εμενα μου ειπε για το νοιζ πριν κατι χρονια...εξαιτιας του με ανεχεστε... :lol: μου ειχε δωσει μαλιστα και ενα αυτοκολλητο σαν διαφημηστικο του νοιζ και το εχω ακομη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλά αδελφέ, δεν χανόμαστε... :wink:

 

Α, ωραία...σαν σωστός αθρησκος λαλάκας ξεχασα νατου ευχηθω...δωστου και τις δικες μου ευχες αν έχεις την καλοσύνη... :?

 

Απο τον "κοψοπόδη" με την Strat του '57, πες του...χαχαχαχχαχα... :lol:

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου